Ліжко горище своїми руками: типи конструкцій, матеріали для виготовлення, креслення, інструкція.

Ліжко горище своїми руками: типи конструкцій, матеріали для виготовлення, креслення, інструкція.Мабуть, самим незвичайним підходом в оформленні спальної кімнати і створення затишного місця для відпочинку буде придбання ліжка-горища. Таку назву ліжко отримала невипадково, її конструкція передбачає другий ярус, на який можна забратися по спеціальній драбині. Подібний варіант відмінно підійде для кімнати маленької площі.

Двоярусна модель дозволяє економити місце і радує домочадців своїм незвичайним виглядом. Особливо цікава така меблі буде маленьким дітям, які постійно люблять грати і веселитися. Ліжко стане для них своєрідною ігровим майданчиком та атракціоном. Але зазвичай, ціни в магазинах дуже високі і дозволити собі цю розкіш може не кожен. Тому ми пропонуємо варіант самостійного виготовлення ліжка з допомогою підручних засобів у себе вдома.

Типи конструкцій горища ліжка

Зміст статті

 • Типи конструкцій горища ліжка
 • Матеріали для виготовлення ліжка горища
 • Ліжко горище своїми руками: креслення і схеми, інструкція
 • Правила роботи по створенню ліжка горища

В основному, сенс такої конструкції полягає в тому, щоб встановити корпус ліжка на другий ярус за допомогою опор або кріплень, а внизу обладнати робочу зону. Зазвичай висота, на яку встановлюють ліжко приблизно дорівнює людському зростання і становить 1,8 — 2 метри. В залежності від висоти стелі в будинку, зростання людини, для якого робиться ліжко та особистих уподобань висота може змінюватися і підбиратися індивідуально.

Ліжко горище своїми руками: типи конструкцій, матеріали для виготовлення, креслення, інструкція.

Існує три різновиди встановлення даної конструкції. Кожен тип має свої переваги і зручний у певних ситуаціях. Вибір того чи іншого методу кріплення залежить від параметрів квартири.

Основні типи установки ліжка-горища:

 • Використання класичної системи з опорного каркаса. Для такого варіанту потрібно створити потужні опорні споруди, які витримають вагу ліжка і людини і не зламаються. Зручність даного способу є можливість швидкого переміщення. Оскільки корпус не кріпиться до стін і стелі, його легко можна перенести в інше місце не розбираючи.
 • Застосування двох опорних балок і фіксація до стіни за допомогою спеціальних кріплень. На відміну від попередньої версії даний варіант більш стійкий, оскільки одна його сторона міцно зафіксована. Це створює безпечні умови для ігор, але позбавляє можливості для вільного переміщення конструкції по кімнаті.
 • Найцікавіше і сміливе дизайнерське рішення — ліжко без опор. Даний спосіб передбачає фіксацію корпусу до стелі і стінах за рахунок обладнаних для цього кріплень. Такий варіант підійде лише тим будинкам, в яких товсті і міцні несучі стіни.
 • Ліжко горище своїми руками: типи конструкцій, матеріали для виготовлення, креслення, інструкція.

  ВАЖЛИВО! Будьте акуратніше і уважно все розрахуйте. Будь-який з даних способів можна зробити самостійно, вибір за вами. Головне-забезпечити безпеку. Третій варіант не самий простий і його конструкція несе в собі певний ризик. Тому ми рекомендуємо зупинитися на перших двох моделях.

  Також важливим моментом буде створення сходи, яка буде прикріплюватися до основного корпусу. У цій деталі теж є свої способи виконання. Якщо у вас достатньо вільного місця і потрібна надійна і безпечна конструкція, то використовуйте сходи з нахилом. Якщо ж, місця не так багато, то підійде і прямий варіант. Правда, із-за відсутності кута, такий вид може бути не дуже зручним. Цю проблему можна вирішити, використовуючи широкі сходи зі спеціальною гумовою прокладкою для кращого зчеплення.

  Матеріали для виготовлення ліжка горища

  Для того щоб виконати всі роботи і створити по-справжньому хорошу і надійну річ потрібні якісні матеріали. Вибирайте уважно дивіться, щоб не було дефектів і сколів в породах деревини.

