Монтаж інфрачервоної підлоги під ламінат: як влаштований інфрачервона підлога, укладання інфрачервоного теплої підлоги під ламінат своїми руками.

Монтаж інфрачервоної підлоги під ламінат: як влаштований інфрачервона підлога, укладання інфрачервоного теплої підлоги під ламінат своїми руками.На сьогоднішній день ламінат не поступається в популярності лінолеуму, коли мова заходить про домашньому підлоговому покритті. Володіючи приємним виглядом і невисокою ціною, цей простий в укладанні матеріал припав до душі мільйонам людей по всьому світу. Однак не буває нічого ідеального. У всього є недоліки і є вони і у ламінованого паркету.

Якщо покласти подібне покриття на голий бетон – підлога в будинку буде холодним. Опалення може підняти температуру в приміщенні, але підлогове покриття від цього тепліше не стане. Проте від такого недоліку дуже легко позбутися. Все що вам потрібно – це інфрачервоне утеплення ламінату.

Як влаштований інфрачервона підлога

Зміст статті

 • Як влаштований інфрачервона підлога
 • Монтаж теплої інфрачервоного підлоги під ламінат своїми руками
 • Переваги інфрачервоного підлоги
 • Який ламінат вибрати для подальшого укладання

Існує кілька видів утеплення підлоги в будинку:

 • Обігрів електрикою.
 • Водяний підігрів.
 • Інфрачервона плівка.
 • У чому ж різниця між ними? Як влаштований інфрачервоний підігрів? Технології, що лежать в основі кожного виду обігріву, будуть зрозумілі кожному. Водяна підлога, наприклад, прогрівається за допомогою гарячої води, що тече по трубах, розташованим під покриттям. Обігрів електрикою здійснюється з допомогою нагрітих кабелів.

  Монтаж інфрачервоної підлоги під ламінат: як влаштований інфрачервона підлога, укладання інфрачервоного теплої підлоги під ламінат своїми руками.

  Інфрачервоний ж обігрів кілька схожий з електричним за принципом дії. Різниця в тому, що замість кабелів використовуються спеціальні нагрівальні елементи. Вони випромінюють безпечне інфрачервоне випромінювання, довжина хвилі якого коливається від 5 до 20 мікрон. По суті, такий принцип нагріву дуже схожий на звичайні сонячні промені.

  Нагрівні елементи складаються з двох листів поліестерової плівки, між якими знаходяться смуги карбонової пасти. Саме вони і випромінюють тепло. Підключаються вони до мідних провідників з посрібленими контактами. Так як паралельне підключення, навіть якщо одна стрічка зламається решта продовжать роботу.

  Монтаж теплої інфрачервоного підлоги під ламінат своїми руками

  Встановлення інфрачервоного обігріву мало відрізняється від монтажу будь-якого іншого утеплення, проте, скрізь є свої нюанси. Зазвичай план робіт виглядає так:

 • Створюється креслення розташування плівок. Стандартний рулон криється лише у чітко встановлених місцях, так що важливо виміряти приміщення і правильно розмістити елементи.
 • Проводиться ретельне прибирання, настеляється термоотражающий матеріал. Енергія і тепло не повинні йти марно, а тому і голий бетон гріти не варто. Щоб уникнути цього і потрібен фольгований утеплювач.
 • Укладаються листи обігріву, ізолюються невикористовувані контакти, підключаються контактні кліпси.
 • Встановлюється блок терморегуляції, підключаються дроти, проводиться пробний запуск.
 • Монтаж інфрачервоної підлоги під ламінат: як влаштований інфрачервона підлога, укладання інфрачервоного теплої підлоги під ламінат своїми руками.

  З вигляду – нічого складного. Однак є кілька моментів, про які часто забувають недосвідчені монтажники. Листи не можна класти близько до стін і стаціонарних приладів — обов’язковий відступ не менше 25 див. Плівку можна класти під меблі, а відстань між нагрівальними елементами повинно бути не менше 5 див. Також бажано простелити гідроізоляційний матеріал між ламінатом і стрічками обігріву.

  УВАГА! Рулони расчерчены під чітко визначену розкроювання, яку не можна порушувати. Розрізавши плівку в інших місцях або просто неакуратно, можна легко пошкодити її і привести в непридатність.

  Переваги інфрачервоного підлоги

  Так у чому ж переваги інфрачервоного обігріву? Адже коштує така система дорожче водній або електричної, а значить повинна себе окупати. І вона окупає, адже має цілий ряд різних корисних властивостей і переваг, що вигідно відрізняють даний тип обігріву від інших.

  Основний плюс інфрачервоного підлоги – це компактність і зручність. Плівка займає всього пару міліметрів, стяжка їй не потрібна, а значить і рівень поверхні майже не підніметься. Це суттєвий плюс, адже таку систему можна без побоювань монтувати в багатоповерхових будинках.

  Крім цього, інфрачервона підлога дуже економічний. Він споживає набагато менше електрики, ніж інші варіанти. До того ж його легше і швидше монтувати, тепло розподіляється більш рівномірно, а самі стрічки можуть служити вам десятиліттями.

  Монтаж інфрачервоної підлоги під ламінат: як влаштований інфрачервона підлога, укладання інфрачервоного теплої підлоги під ламінат своїми руками.

  Підсумовуючи, інфрачервоний підігрів володіє наступними перевагами:

 • Економічність.
 • Простота монтажу.
 • Рівномірний розподіл тепла.
 • Довговічність.
 • На противагу плюсів виступає тільки висока ціна, яка швидко окупається через пару років використання. Переваги очевидні.

  Який ламінат вибрати для подальшого укладання

  Однак при встановленні інфрачервоних плівок важливо пам’ятати і про те, що покриття відрізняються за характеристиками та не кожен може витримати прогрів. У різних видів ламінату є різні класи зносостійкості, фаски, товщина. Все це необхідно враховувати при монтажі.

  ВАЖЛИВО! Пам’ятайте, що існують покриття, зовсім не призначені для прокладання під них обігріву. Навіть невисокі температури здатні прискорити їх знос.

  Природно, найбільш вдалими варіантами будуть товсті, нелаковані покриття з високою теплостійкістю. Інакше матеріал швидко прийде в непридатність. Хоча зазвичай це не є проблемою, адже температура елементів нагріву і так невисока.