Манеж своїми руками для дитини: вибір матеріалів та інструментів, розміри

Дітки завжди відрізняються цікавістю, так вже влаштовано природою. Допитливість допомагає їм познайомитися з навколишнім світом, скоріше навчитися з ним взаємодіяти. А ще вона — батьківська головний біль.

Адже до народження дитини навіть уявити було важко, наскільки небезпечним може бути власний будинок: гострі кути, крихкі предмети, побутова хімія, інструменти — це далеко не повний список. І щоб у мами була можливість хоч ненадовго відволіктися від дитини, необхідно на час обмежувати його свободу пересувань по дому.

Вибір матеріалів та інструментів для створення манежу для дитини

Зміст статті

 • Вибір матеріалів та інструментів для створення манежу для дитини
 • Визначення розмірів виробу
 • Покрокова складання конструкції
 • Поради від фахівців

Манеж своїми руками для дитини: вибір матеріалів та інструментів, розміриМіцні та надійні дерев’яні конструкції — найбільш поширений варіант. Такий манеж своїми руками для дитини не перевернеться, тому що має неабияку вагу. Його створення не потребує особливих фінансових вкладень або навичок столярних робіт. З інструментів знадобляться:

 • Рулетка і простий олівець;
 • Ножівка;
 • Дриль зі свердлом відповідного діаметра;
 • Саморізи.

З матеріалами ще простіше: круглі прути діаметром від 1 до 2,5 см і брус товщиною від 3 до 5 см відповідно. Рекомендується вибирати щільну і важку деревину — зайва вага конструкції не шкодить, а додає стійкості.

Манеж з сітки позбавлений головного недоліку дерев’яного аналога — твердості. У ньому дитина не вдариться і не засмутиться через болючого падіння. Але до сітки пред’являється декілька вимог:

 • Жодних кручених волокон і вставок з волосіні або металу — є ризик порізатися;
 • Осередки розміром в 2,5 -3 см (більше — може застрягти всунута ручка або ніжка; менше — пальці плутаються або гудзики одягу).

Для монтажу такої конструкції знадобляться також пластикові труби, фітинги та труборіз.

Визначення розмірів виробу

Манеж своїми руками для дитини: вибір матеріалів та інструментів, розміриУ чому відведена для дитячих ігор майданчик залежить від кімнати. В обмежених умовах переважно трикутні моделі манежів, які розташовуються в кутку приміщення. Якщо ж квартира простора, то можна вибирати класичні прямокутної і квадратної форми або ж не зовсім стандартну шестикутну — все залежить від бажань і можливостей.

Рекомендована висота манежів — від 70 до 100 див. Перший варіант зручніший для батьків, оскільки діставати з майданчика малюка буде легше. Другий більш довгограючий — така перешкода дитина нескоро зможе подолати.

Визначившись з формою і розмірами майбутнього дитячого манежу своїми руками, можна приступати до розрахунків необхідних матеріалів. Для дерев’яної конструкції все просто. Два периметра манежу — це сумарна довжина бруса. Якщо є бажання зробити посилену конструкцію, то можна додати ще 4 висоти — для кутових стояків.

Рекомендований зазор між прутами коливається в межах від 5 до 7 див. Їх число, відповідно, дорівнює периметру (у см), поділеному на відстань між елементами решітки. Отримане число округлюється до цілого, і до нього додається парочка лозин «про запас».

З сітковим манежем трохи складніше. Периметр конструкції вказує на погонні метри сітки. Для розрахунку довжини труби знадобиться ще і висота.

Також важливо врахувати кількість вертикальних стійок. Кутові — обов’язкова умова. Якщо ж сторона манежу дорівнює або більше 1,5 метра, то знадобиться по одній додатковій стійці.

Підсумкова формула: два периметра + висота манежу, помножена на кількість стійок. Фітинги розраховуються трохи легше: число кутів *2 = сумарною кількістю кутових, і кількість стійок*2 = кількістю прямих трійників.

Покрокова складання конструкції

Манеж своїми руками для дитини: вибір матеріалів та інструментів, розміриСтворення манежу з сітки і пластикових труб легке заняття. Достатньо лише нарізати елементи конструкції потрібної довжини, з’єднати їх за допомогою фітингів і натягнути на отриманий каркас сітку.

З дерев’яним варіантом все трішки складніше:

 • Проводиться нарізка і розмітка бруса.
 • За відмітками на горизонталях насверливаем отвори під прути на половину товщини деревини.
 • По краях заготовок роблять пропили в полдерева — це місця з’єднань.
 • Прути при необхідності коротшають до потрібної довжини.
 • Всі заготовки ошкурювати, потім поліруються. Кути бруса на цьому етапі можна заокруглити рубанком.
 • Останній крок — складання конструкції. Прути просто вкладаються в пази поздовжніх планок, які потім фіксуються в місцях з’єднань саморізами. Манеж готовий.

  Поради від фахівців

  Манеж своїми руками для дитини: вибір матеріалів та інструментів, розміриПри виготовленні дерев’яного варіанти можна піти на маленьку хитрість — з’єднати кути за допомогою прутів. Для цього по краях бруса крім пропилу робиться ще і наскрізне отвір відповідного діаметру. Висота кутових прутів повинна бути на половину товщини масиву більше, ніж у решти елементів решітки. При складанні кутовий прут надійно з’єднає конструкцію манежу без клею і саморізів.

  Покривати деревину лаком або фарбою не рекомендується. Полірування щільною тканиною цілком достатньо для видалення скалок, а якщо дитина вирішить погризти перешкоду, то не наїсться шкідливих лакофарбових матеріалів.

  Щоб легкий манеж з сітки і пластику не перевертався, можна його погіршити. Для цього достатньо засипати в нижні труби конструкції простий пісок — дитина з таким вантажем точно не впорається.