Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапок

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокВиробники пропонують величезний асортимент лапок для швейних машин. З їх допомогою значно підвищується ефективність роботи, а також її якість. Звичайно, для домашнього використання можна мати далеко не повний комплект, але знати про наявність зручних пристосувань корисно всім майстриням. Призначення лапки залежить від виду швейної машини. Нижче опишемо для найпоширеніших застосування, опис і призначення, а також докладемо фото, які бувають лапки.

Лапка для шиття (лапка зигзаг)

Зміст статті

 • Лапка для шиття (лапка зигзаг)
 • Лапка для косою бейки
 • Лапка для блискавки
 • Лапка для потайної блискавки
 • Лапка для гудзиків
 • Трикотажна лапка
 • Лапка для потайного шва
 • Лапка для збірок

У більшості варіантів для роботи потрібна саме ця насадка. Вона є універсальною. З її допомогою легко працювати з найбільш популярні видами тканин і шити основні варіанти рядків, до яких відноситься пряма і зигзаг. Більшість майстринь вибирають саме цю насадку, замінюючи їй стандартну модель.

Лапка для косою бейки

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокЦе пристосування дає можливість швидко пришивати косу бейку, без її додаткового приметывания вручну. З допомогою звичайних лапок цей процес помітно ускладнюється. Від майстра потрібно рівномірно розташувати краю з двох сторін матеріалу. Коли нижня частина не видно впоратися з подібним завданням може тільки досвідчена майстриня. Наявність спеціальної насадки дозволяє зробити подібну роботу навіть початківцем швеї.

За допомогою спеціальної конструкції захоплюється верхня і нижня частина бейки і пришивається по краях виробу. У завдання майстрині входить лише вчасно розпрямляти матеріал з бейкой. Зазвичай в рекомендаціях вказані бажані параметри косою бейки. Тому можна взяти готову смужку, так і викроїти її самостійно за заданими параметрами. Купівельна вставляється смужка через спеціальну виїмку в «улитеке», а розгорнута в основний отвір механізму. Якщо використовувати бейку невідповідного розміру, то вона може зім’яти всередині пристрою. Насадка дуже зручна у користуванні: її можна швидко прикріпити на машинку, так і зняти з неї.

ДОВІДКА! «Равлик» такого пристрою може включати в себе декілька отворів різних конфігурацій, що дозволять пристрачивать бейки всіляких параметрів.

Лапка для блискавки

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокДля пристрачивания блискавки є пристосування різних варіацій і розмірів. Вони відрізняються як розмірами, так і будовою передньої зони забору тканини. Кожен майстер вибирає зручне і зрозуміле пристрій виходячи з особистих уподобань і досвіду роботи. Деякі швачки люблять великі і надійні пристрої, а деякі, навпаки, маленькі. За допомогою такої лапки в одяг вшивають застібки. Поверхня щільно притискає тканину і дозволяє відстежувати рух стібків. Завдяки наявності спеціальних виїмок насадку легко застосовувати як з правого, так і з лівого боку.

ВАЖЛИВО! Також механізми для пришивання блискавки крім своїх першочергових функцій відмінно справляються з обробкою виробів кантом. Якщо вузька смужка, то її пришивають як блискавку, а якщо широка, то як можна ближче до зрізу.

Лапка для потайної блискавки

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокБагатьох початківців майстрів лякає процес притачивания потайних блискавок. Однак на ділі, маючи необхідні матеріали, цей етап роботи виявляється не таким вже й складним. Зазвичай проблема виникає, коли треба блискавкою утворюється ущільнення. Спеціально продумана лапка обережно піддягає краї зубчиків, простягає блискавку і тим самим процес стає набагато простіше. Насадка дозволяє втачать потаємну блискавку точно в шов, т. к. стібки йдуть до зубчикам дуже щільно. На ринку представлено безліч моделей, які дозволяють пришивати блискавки як з металу, так і з пластику.

