Ліжко-подіум своїми руками: креслення і виміри, покрокова збірка

Ліжко подіум своїми руками: креслення і виміри, покрокова збіркаЄ безліч причин, чому варто самостійно виготовити ліжко-подіум. Це вийде набагато дешевше, на відміну від покупки готової ліжка. Можна індивідуально вибрати розміри і спосіб планування приміщення, підібрати конструкцію, облицювати по своєму смаку.

Важливі нюанси при виготовленні ліжка-подіуму

Зміст статті

 • Важливі нюанси при виготовленні ліжка-подіуму
 • Як виготовити ліжко-подіум своїми руками
  • Матеріали і інструменти
  • Креслення і виміри ліжка-подіуму
 • Ліжко-подіум самостійно: покрокова інструкція

Є дуже багато способів, як виготовити ліжко-подіум, але всі вони зводяться до двох видів:

 • спальне ложе вставляється всередину подіуму;
 • спальне ложе встановлюється зверху подіуму.

Останній вид конструкції найкраще виглядає у великому приміщенні. При невисоких стелях висота ступенів робиться не вище 25 див. найпростіше рішення – каркас, з чотирьох сторін облицьований ДВП, зверху на ламелях знаходиться матрац або робиться суцільна облицювання підлоги.

Для раціонального розподілу простору приміщення в конструкцію встановлюють висувні ящики, які замінюють шафа. Можна організувати тумбу біля ліжка або облаштувати полиці, варіацій багато, але у виготовленні це рішення буде набагато складніше.

Висувну конструкцію найчастіше виготовляють власники маленьких приміщень. Але в цій спальні зобов’язана вистачати місця для встановлення подіуму, і для висувний ліжка.Ліжко подіум своїми руками: креслення і виміри, покрокова збірка

Увага! Висувна конструкція є гарною заміною класичному дивану, зверху на поверхні організовують робоче місце або використовують цю площу для інших завдань. Каркас і облицювання зобов’язані бути надійними, так як цим елементам необхідно витримувати високе навантаження.

Як виготовити ліжко-подіум своїми руками

Основною перевагою цього рішення є практичність і економія місця. Також до достоїнств відноситься простота зборки. Конструкція не складна у виготовленні, тому її можна зібрати самостійно.

До недоліків відноситься те, що подіум по висоті скорочує приміщення. Тому виготовлення цієї ліжка для маленьких спалень є недоцільним.Ліжко подіум своїми руками: креслення і виміри, покрокова збірка

Матеріали і інструменти

Для складання знадобиться наступний набір інструментів:

 • маркер;
 • рулетка;
 • молоток;
 • електродриль;
 • шуруповерт;
 • електричний лобзик.

З кріплень будуть потрібні:

 • саморізи;
 • анкера.

Увага! Якщо в якості декору обраний ковролін, то потрібно степлер.

Креслення і виміри ліжка-подіуму

На початковому етапі необхідно підготувати креслення конструкції, а також розрахувати матеріал. Найчастіше довжина п’єдесталу – це ширина приміщення. Найменша ширина повинна відповідати ширині спального місця.

Висота повинна бути не менше 45 см, в такому випадку спальне ложе вільно вставляється в подіум. На папері необхідно скласти креслення конструкції, визначити місце розташування, розміри ступенів.Ліжко подіум своїми руками: креслення і виміри, покрокова збірка

Ліжко-подіум самостійно: покрокова інструкція

В першу чергу необхідно вибрати місце, в якому буде розташований подіум, упевнитися, що спальне місце буде нормально висуватися, з урахуванням схеми зробити розмітку на підлозі:

 • По периметру конструкції зафіксувати стійки з брусів вертикально підлозі, провести їх кріплення з чотирьох сторін за допомогою металевих кутників. Розмір стійок зобов’язаний бути меншим передбачуваної висоти п’єдесталу, це простір потрібно для бруса при виготовленні рами.
 • На стійки за допомогою металевих кутників фіксуються бруси, які утворюють верх каркаса. Необхідно перевірити, що стійки знаходяться перпендикулярно рівнем підлоги, їх верхня частина горизонтальна і всі частини надійно закріплені один з одним.
 • Проводиться розмітка під внутрішні ящики, до низу стійок фіксують бруси, які утворюють їх рами, а на них – перемички. Перемички встановлюються не весь час, але бажано їх використовувати, так як вони додатково є підсилювачами конструкції.
 • Якщо матрац розташовується зверху п’єдесталу, і він буде використовуватися виключно для нічного відпочинку, можна вибрати для облицювання ламіноване ДВП. Якщо верхня частина зроблена з ламелей, то бічні частини зобов’язані на кілька сантиметрів виходити за горизонтальну поверхню, так утворюються бортики, які будуть фіксувати матрац. У такому випадку потрібно невеликий зазор між бортами і стінкою. Якщо поверхня п’єдесталу суцільна, і зроблена з ДВП, то вона може бути більше габаритів матраца, в такому випадку бортики не потрібні. В узголів’я найчастіше встановлюється висока панель, яка утворює спинку, збоку вона може виходити за загальні розміри конструкції.
 • Для п’єдесталу, який буде піддаватися підвищеному навантаженні, ДВП не підійде. Тому для висувних елементів найчастіше виготовляють облицювання з ОСБ, а зверху укладають ламінат або використовують ковролін. Фанера до рами кріпиться саморізами, ковролін фіксується будівельним степлером. Якщо для остаточної облицювання обраний ламінат, то між покриттям і основою потрібно укласти підкладку. Щоб додатково закріпити і замаскувати з’єднання, по периметру зазвичай наклеюються ПВХ-куточки.
 • Безпосередньо ліжко, як правило, виготовляють у вигляді ящика, куди всередину вставляється матрац. Найпростіший варіант – придбати для матраца вже готову конструкцію з рейок, прибити бортики і зафіксувати ролики.
 • Дно можна виготовити і суцільним. Якщо габарити подіуму досить великі, то з боків ліжка встановлюють висувні ящики, які збираються з фанери. Потрібно косинцем чітко виміряти кут елементів, які з’єднуються, щоб уникнути перекосів.
 • Збоку стінок ящика фіксуються полози, а рейки до перемичках каркаса. Головне закріпити напрямні рейки і на однаковій висоті. Ящики необхідно вставити на свої місця, упевнитися, що вони можуть вільно пересуватися, після дістати і пронумерувати. Розмір полозів не повинен бути більше 70 см, якщо зробити ящик глибше, то його складно повністю висунути.
 • Після виготовлення висувних частин приступають до облицювання. Як правило, для цього застосовується такий же матеріал, як і для облицювання всієї конструкції, але можна експериментувати з кольорами. Лицьові панелі зобов’язані майже повністю закрити всі частини каркаса, при цьому не виходити за його межі. Між панелями поруч знаходяться ящиків зобов’язаний бути невеликий зазор, щоб ці елементи не чіплялися один за одного.
 • Конструкція готова, далі необхідно покласти на своє місце матрац і вставити все висувні ящики.Ліжко подіум своїми руками: креслення і виміри, покрокова збірка

  Варіантів складання ліжок-подіумів безліч. Встановлювати цю конструкцію в спальні чи ні – вирішує кожен індивідуально. Потрібно не забувати, що у великих приміщеннях подіум буде виглядати стильно і витончено, але в маленькій хрущовці він візуально зменшить кімнату.