На скільки скатертина повинна звисати зі столу – як грамотно накрити стіл для різних прийомів їжі

На скільки скатертина повинна звисати зі столу  як грамотно накрити стіл для різних прийомів їжіСкатертина — важлива частина декору столу під час застілля. Стіл, накритий правильно підібраною скатертиною, створить атмосферу затишку і тепла. Є ряд нескладних правил, яких потрібно дотримуватися при виборі цього виробу.

Рекомендації до купівлі скатертини

Зміст статті

 • Рекомендації до купівлі скатертини
 • Як підібрати в залежності від форми столу
 • На скільки повинні звисати різні скатертини
 • Рекомендації

Правила при купівлі цього предмета єдиними і не залежать від форми і конструкційних особливостей столу для якого вона купується. Потрібно враховувати загальні нюанси:

 • Часто прикраси банкетів вибирають вироби з фуршетних спідницями. Цей комплектація більш практична, а також допоможе заощадити кошти. Також її можна використовувати для фуршетів.
 • При індивідуальної конфігурації меблів позначені параметри можуть не підходити.
 • Якщо меблі має розсувний механізм, тоді рекомендується купувати відразу кілька виробів.
 • Щоб визначити параметри речі потрібно враховувати і властивості тканини, з якої зроблена скатертину. Тканина може, наприклад, мати усадкою. Тому при визначенні величини скатертини важливо враховувати цей фактор.

На скільки скатертина повинна звисати зі столу  як грамотно накрити стіл для різних прийомів їжі

УВАГА! Варто дотримуватися одну з головних рекомендацій — край тканини повинен обов’язково не перевищувати рівень сидіння.

Як підібрати в залежності від форми столу

Форми столів можуть бути абсолютно різні: квадратні, овальні, круглі. Саме у відповідності з формою рекомендується підбирати відповідний варіант виробу. Найбільш популярною формою є прямокутна. Такий варіант підійде для виробу схожого виду. Але її можна використовувати і для овальної стільниці. Також популярні круглі варіанти. Завдяки цій формі вони створюють м’які складочки, які ефектно виглядають. Цей тип зможе лягти рівно на будь-яку поверхню.

ВАЖЛИВО! Скатертина для овальних поверхонь підходить також і для круглих столів, особливо це стосується розсувних механізмів.

На скільки повинні звисати різні скатертини

На скільки скатертина повинна звисати зі столу  як грамотно накрити стіл для різних прийомів їжіУ відповідності з нормами етикету, будь скатертина повинна не просто накривати поверхню, а трохи з неї звисати. При цьому бічна частина поверхні, а в окремих випадках і його опори повинні перекриватися. Також габарити виробу підбираються ще і відповідно до приводом для застілля. Отже, на скільки сантиметрів скатертина повинна звисати зі столу:

 • для застосування в повсякденному житті — на 15-20 см.;
 • при її використанні на урочистих заходах — на 20-30 см.;
 • при використанні на весіллі, банкеті або офіційному прийомі — на 40 див.
 • вона спускається до самої підлоги, навіть прикриваючи ніжки меблів, при фуршетної сервіровці.

Рекомендації

На скільки скатертина повинна звисати зі столу  як грамотно накрити стіл для різних прийомів їжі

Часто у продажу бувають вироби усереднених варіантів, але краще брати варіант, який більше за розміром. При виборі відповідного варіанту найголовніше враховувати не тільки ефектний дизайн, але і характер урочистості. Іноді звичайне виріб може підійти для свята.

Якщо враховувати всі рекомендації в статті, то можна створити незабутню атмосферу, яка дозволить перетворити будь-який інтер’єр. Повсякденна меблі завдяки красивому прикрасі буде виглядати святково і урочисто.