Лапка для гудзиків

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокНасадка даного типу оснащена спеціальним поглибленням для гудзики, в якому вона пришивається на матеріал. Цю насадку також застосовують для фіксації гачків і інших видів застібок схожого типу. Завдяки цьому пристрою зафіксувати гудзичок на вбранні стало можливо за пару секунд. Розглянемо процес роботи з даними пристосуванням поетапно:

 • Для початку необхідно відключити нижній транспортер.
 • Далі, щоб вістря голки опустилося рівно в спеціальну виїмку слід вибрати відповідні параметри рядки.
 • Якщо машинка має штопательную пластину, то її також слід встановити.
 • Далі необхідно розташувати на машинці виріб і розмістити на ньому гудзик. Для більшої зручності і надійності багато майстри використовують у своїй роботі спеціальний клейовий склад, який надалі можна швидко видалити.
 • Першим ділом голку вводять отвір в ліве, а потім праве. Працювати при цьому бажано повільно.
 • Далі включають автоматичний режим і натискаючи на педаль пришивається ґудзик.
 • Якщо гудзик має чотири отвори, то матеріал зсувається і процес повторюється заново.

Трикотажна лапка

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокЦе пристрій буде корисна в першу чергу тим, у кого немає оверлока. Вона полегшує процес подгибки низу і рукавів, відтермінування горловини і обробки виточок. Трикотажні і стрейчеві тканини шити слід особливо обережно, оскільки вони відносяться до категорії складних тканин. Вони ніжні і легко розтягуються. Однією з найбільш поширених проблем є неправильний підхоплення ниток або матеріалу і їх потрапляння у вушко пластину. У таких випадках можливі часті пропуски стібків і в цілому неякісна рядок.

Насадка має спеціальний упор, який дозволяє відсікати зону руху голки. Більш дорогі моделі мають гумові або силіконові подушечки, які акуратно поводяться з матеріалом. Ця подушечка натягує і утримує тканину під голкою. Вона не дозволять матеріалу провисати і застрявати між зубчиками нижнього транспортера. Тканина проходить набагато швидше, а ідеальна рядок виходить без зайвих зусиль.

ДОВІДКА! Використовуючи трикотажну насадку фахівці радять шити, застосовуючи невеликий швидкісний режим.

Лапка для потайного шва

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокПотайний шов є одним з найбільш затребуваних при обробці краю виробу. Багато майстрині воліють робити вручну. Проте техніка не стоїть на місці і з’явилися пристрої, які відмінно справляються з поставленим функцією. Швеї досить правильно заправити тканину і натиснути на педаль машинки. Такі насадки частіше йдуть в наборі зі спеціальної направляючої. Насадки для потайних стібків рекомендується вибирати лише для пухких та щільних фактур. В більш тонких тканинах буде помітний слід від строчки.

Лапка для збірок

Цей варіант дозволяє досить просто зробити гарну позицію. Насадка являє собою маленьку подвійну деталь з поглибленням над всією поверхнею. Тканина для складання заправляють під насадку, а в щілинку – елемент виробу, до якого потрібно пришити збірку. Виріб багатофункціональне і дозволяє робити збірку, обробляти тканину і пристрачивать воланчики.

Лапки для швейної машини: види і застосування, довідник з докладним описом лапокВ залежності від вибору рядка збірка може бути гущі або рідше. Так, при широкому стежці вона набагато щільніше. Також можна відрегулювати натяг верхньої нитки і отримати тим самим потрібний варіант. Недосвідченим майстрам спочатку потрібно потренуватися на маленькому відрозі тканини і тільки потім приступати до пошиття основного виробу. Необхідно вирізати шматочок матеріалу певних габаритів, зробити збірку, а потім оцінити її довжину і якість. За допомогою цієї насадки можна робити ефектні рюші і волани, а також настрачівать тасьму з ефектом складання.

Для більш дешевих моделей потрібно додаткове оснащення машинки адаптером низької посадки. Крім того для такого способу виготовлення потрібна звичка і певний досвід, т. к. режим шитися досить різноманітний. Більш технологічно досконалі і дорогі насадки дозволяють майстру робити якісні складання, лише докладаючи мінімум зусиль. За цим процесом дуже цікаво спостерігати.

Увага! Варіант збірки також залежить від текстури матеріалу. Тонка тканина присборивается сильніше, ніж щільна і тонка.

Сучасні швейні машинки оснащені великим набором спеціальних пристосувань для комфортного шиття. Основними комплектуючими є лапки. Багато машинки мають стандартний пакет цих пристосувань. Більшість машин забезпечені зручними утримувачами, завдяки яким лапку можна швидко зняти і замінити на нову в залежності від поставленої задачі.