Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декорування

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декоруванняМеблі, виготовлені своїми руками, представляє особливу цінність для своїх власників. Адже в неї вкладається душа, робиться вона з індивідуальних міркувань, повністю відповідаючи уявленням господаря. Одним з найголовніших предметів меблів у будинку вважається ліжко, а в спальні це, взагалі, основна річ. Але часто її вартість в магазині не є доступною. І це є ще однією причиною до того, щоб виготовити її самостійно. Одним з варіантів є ліжко з піддонів, коли за основу беруться прості дерев’яні ящики. Можливо, у це складно повірити, проте, зробити таку ліжко не настільки важко. Головне дотримуватися послідовність і прислухатися до рекомендацій, які наведені в цій статті.

Ліжко з піддонів своїми руками — особливості конструкції

Зміст статті

 • Ліжко з піддонів своїми руками — особливості конструкції
 • Підготовка до створення конструкції
  • Скільки знадобиться піддонів
 • Технологія створення
  • Збираємо підстава
  • Робимо ніжки
  • Узголів’я
  • Робимо підсвічування
 • Варіанти декорування

Піддони також мають й іншу назву в народі – палети. Вони застосовуються для транспортування великогабаритного вантажу в складських і підсобних приміщеннях.

Умовно цей вид матеріалу можна розділити на 2 види:

 • Європейські.
 • Стандартні.

Європалет мають розміри 800 мм х 1200 мм, а «вітчизняні» — 1000 мм х 1200 мм

Підготовка до створення конструкції

Попередньо необхідно створити креслення, на якому буде зазначено місце розташування майбутньої меблів і розрахунки габаритів, треба робити з невеликим запасом.

Перед складанням каркаса потрібно переконатися в наявності наступних інструментів:

 • саморізи;
 • молоток;
 • валик/кисть;
 • наждачний папір;
 • грунтовка, лак або фарба в якості покриття.

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декоруванняПіддони відрізняються наявністю ніжок, які можна при бажанні прибрати. Але краще їх залишити, так як ліжко набуде більш правдоподібний вигляд і, до того ж проводити прибирання під нею буде набагато легше. Ніжки в піддонів невисокі, проте, відстані до підлоги цілком вистачить для того, щоб було легше прибирати. У підготовку входить обов’язковий огляд матеріалу. На піддонах не повинно бути виступаючих цвяхів, а поверхня повинна бути гладкою. Якщо вона не є такою, що її краще зашліфувати за допомогою спеціальних фрезерів або вручну наждачкою. Другий варіант вимагає більших витрат енергії і часу. І природно, палети повинні бути чистими. Адже ліжко в плані гігієни відіграє важливу роль.

Скільки знадобиться піддонів

Найголовніше – це число піддонів, які будуть використані при спорудженні меблів. Воно залежить від того, наскільки великий планується майбутня ліжко, яка може бути:

 • двоспальним;
 • односпальним;
 • півтораспальним;
 • двох’ярусної;
 • дитячої.

Якщо провести розрахунки правильно, ліжко буде комфортною і зручною для сну. Для створення двоспальним ліжка потрібно орієнтуватися на габарити 190*160 див. Односпальне місце – параметри діляться навпіл і становлять 190*80 див.

Також варто врахувати індивідуальні показники та переваги конкретної людини. Залежатимуть вони від його зросту, віку, звичайного розташування під час сну. Наприклад, одні люблять спати, зігнувши коліна, інші, навпаки, вважають за краще проводити час у сні розкидисто, і стандартного місця їм мало, щоб нормально заснути. Тому для повноцінного відпочинку потрібно вимірювати габарити в першу чергу згідно зростанню.

ДОВІДКА. Ліжко з піддонів це бюджетний варіант спального місця для молодої сім’ї.

Другим показником в розрахунках повинно стати місце майбутнього предмета меблів. Якщо квартира невеликих розмірів (наприклад, квартира-студія), часто в ній є одна кімната, яка виступає і в ролі спальні і в якості вітальні зони. Нерідко в таких квартирах або гостинках зовсім відсутня зонування. Тоді одна кімната повинна містити мінімум необхідної меблів. Часто ліжко просто замінюється розкладним диванів. Однак креативна меблі з піддонів стане прекрасною альтернативою практичності та оригінальності одночасно.

ДОВІДКА. Відмінний варіант для літнього або мисливського будиночка.

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декоруванняПризначення ліжка – наступний важливий пункт при її виготовленні. Часто вона є непросто спальним місцем для однієї людини, але і частиною відпочинку для всієї родини, а іноді і областю для роботи з ноутбуком. Для цих цілей ліжко повинна бути стійка, бо ніжки краще прибрати. Низькі екземпляри мають на увазі висоту піддонів в 300 мм. Високі предмети відрізняються висотою 90 див. Вік – невід’ємний показник при виготовленні ліжка. Наприклад, дитині потрібно робити невеликий примірник, літній людині може знадобитися більше простору для відпочинку.

Для односпальному ліжку підійдуть піддони розмірами 120 на 100 см, для створення двоспальним – 4 палета таких розмірів.

