Можна стелити лінолеум на лінолеум: як покласти, укладати, укласти своїми руками, як настелити

Можна стелити лінолеум на лінолеум: як покласти, укладати, укласти своїми руками, як настелитиВиробники підлогових покриттів пропонують великий асортимент продукції, яка використовується для підлог у житлових і виробничих приміщеннях. При цьому лінолеум, який виготовляють на протязі багатьох десятків років не втрачає популярності завдяки надійності і довговічності. Застосування сучасних полімерів в захисному шарі і спіненої основі з поліефірів, дозволяє використовувати даний матеріал не тільки в побутових, але і в комерційних приміщеннях.

Можна покласти лінолеум на лінолеум

Зміст статті

 • Можна покласти лінолеум на лінолеум
  • Переваги такого рішення
  • Недоліки рішення
 • Як стелити лінолеум на лінолеум
  • Як постелити лінолеум на лінолеум своїми руками
   • Чим приклеїти
   • Особливості виконання робіт – етапи
   • Як закрити стики

Можливість укладання нового покриття на старе є предметом спору з того моменту, як з’явився цей матеріал у виробництві. Існує дві протилежні думки, кожне з них має право на існування. При проведенні ремонту в квартирі або приміщенні іншого призначення, питання: «чи можна укладати новий шар зверху старого?», змушує зважити всі плюси і мінуси перед тим, як приступити до роботи. Після цього, кожен визначає самостійно метод, за допомогою якого буде стелити нове покриття.

Укладання нового лінолеуму на старий можлива при дотриманні наступних умов:

 • Можна стелити лінолеум на лінолеум: як покласти, укладати, укласти своїми руками, як настелитинижній шар повинен бути жорстко закріплений до підстави підлоги і не мати зсувів або спучених місць;
 • старе покриття не може мати тріщин або зносу, що характеризується зміною товщини, т. к. це відіб’ється на рельєфі верхнього шару;
 • старе покриття повинне бути постелено на рівну підлогу, а лінолеум, покладений по рельєфу бетонних плит, як це часто робили в радянський час – демонтують;
 • термін експлуатації нижнього шару не повинен перевищувати його реальний вік, т. к. він буде руйнуватися під новим покриттям, а це вплине на якість підлоги;
 • перший шар не може мати грибка або цвілі, т. к. накриття призведе до створення сприятливої атмосфери для його зростання.

УВАГУ. Наявність невеликих ушкоджень старої поверхні ремонтують перед укладанням другого шару. Важливо, щоб різниця зміни рельєфу по всій поверхні не перевищувала 1,5 мм!

Переваги такого рішення

Насамперед, укладання нового покриття поверх старого заощадить багато часу і сил, оскільки не доведеться демонтувати перший шар і готувати поверхню для укладання лінолеуму. Звичайно, не доведеться витрачати гроші на проведення цих робіт, а також вдасться уникнути ремонтного скупчення пилу і бруду, властивого для будівництва. Використання першого шару, як підстилає, підвищить звуко – і теплоізоляцію приміщення, а підлогу зробить більш м’яким, що актуально для житлових кімнат.

Недоліки рішення

При укладанні одного шару зверху іншого існують ризики виникнення наступних проблем:

 • при неуважному огляді старого лінолеуму, цвіль пошириться на знову укладеному покритті;
 • утворення заломів і хвиль, особливо при недостатній рівності нижнього шару;
 • використання важкої меблів залишить слід на м’якому покритті другого шару;
 • складність ремонту дефектів, що з’явилися в процесі експлуатації.

Можна стелити лінолеум на лінолеум: як покласти, укладати, укласти своїми руками, як настелити

Як стелити лінолеум на лінолеум

Перед тим як настелити лінолеум на лінолеум, потрібно розібратися в тому, що використовується покриття буває:

 • гомогенним – з використанням одного шару;
 • гетерогенним, який включає від 2 шарів різних складових матеріалів.

Останній тип лінолеуму частіше укладається на бетонну основу, т. к. численні шари є якісною основою при укладанні покриття. А гомогенний матеріал актуально буде застосувати при укладанні другим шаром поверх існуючого, який стане доброю ґрунтовою поверхнею при укладанні верхнього покриття.

ДОВІДКА. Гомогенний лінолеум має високий рівень зносу, низьку вартість, але невеликий асортимент вибору малюнка.

Укладання нового шару на перший, принципово не відрізняється від звичайного монтажу лінолеуму. Важливо очистити і висушити поверхню, щоб бруд старого покриття не дала про себе знати, видаючи неприємний запах.

Як постелити лінолеум на лінолеум своїми руками

Перед тим як самому покласти нове покриття поверх старого, звільняють приміщення від меблів для рівномірності розташування лінолеуму по всій площі. Методика укладання залишається такою, як і на бетонну основу.

