Монтаж світлодіодної стрічки на кухні під шафами: вибір стрічки і блоку живлення, етапи монтажу.

Монтаж світлодіодної стрічки на кухні під шафами: вибір стрічки і блоку живлення, етапи монтажу.Монтаж світлодіодної стрічки (LED) — заняття досить просте, а отриманий в результаті прикладання невеликих зусиль ефект перевершує навіть найсміливіші очікування. Адже світлодіоди в 5 разів яскравіше звичайних ламп розжарювання, тому можуть служити не тільки додатковим, але і основним освітленням.

Вибір світлодіодної стрічки

Зміст статті

 • Вибір світлодіодної стрічки
 • Вибір блоку живлення
 • Що потрібно для монтажу світлодіодного підсвічування
 • Монтаж світлодіодної стрічки на кухні своїми руками

Яскравість і колір підсвічування підбираються в залежності від індивідуальних уподобань. Але є характеристика, на яку інтер’єр не впливає — вологостійкість. Визначити її можна з маркування IP, де після буквеного позначення йдуть цифри. Перша вказує на ступінь захисту від пилу, бруду та механічних пошкоджень. Друга — на вологостійкість. Обидва показника оцінюються за шкалою від 0 до 9. Так, світлодіодна стрічка з маркуванням IP20 має слабкий захист від механічного впливу і повна відсутність гідроізоляції.

Монтаж світлодіодної стрічки на кухні під шафами: вибір стрічки і блоку живлення, етапи монтажу.

УВАГА! Для підсвічування кухонних шаф рекомендовано підбирати стрічки з високим рівнем стійкості до забруднень і вологості. IP 65 і вище підходять для монтажу на кухні. Якщо ж значення параметрів нижче, необхідно LED укладати в спеціальний захисний короб.

Для стрічок підсвічування використовуються світлодіоди SMD. Число, що йде після цієї абревіатури, вказує на розмір діодів. Приміром, SMD 5050 говорить про те, що в стрічку вбудовані елементи розміром 5х5 мм

Яскравість освітлення залежить від щільності розміщення діодів. Їх може бути від 30 до 240 шт. на погонний метр. Чим їх більше і вони більші, тим вище енергоспоживання у стрічки, але і, відповідно, тим яскравіше вона світиться.

ДОВІДКА! Для організації повноцінної підсвічування робочої зони рекомендується підбирати LED з 120-240 діодами на метр. Для декоративних цілей достатньо 30-60.

Стрічки також класифікуються за типом світіння:

 • Повнокольорові — діоди складаються з декількох кристалів (до 4) і можуть змінювати колір в залежності від налаштувань користувача.
 • Монохромні — яскраві однокристальні діоди. Доступна тільки регулювання інтенсивності світлового потоку.
 • Другий тип стрічок характеризується вузьким спектром світіння, тому вони можуть спотворювати природний колір продуктів. У повнокольорових інший недолік — при зміні спектра працює лише частина кристалів, що знижує яскравість підсвічування.

  Монтаж світлодіодної стрічки на кухні під шафами: вибір стрічки і блоку живлення, етапи монтажу.

  Білий монохром за принципом дії схожий зі звичайною люмінесцентною лампою. В залежності від того, який відтінок обраний, може відрізнятися і температура світіння. Як результат, вихідні від стрічки потоки світла бувають теплого або холодного відтінку.

  Друкована плата зазвичай біла. Але існують різні колірні рішення, тому підібрати оптимальний, гармонійно поєднується з меблями, варіант неважко.

  Вибір блоку живлення

  Світлодіоди живляться від мережі напругою 12 або 24 В, відповідно для підключення до звичайної розетки знадобиться перетворювач. Визначити параметри трансформатора досить легко: виробник вказує потужність погонного метра стрічки, від якої слід відштовхуватися в подальших розрахунках. Якщо значення дорівнює 12 Вт, а довжина смуги становить 4 м, то сумарна потужність буде 48 Вт. До цього числа треба додати ще 20-25% запасу. Отже, в розрахунковому випадку знадобиться трансформатор на 60 Вт.

  Монтаж світлодіодної стрічки на кухні під шафами: вибір стрічки і блоку живлення, етапи монтажу.

  Блоки живлення відрізняються по конструкції. Для кухні краще вибирати герметичні, в пластиковому або алюмінієвому корпусі. Відкриті блоки в перфорованому корпусі дешеві і потужні, однак потребують додаткової гідроізоляції. Якщо ж зацікавили не вимагають монтажу мережеві блоки, то варто приділити увагу тому факту, що для кожної стрічки знадобиться окремий прилад.

  УВАГА! Збільшити строк служби LED допоможе захист від перепадів напруги в мережі.

  При підключенні декількох стрічок знадобляться підсилювачі напруги. Якщо ж у електричну ланцюг включити димер, то з’явиться можливість регулювати яскравість світіння LED за рахунок плавної зміни потужності.

  Що потрібно для монтажу світлодіодного підсвічування

  Підготовка до самостійного підключення додаткового освітлення включає придбання:

  • котушки LED;
  • трансформатора (блоку живлення);
  • димеру;
  • кабелю перетином 0,74 мм.

  Якщо світлодіодна стрічка слабо захищена від вологи і пилу, знадобиться також алюмінієвий профіль для кріплення LED.

  В процесі проведення монтажних робіт знадобляться:

  • паяльник;
  • припій і каніфоль;
  • ножиці;
  • ізолента.

  Зазвичай тильна сторона LED є самоклеїться. Але якщо надійність такого кріплення викликає сумнів, можна додатково зафіксувати її на поверхні за допомогою електричних настановних скоб. У разі використання профілю, знадобляться дриль і саморізи.

  Монтаж світлодіодної стрічки на кухні своїми руками

  Організація додаткового підсвічування заняття нескладне, але вимагає уважності. При підключенні елементів ланцюга важливо дотримуватись полярності. Саму стрічку не можна перекручувати і заламувати. Якщо необхідно виконати крутий вигин, то є сенс зробити розріз і з’єднати клеми припоєм або коннектором.

  З інших хитрощів монтажу виділяються:

  • мінімізація числа спайок;
  • обов’язкова ізоляція струмопровідних доріжок у місцях з’єднання;
  • захист блока живлення від перегріву;
  • паралельне з’єднання смуг, сумарна довжина яких перевищує 5 м.

  І головне: гнучку плату дозволено різати тільки в зазначених виробником місцях. В іншому випадку її можна пошкодити.

  Монтаж світлодіодної стрічки на кухні під шафами: вибір стрічки і блоку живлення, етапи монтажу.

  Порядок монтажних робіт:

 • Нарізка стрічки на смуги необхідної довжини і оголення крайніх контактів.
 • Припій кабелів і ізоляція місця з’єднання.
 • Фіксація LED у відведеній під неї зоні.
 • Підключення проводів до диммери (за необхідності) і блоку живлення.
 • Якщо всі роботи проведені правильно, то підсвічування прослужить не менше терміну, гарантованого виробниками LED — близько 10 років.