Основні проблеми сучасної сім’ї: фінансові, побутові

Сім’я є невід’ємним атрибутом щастя. Якщо в ній присутня гармонія, цілісність і взаємоповага, кожен її член відчуває себе частиною чогось значного. Людині потрібно відчувати свою причетність, інакше здається, що він самотній, нікому не потрібний, і життя проходить даремно.

Корабель під назвою «сім’я»

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Проблеми сучасної сім’ї відрізняються від проблем сім’ї з минулих часів. До психологічних аспектів додалися соціальні і матеріальні. Разом з можливістю власноруч вирішувати свою долю, люди знайшли відповідальність. З якою не справляються, судячи за кількістю розлучень і неблагополучних сімей.

Проблем багато, але кожна з них має вихід. Не завжди цим виходом є розлучення або розставання. Обговоримо основні проблеми сучасної сім’ї, а також їх рішення. Можливо, ця стаття врятує хоча б кілька шлюбів.

Проблема №1. Згубні звички

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Алкоголь, куріння і вживання наркотиків зустрічається в російській сім’ї надто часто. Причому з алкоголізмом стикається майже кожна третя сім’я. Алкоголізм руйнує будь-які відносини, в запущених випадках є причиною психологічних травм дітей, ураганом, стрімко руйнує сімейне гніздо. В окремих випадках буйні алкоголіки рукоприкладствуют і можуть навіть вбити своїх рідних.

Наркоманів не поважають у суспільстві рівно так само, як алкоголіків. Сім’ї, в яких живе наркозалежна людина, дуже страждають, вони змушені жити у постійному жаху. Страшно подумати за долю діток, чиї батьки міцно підсіли на хімічні препарати.

Вищеперелічені залежності – не межа. Існує також ігрова залежність від комп’ютерних ігор. Ігромани теж небезпечні, вони можуть намір завдати шкоди рідним, якщо останні заважають проходити чергову гру.

Вихід

Дані соціальні проблеми сім’ї можна вилікувати, але тільки за наявності бажання у хворого. Якщо воно присутнє, можна піти на гіпноз або спеціальні курси допомоги.

На жаль, але дані залежності носять психологічний характер, від них можна вилікуватися тільки зсередини, тобто, з голови залежного.

Тому в особливо складних випадках, коли хворий вже не усвідомлює, що робить, все, що залишається – здати його в спеціальний лікувальний заклад для реабілітації. У самих крайніх випадках, сім’ю все-таки доведеться зруйнувати. Жити з залежним людиною небезпечно.

Проблема №2. Різні характери/інтереси

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Проблеми спілкування в сім’ї стоять на другому місці в списку бід, здатних убити щастя.

Зазвичай такі проблеми виникають у людей з різними характерами та/або інтересами. У них різні погляди на виховання дітей, правильне поводження в суспільстві, стосунки з родичами, а також матеріальні питання.

Така проблема стосується більшості пар, що вступили в шлюб зовсім у юному віці, і, не впізнавши одне одного як слід. Люди знайомляться, подобаються один одному, піддаються пристрасті і заводять сім’ю. Пізніше виявляється, що крім цієї пристрасті, у них немає нічого спільного.

Сумно, коли пари розуміють це, вже маючи дитину або дітей. Останнім доводиться страждати, спостерігати за постійними сварками і скандалами, зростати в атмосфері недовіри, нерозуміння і неповаги.

Вихід

Коли у людей різні погляди на життя, але вони люблять один одного, їх відносини можуть врятувати компроміси. Потрібно постійно вибирати проміжний варіант, який влаштовує обох. Або чергувати бажання один одного: «Сьогодні ми робимо те, що скажеш ти. Завтра — те, що скажу я».

Не варто відстоювати свою точку зору, це безглуздо і призведе тільки до скандалу. Тим більше, відстоювати її все життя не вистачить нервів. Люблячі люди повинні намагатися створити спільні інтереси або придивитися до інтересів один одного.

Не варто зупинятися на варіанті «кожен робить своє і всі задоволені». Така сім’я поступово впаде, немов картковий будиночок. В ній буде відсутня цілісність, дух, згуртованість. Ви будете жити разом, але як би окремо, що зовсім не позитивно впливає на відносини.

Проблема №3. Матеріальні біди

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Матеріальні біди особливо актуальні в російській сім’ї. Зарплати мізерні, високий рівень безробіття, відсутність професійного досвіду, в окремих випадках — відсутність бажання і лінь ведуть до того, що грошей зовсім не вистачає. Близько 39% сімей перебувають на грані, на межі бідності.