Можна стелити лінолеум на лінолеум: як покласти, укладати, укласти своїми руками, як настелити

Чим приклеїти

Для фіксації верхнього шару до першого, існує кілька методів:

 • за допомогою двостороннього скотча, тільки враховують, що при зміні температури можлива поява хвиль;
 • використовуючи звичайний клей для лінолеуму на основі ПВА, його розкочують валиком або промащують пензлем, але при цьому потрібно пам’ятати про складності демонтажу приклеєного шару;
 • застосовуючи фіксують склади, якими спочатку покривають поверхню, дають висохнути, а потім укладають і притискають. Такі суміші не дозволять зрушити новому покриттю, але при демонтажі – з легкістю піддадуться зняттю.

Особливості виконання робіт – етапи

При укладанні лінолеуму важливо уважно поставитися до всіх нюансів монтажу і дотримуватися наступний порядок:

 • Провести виміри приміщення, додавши 5-10 см на кожній із сторін, замовити необхідні викрійки лінолеуму. Збільшений розмір береться для перекриття можливих дефектів споруди: нерівність кутів, відмінності між видимими однаковими стінами.
 • Вичистити і вимити старе покриття, після чого дати повністю висохнути. Потім провести обстеження на наявність нерівностей з допомогою правила з водяним рівнем. Цей інструмент повинен показувати у всіх кутах і площинах відповідність рівня горизонту, якщо ні, то такий дефект потребує обов’язкової коригуванню. Вирівнювання здійснюють, застосовуючи підкладки різної товщини.
 • При обстеженні і вирівнюванні звертають увагу на наявність тріщин та дірок у старому покритті, які ремонтують. При необхідності, деякі ділянки заливають стяжкою, особливо якщо під старим шаром зруйновано основу. Невеликі шматки цвілі видаляють, місце навколо нього зачищають і вирівнюють всю поверхню за допомогою правила.

УВАГУ. Наявність грибків на старому покритті, які видно в невеликій кількості на поверхні, а при усуненні визначається їх наявність під першим шаром, вимагає повного демонтажу старого лінолеуму.

 • Після виконання підготовчих робіт, розстеляють новий шар, підрізають всі сторони таким чином, щоб вони не стикалися зі стінами. Розправляють хвилі і дають відлежатися кілька діб для того, щоб покриття отримало необхідну форму в горизонтальній площині.

ВАЖЛИВО. Протягом усього часу усадки лінолеуму, в приміщенні підтримують температуру +18-22 град. Недотримання цієї вимоги призведе до утворення хвиль при подальшій експлуатації!

 • Якщо зміна лінійних розмірів спричинило за собою подовження покриття до такої міри, що воно впиралося в одну або кілька стін, то матеріал знову підрізають і витримують ще один-два дні.
 • Місця стиків для усадки накладають один на одного. Виконання стикувального реза роблять одночасно двох частин одним рухом, попередньо підклавши шматок фанери або картону під отрезаемую лінію.
 • Тепер, вибравши метод посадки на клей або фіксує склад, намазують зворотну поверхню сумішшю і фіксують покриття в необхідному положенні.

Можна стелити лінолеум на лінолеум: як покласти, укладати, укласти своїми руками, як настелити

Як закрити стики

Одним з найпоширеніших методів стикування лінолеуму є рівна підрізування обох сторін з приклеюванням стикуючих країв до основи, в нашому випадку – до старому покриттю. Такий спосіб не вимагає додаткового інструменту та матеріалів. Але в будівництві використовують інші методи:

 • зварювання поліетиленом;
 • гаряча зварка;
 • холодна зварка типу А;
 • холодна зварка тіна С.

Звичайна зварювання включає в себе приклеювання щільно підрізаних країв лінолеуму до поліетиленової стрічки, яку попередньо розташовують під швом і промазують клеєм ПВА. Потім за допомогою праски нагрівають.

ВАЖЛИВО. При розгладженні склеюваних стиків під праску підкладають газету або іншу папір, щоб не пошкодити зовнішньої поверхні покриття.

При гарячому зварюванні використовують спеціальний шнур і будівельний фен. Зазор між краями залишають під розмір шнура, з допомогою спеціального пристосування і фена, стикують необхідні поверхні. Холодна зварка по типу А і З припускає заповнення зазору між краями спеціальної рідкої клейовою сумішшю, яка з часом застигає. Відмінність лише у величині зазору.

Вивчивши вищевикладену інформацію, споживач самостійно визначає можливість і порядок укладання лінолеуму зверху старого покриття, що дозволить правильно укласти покриття.

Можна стелити лінолеум на лінолеум: як покласти, укладати, укласти своїми руками, як настелити