Технологія створення

Процес виготовлення ліжка з піддонів не є складним. Вся справа в тому, що основа, тобто самі палети вже мають зручну міцну і прямокутну форму. Так, для того щоб спорудити ліжко, по суті, їх просто потрібно буде з’єднати між собою, як пазли.

ДОВІДКА.Такий варіант спального місця можна створити з нішами під речі.

Збираємо підстава

Конструкція палетів достатня проста. Вони складаються з дерев’яних дощечок, з’єднаних в єдине ціле. Ящики повинні бути одного розміру та висоти. Між собою їх краще всього скріпити саморізами. Клей для дерева хоч і обіцяє міцність з’єднання матеріалів, краще все-таки віддати перевагу саме самовкручивающиеся цвяхи для більшої надійності.

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декоруванняПалети варто добре прогрунтувати. Для цього підійде будь-яка біла фарба з високою щільністю. Завдяки даному етапу заповнюються мікротріщини, поверхня стає більш гладкою і однорідною. Проте завершальним покриттям повинен стати лак, який остаточно додасть поверхні однорідності і зробить її безпечною. Про таку ліжко буде неможливо поранитися, загнати скалку або ще якимось чином травмуватися. Коли піддони будуть з’єднані між собою, ліжко встановлюється на відведене їй місце. На неї кладеться матрац (краще, якщо він буде щільним), постільна білизна, покривало.

ДОВІДКА. Також можливе створення постільної місця для домашньої тварини.

Робимо ніжки

Часто багато піддони мають суцільне дно, але деякі вже представлені з ніжками. Для того щоб зробити їх самостійно, потрібно визначитися з висотою майбутньої ліжка, а також з її загальними розмірами. Чим вона менша, тим відповідно повинні бути менше ніжки. Вирізаються дані деталі також з дерева. Вони повинні бути стійкі і не ковзати по підлозі, адже це гарантує безпеку. Не варто робити їх занадто високими, достатньо буде 5-10 см від підлоги. Іноді може знадобитися більше. Але головне – щоб вони витримували загальна вага ліжка. Якщо вона двоспальне, то потрібні будуть підставки вище. Краще обмежитися чотирма ніжками, розташованими по периметру. Кріпляться вони за допомогою саморізів.

Узголів’я

Верхня основа ліжка – узголів’я є візитною карткою даного виду меблів. Воно захистить від ударів і додасть ліжка завершеності і декоративності. Роблять його розташованим до стіни. Для його створення потрібно 2 піддона. Кріплять їх вертикальним чином біля основи ліжка і кріплять до каркаса за допомогою саморезов. Краще додатково закріпити їх за допомогою металевих пластин-накладок.

Можна зробити і горизонтальний варіант, перевернувши піддони. Тоді узголів’я буде нижче. Іноді воно служить підставкою для іграшок та інших речей, установки ламп.

Поруч також можна поставити або прикріпити до основи додаткові піддони. Вони можуть виступати в якості тумбочок або поличок. Також можна оформити «спинку» м’якою оббивкою. Така ліжко буде виглядати затишніше.

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декорування

Робимо підсвічування

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декоруванняЛіжко з підсвіткою виглядає дуже красиво, подивіться фото. Освітлення може бути як в узголів’я ліжка, так і в нижній її частині. В палети монтуються світлодіодні лампи. Особливу увагу потрібно буде приділити безпеки, так як справа йде з проводкою. Неподалік з ліжком повинна бути розетка або перехідник для зручного освітлення або підсвічування. Тут варто орієнтуватися на переваги по світу. Комусь подобається, щоб його було багато, і лампи надавали яскравість. Хтось же, навпаки, прагне до приглушенному висвітлення в невеликій кількості, яке налаштовує на відпочинок і створює більш інтимну обстановку.

Можна розташувати два стандартних світильника з боків ліжка в головах. Але також відмінним варіантом буде пропустити підсвічування через піддони низом.

Варіанти декорування

При самостійному виготовленні ліжка з палетів, фантазія автора не обмежується стандартними розмірами і доповнення до меблів, головне все робити покроково. Можна експериментувати зі стилем і дизайном, перетворюючи її у справжній зразок дизайнерського мистецтва, поєднання практичності і краси в інтер’єрі.

ДОВІДКА. Проявивши трохи зусиль і фантазії можна створити річний гамак для відпочинку на свіжому повітрі.

Одним з варіантів може стати додаткове кріплення коліс до низу. Таким чином, ліжко можна буде переміщати, змінюючи її обридле розташування в кімнаті. Але це краще робити, якщо житлоплоща дозволяє.

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декорування

Також можна спорудити сходи по краях або повністю під підставою, що додасть оригінальності меблевому виробу. Непоганим варіантом стануть передбачені ящики або полиці для зберігання речей внизу ліжка.

В якості зовнішніх декоративних елементів, звичайно ж, використовуються пледи, подушки, ковдри, іграшки в залежності від стилю інтер’єру і смакових уподобань.

Ліжко з піддонів своїми руками: покроково фото, як зробити ліжко з палетів з підсвічуванням, технологія, варіанти декорування