  Знайти все необхідне не так важко. Ось список того, що потрібно:

 • Брус перетином 10×10 див. Можна навіть взяти більше, це зробить каркас могутніше і безпечніше. Враховуйте, що на кожен кут буде потрібно приблизно 2-2,3 м!
 • Дошки для обшивки меблів і для створення сходів.
 • Молоток і цвяхи.
 • Пила ручна.
 • Саморізи, шурупи.
 • Наждачний папір або шліфувальний верстат для обробки деревини.
 • Лак, просочення і фарба для декорування.
 • Рівень для точної установки.
 • Вимірювальна стрічка і теслярський олівець.
 • Перш ніж приступити до роботи переконайтеся, що у вас достатньо матеріалу. Краще всього брати бруси і дошки з запасом. Під час робіт можуть бути сколи або помилки в розрахунках, тому запас завжди має бути.

  Ліжко горище своїми руками: креслення і схеми, інструкція

  Не кожен може похвалитися відмінними навичками в будівництві і ремонті, тому ми розглянемо найбільш простий спосіб виготовлення конструкції, який зможе виконати будь. Ми розповімо, як зробити опори і встановити другий ярус.

  Ліжко горище своїми руками: типи конструкцій, матеріали для виготовлення, креслення, інструкція.

  Класична модель, про яку ми говорили вище повинна кріпитися на чотирьох опорних точках. Такий спосіб найбільш зручний оскільки не вимагає спеціального устаткування, не займає багато часу і сил. Поєднання ціни та якості безумовно заслуговує уваги. Найважливішим моментом буде створення креслення основи, за якою буде проводитися робота.

 • Виберіть місце для майбутнього виробу. Важливо щоб габарити самого ліжка прибиралися у вибране вами розташування, оскільки хоч каркас і буде на висоті, але брус, який служить опорою все ж буде займати місце.
 • На схемі вкажіть довжини всіх сторін свого ліжка горища. Виходить прямокутник.
 • До цього прямокутника слід встановити чотири бруса на кожен кут. Виберіть оптимальну висоту і відобразіть це в схемі.
 • Для більш надійного каркаса використовуйте додаткові ребра жорсткості і обшийте його дошками або брусками меншого перерізу.
 • Тепер додайте в план сходи. Найбільш зручною буде варіант без кута нахилу.
 • Ліжко горище своїми руками: типи конструкцій, матеріали для виготовлення, креслення, інструкція.

  ВАЖЛИВО! Слід зробити виміри кімнати, щоб підібрати оптимальне поєднання висоти. Ліжко не повинна заважати людям внизу. Але і робити її дуже високою теж не варто, людина повинна спокійно на неї підніматися і комфортно спати, не вдаряючись об стелю.

  Правила роботи по створенню ліжка горища

  Після створення креслення можна приступати до роботи. Ще раз перевірте свою схему, переконайтеся, що в ній все відповідає вимогам та вашим бажанням. Якщо все добре, починаємо виконувати дії по порядку:

 • Виконайте каркас із брусів. Для цього з’єднаєте їх між собою за допомогою дощок по периметру. Верхня частина бруса повинна трохи виступати над ліжком.
 • Для посилення вироби необхідно зробити додаткові опори у вигляді хрестовин по всім сторонам. Для цього з бруса меншого перерізу відпиляйте балки під кутом в 45 градусів і стягніть між собою сусідні опори.
 • Після створення основи можна зайнятися обшивкою. Закрийте дно дошками. Можна з невеликим проміжком.
 • Верхні виступаючі частини бруса теж необхідно обколотить дошками або рейкою. Це послужить поручнями і природним загородженням ліжка.
 • На завершення потрібно зробити сходи. Прикріпіть два бруска збоку. Ширина між ними повинна бути достатньою, щоб вільно забиратися. Та встановіть за допомогою саморізів необхідну кількість східців.
 • Ліжко готова можете насолоджуватися заслуженим відпочинком. Такий варіант виконання дуже цікавий і красивий. До того ж постійна легка навантаження при піднятті буде сприятливо позначатися на здоров’ї.