З-за грошей відбуваються скандали. У молодих матерів проявляється материнський інстинкт, їм необхідно створити всі блага для свого чада. Деякі чоловіки працюють з останніх сил, але їх зарплати не вистачає, а деякі навіть не працюють. Подружжя починає «пиляти» і тих, і інших, щодня картаючи. Це пряма доріжка до розлучення.

Вихід

Фінансові проблеми в родині можна вирішити, якщо зрозуміти «корінь зла». Можливо, чоловік не працює із-за певних проблем, які можна вирішити. Дружині потрібно поговорити з чоловіком, обговорити це на спокійних тонах, не переходячи на особистості.

Якщо ж причин немає, крім того, що чоловік ледачий, інфантильний і несамостійний тип, дівчині доведеться важко. Тут потрібно або самої тягнути сім’ю, що в корені невірно, або намагатися все-таки достукатися до чоловіка. Коли нічого не допомагає, сім’я голодує, у дитини нічого немає, а чоловік нічого при цьому не робить, справа може дійти до розлучення. Іноді це вірний вихід.

Якщо ж хлопець працює, але його зарплати не вистачає, дружина повинна допомогти. Існує безліч видів заробітку в інтернеті. Приумножьте доходи сім’ї, перестаньте «пиляти» улюбленого і відразу зверніть увагу, що все стане краще. Тим більше, молодій мамі корисно розвиватися.

Проблема №4. Побут

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Побутові проблеми в сім’ї відіграють важливу роль, особливо в молодих сім’ях. Хлопець, який тільки що розпивав пиво з друзями і все собі дозволяв, тепер змушений працювати на декількох роботах, забезпечуючи дружину і дитину. Дівчина, яка тільки вчора танцювала на дискотеці, сьогодні — серйозна мама, єдиними справами якої є прибирання, приготування їжі та виховання малюка.

Обидва дуже втомлюються, у них не залишається часу на романтику, яка супроводжувала відносини на перших порах. Почалося доросле життя, а з нею і перші розчарування. Побут поглинув молодих людей, зробивши з них дратівливих осіб, що спалюють нерви один одного. Все частіше виникають питання: «чи Той це людина? Можливо, краще розлучитися?».

Вихід

В першу чергу, потрібно зрозуміти, що будь-яка людина в суспільстві буде вести себе в побуті майже також. Міняти «шило на мило» не варіант. Потрібно постаратися розібратися в собі, зрозуміти, чи дійсно ви любите людину, з якою ви живете. Якщо любов не згасла, і всьому виною «битовуха», постарайтеся позбутися від цієї проблеми.

Залишайте дитину з родичами і проводите час удвох. Як можна частіше балуйте другу половинку подарунками, сюрпризами, компліментами. Кожні вихідні вирушайте гуляти всією родиною.

Молода дружина повинна завжди виглядати красиво. Молодий чоловік зобов’язаний допомагати їй у домашніх справах по можливості, розуміти, якщо вона втомлюється. Важливо не обмежувати один одного в інтересах, дозволяти проводити час з друзями.

Інший важливий аспект — секс. Відсутність такого перша ознака наближення розлучення. Розпалюйте пристрасть, влаштовуйте романтичні вечори. Дитина — не хрест на інтимному житті.

Проблема №5. Відсутність життєвих цілей

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Проблеми сучасної сім’ї часто в тому, що у неї немає ніяких загальних цілей або планів. Вона просто існує, і пливе за течією. Платить за існування державі, їсть і одягається. На тому закінчуються які-небудь «руху» «клітинки» в суспільстві.

Кожен день схожий на попередній, нічого не відбувається. Життя стає нудною. Такі пари не знають, чим себе зайняти. Рано чи пізно їм просто набридає таке життя, і вони розлучаються.

Вихід

Спробуйте разом побудувати якісь плани. Для початку, на найближчі вихідні. Потім розплануйте місяць, а потім рік. Придумайте разом велику мрію, яка буде основною.

Збирайте гроші на неї разом, знаходите час для здійснення невеликих цілей. Це допоможе згуртувати сім’ю і організувати цікаве дозвілля.

Проблема №6. Неправильно розставлені пріоритети

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Інша проблема, що виникає у суспільстві – неправильно розставлені пріоритети, коли родина стоїть не на першому місці. Це місце може займати кар’єра чи особисті інтереси, захоплення.

