Обідній стіл своїми руками: який матеріал вибрати, простий обідній стіл своїми руками, розкладний стіл-книжка

Якщо любите майструвати власними руками, варто спробувати зробити обідній стіл. Це буде виклик для вас і в підсумку вам напевно вдасться створити дійсне хороший стіл для свого будинку. Конструкція такої меблів досить проста, швидше за все, у вас не виникне ніяких складнощів в період роботи.

Обідній стіл своїми руками: який матеріал вибрати, простий обідній стіл своїми руками, розкладний стіл книжка

Який матеріал вибрати для обіднього столу?

Зміст статті

 • Який матеріал вибрати для обіднього столу?
 • Визначаємося з розмірами
 • Простий обідній стіл своїми руками
 • Розкладний стіл-книжка

Як правило, якщо мова йде про самостійне виготовлення меблів, то в більшості випадків мова йде про такий матеріал, як дерево. Він є традиційним, перевірений часом і простий в обробці. Разом з тим матеріал схильний до подряпин і сколів, можуть утворюватися потертості, але з цими деформаціями можна успішно боротися.

ДОВІДКА. Навіть якщо стіл, виготовлений з дерева, буде частково зруйнований, його можна реставрувати, замінивши для цього деякі частики конструктивних елементів.

Меблі, виготовлені з дерева, прослужить вашій родині не одне десятиліття. Також це абсолютно нешкідливий варіант. Краще всього вибрати для виготовлення дуб, ясен, так як вони відрізняються стійкістю до перепадів температур і вологи.

Якщо говорити про більш доступному варіанті, це може бути ДСП або МДФ. У цих матеріалів є недоліки в порівнянні з деревом, але й вартість в рази нижче. Будьте готові до того, що термін експлуатації не перевищує 5 років.

ДОВІДКА, ДСП, МДФ — це спресовані тирсу, які скріплені плиту за допомогою спеціального складу. Зовні виконано покриття з паперово-смоляних плівок.

Визначаємося з розмірами

Обідній стіл своїми руками: який матеріал вибрати, простий обідній стіл своїми руками, розкладний стіл книжкаВи маєте можливість зібрати конструкцію будь-якого розміру, який буде для вас зручний. Але необхідно подумати про те, які розміри будуть найбільш оптимальними для вашого будинку. Якщо говорити про кухню стандартного розміру, площа якої приблизно 6-8 квадратів, тоді варто підготувати креслення стандартною донструкції з висотою 750 мм, а периметром в межах 800х500…1200х600 мм

При визначенні розміру, слід також враховувати і кількість осіб, для якого виготовляється конструкція. Зазвичай це 3-6 чоловік, ті хто проживає в будинку, а якщо ви любите приймати великі компанії друзів, необхідно розглянути варіант розкладний конструкції. Для розрахунку необхідно помножити кількість персон на 60, це робочий периметр для одного годеловека.

Простий обідній стіл своїми руками

Для виготовлення такої конструкції вам потрібно:

 • Обідній стіл своїми руками: який матеріал вибрати, простий обідній стіл своїми руками, розкладний стіл книжкаКупити матеріал для стільниці, той, який ви вибрали.
 • Також купите в магазині чотири ніжки з квадратним перетином не менше 5х5 див. Їх необхідно буде підрізати по висоті і зашліфувати за допомогою наждачного паперу. Також це можуть бути дерев’яні ніжки, а з іншого матеріалу. Якщо в комплекті будуть спеціальні кріплення — це суттєво спростить вашу роботу.
 • Зберіть каркас використовуючи облицювальні дошки, це робиться для більш міцної фіксації. Поперечки фіксуються до ніжок з боків. Використовуйте для цього саморізи і металеві куточки. Кріплення виконайте з внутрішньої сторони.
 • Ніжки кріпляться на відстані 10 см від краю.
 • Каркас зафіксуйте зсередини за допомогою кутиків.
 • Обробіть дерево за допомогою морилки або ж можна вибрати фарбування, але в такому випадку потрібно попередня грунтовка.
 • Якщо ви працюєте з ДСП, зріз необхідно обробити меблевої кромкою.
 • Як бачите, в результаті нескладних дій ви зможете зібрати дуже зручний обідній стіл для дому.

  Розкладний стіл-книжка

  Щоб у вашому домі завжди було достатньо місця для розміщення гостей, варто задуматися про виготовлення розкладний конструкції столу. Це модель книжка. Розібравшись, як зробити поворотну конструкцію, ви переконаєтеся, що це набагато складніше, ніж за звичайним столом.

  • Тут вам потрібно буде дві стільниці розміром 60х80 див.

  ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Розпил матеріалу краще замовити в майстерні, де вам зможуть поклеїти плівку якісно і надійно.

  • Каркас потрібно зібрати за тією ж технологією, як і для звичайного столу.
  • Визначтеся з місцем кріплення поворотного механізму. Після розвороту, край повинен виявитися по центру каркаса, а ось в складеному стані — стільниця повинна лежати на ньому. Схему ви можете побачити на фото, де знаком ” + ” зазначено можливе місце кріплення механізму.

  Обідній стіл своїми руками: який матеріал вибрати, простий обідній стіл своїми руками, розкладний стіл книжка

  • В цьому місці слід до каркаса прикріпити балку поперченную. Механізм можна підібрати будь-хто.

  ВАЖЛИВО. При кріпленні балки враховуйте висоту механізму, в іншому випадку ризикуєте зібрати конструкцію, на якій стільниця буде виступати над каркасом.

  • Обидві частини стільниці необхідно скріпити між собою спеціальними петлями.

  Обідній стіл своїми руками: який матеріал вибрати, простий обідній стіл своїми руками, розкладний стіл книжка

  Так як стільниця приєднана до каркаса за допомогою механізму, ваш стіл буде функціональним. Коли не треба, це складений і компактний стіл, а коли до вас приходять гості, ви швидко зможете трансформувати його у великий стіл.

  Обідній стіл своїми руками: який матеріал вибрати, простий обідній стіл своїми руками, розкладний стіл книжка