У таких сім’ях діти страждають від недоліку уваги, що в майбутньому відбивається на психологічному стані. Відсутній важливе поняття спільності, «осередок» неповноцінно впливає на ситуацію в суспільстві. Кожному члену сім’ї видається, що він «запасний варіант».

Вихід

Намагайтеся знаходити час на другу половинку і дітей. Гроші не замінять батьків. Деякі діти вибрали б відсутність певних благ, ніж уваги мами чи тата.

Ваш улюблений чоловік не приділяє вам достатню кількість уваги? Постарайтеся обговорити це на нормальних тонах. Якщо любов у ваших відносинах присутній, людина замислиться і зробить висновки. Сім’я йому стане важливіше всього іншого.

Якщо ж немає любові – відносини приречені.

Проблема №7. Взаємини з родичами

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Така біда, як взаємини з родичами досить часто є причиною розлучення. Наприклад, теща може вести війну з зятем або свекруха може всіляко діставати невістку. Батькам не подобається вибір дитини або їх долає ревнощі. У будь-якому випадку, навіть найміцніші стосунки можуть не потерпіти перевірку на взаєморозуміння з родичами.

Чоловікові або дружині важко перебувати на лінії фронту, між двома дорогими людьми. Деколи цей чоловік змушений припинити одні відносини на користь інших, причому, зазвичай програє кохана людина.

Вихід

Важливо, щоб сім’я жила окремо. Тоді, навіть якщо між родичами існує негатив, він не буде вихлюпуватися постійно. Сім’ї, яким не під силу мати власне житло або знімати таке, дуже часто розлучаються. Може, постаратися примножити капітал, і все-таки жити окремо? Вплив батьків завжди величезне, іноді воно вирішальне. Якщо любите один одного, не дозволяйте йому керуватися вашою родиною.

Варто пам’ятати, що люблячий чоловік ніколи не поставить перед вибором. Так може зробити тільки егоїст, який думає про себе. Тому тричі подумайте, якщо вас все-таки поставили перед вибором. Особливо, коли це відбулося з боку рідних.

У крайніх ситуаціях потрібно дотримуватися нейтралітету, не приймаючи жодну з сторін. Завжди думайте власною головою і слухайте своє серце.

Проблема №8. Відсутність любові і поваги

Основні проблеми сучасної сімї: фінансові, побутові

Відсутність любові та поваги, мабуть, найважливіша проблема всіх. Саме з неї випливають інші проблеми. Існують шлюби, укладені без любові, на раціональних засадах. Або ув’язнені на любові, яка при найближчому розгляді виявилася всього лише швидко згасаючої пристрастю.

Тоді і починаються неприємності, сварки, скандали, образи, нерозуміння. Люди ведуть один одного не так, як годиться в суспільстві. Іноді вони можуть принижувати один одного в суспільстві, знущатися.

Люблячий чоловік не буде постійно критикувати, вказувати на помилки, згадувати гидоти, думати тільки про себе, бити і ображати. Перша ознака того, що кохання більше немає — небажання проводити разом час, займатися любов’ю, обговорювати, як пройшов день. Це все нецікаво і не потрібно, адже не потрібен більше сама людина.

Небажання йти на поступки, знаходити загальні інтереси, разом проводити час, вічні скандали або, навпаки — вічна тиша, говорять про те, що пора щось міняти.

Вихід

Обговоріть з коханою людиною, що відбувається. Постарайтеся зрозуміти його, змінити те, що його не влаштовує. Розкажіть про те, що не влаштовує вас. Якщо сім’я вам обом дорога, і ви не хочете розлучатися, шукайте компроміси.

Частіше згадуйте приємні моменти, допомагайте один одному. Ви повинні бути найкращими друзями, коханцями і психологами один одному — тоді ваші відносини буду триматися на міцному фундаменті.

Якщо любов і повага відсутня в обох, такий шлюб необхідно припинити, йому не місце в суспільстві. Це просто трата часу, нервів, сил і грошей.

Проблема №9 Інші біди

Існує багато інших проблем у сучасних сімей. Більшість з них специфічні, однак основні ми обговорили вище.

Кожна проблема має свій вірний вихід. І поняття правильності у всіх різне. Варто прислухатися до себе і зрозуміти, чому все відбувається саме так, як це виправити.

Головне правило сімейного життя таке: за шлюб, в якому присутня любов, варто боротися.

Будьте щасливі!

Давайте розберемо проблеми сучасної сім’ї