Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Психотерапевти стверджують, що знаючи особливості чоловічої психології, можна на чверть скоротити кількість сімейних конфліктів та скасувати взаємні образи, а це коштує того, щоб почати розбиратися і аналізувати.

Чоловік – хто він?

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Чоловіки не схильні висловлювати свої емоції і рідко скаржаться на свою долю і проблеми в сім’ї, тому дуже часто неможливо зрозуміти, що з ними щось не так і вчасно надати допомогу і підтримати в скрутну хвилину. Для них важливо, щоб все було так, як їм хочеться. Це і називається чоловіче домінування.

Незважаючи на те, що чоловіків називають сильною статтю, одного погляду достатньо, щоб зрозуміти: це далеко не завжди так. В кожному з них живе велика дитина, для якого важливо домагатися того, що вони хочуть. Можливо, тому серед них стільки тих, хто присвячує частину свого життя ігор, завоювання жінок і випивки.

Вони – великі боягузи, згадати тільки, скільки при одній думці про відвідування лікаря, а вже тим більше стоматолога, готові втратити свідомість? А чому багато хто не люблять говорити про сім’ї, їх потрібно буквально силою «тягнути» в ЗАГС і змушувати узаконювати стосунки? Та тому, що вони більше всього в житті бояться втратити свою свободу і стати сімейною людиною, який повинен нести відповідальність не тільки за себе, але і за своїх рідних, не давати сімейних скандалів розпалюватися, загладжувати провину і змушувати образи забуватися.

Як він любить?

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Якщо між двома людьми зав’язалися романтичні стосунки, чоловіка ніби підміняють: змінюються особливості його поведінки, він починає проявляти турботу, ласку і ніжність, хоче тільки предмет свого обожнювання, потребує в ній і забуває про інших жінок. І поки він до кінця не вивчить свою обраницю так і буде продовжуватися. Почуття почнуть згасати лише в тому випадку, якщо він розчарується щодо обраної ним супутниці життя.

Коли він присвячує себе сімейних відносин, то стає їх заручником, адже вони диктують свої правила, яких треба дотримуватися, інакше між люблячими людьми не буде взаєморозуміння. Через деякий час жінка може зрозуміти, що його почуття трохи вщухли, він починає більше часу приділяти роботі або проводити час на самоті, в його життя знову з’являються друзі, чиї поради він слухає. Все це відбувається з-за того, що втрачаються навички ідеального чоловіка і залицяльника.

Чоловік і жінка – два різних полюси

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Чоловіки відрізняються від жінок не лише з фізіологічного, але і з психологічної точки зору.

Чоловіки більш вольові, незалежні від думки оточуючих і не слухають їх поради, вони частіше відчувають не сором і образи, а провину, тому рідше впадають в депресію.

Ще одне розходження між статями в рівні їх самооцінки: у дівчат вона частіше низька, тому й рівень тривожності та чутливості в них зашкалює. Але у жінок вище стресостійкість, тому їм легше дається розрив відносин, негаразди на роботі і сімейного життя, хоча з першого погляду це виглядає зовсім не так. Їх поведінка демонстративно: вони плачуть, бурчать, загрожують покінчити життя самогубством. У чоловіків все інакше: вони роблять вигляд, що нічого не сталося, мовчать і йдуть у себе, що часто закінчується запоями і самогубствами.

Вони більш проникливі і можуть передбачати дії жінок, особливо під час сварки в родині. В протилежність їм, прекрасна половина людства у більшості випадків не знає, що чекати від свого обранця: піде, мовчки грюкнувши дверима і розірве відносини, або просто висловить все, що накопичилося в душі, чи залишиться і замкнеться в собі. Зрозуміти секрети чоловічої психології складно, але можливо.

Чоловічий і жіночий світ

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Чоловік більше звертає увагу на зовнішній світ: він створює, лагодить і розбирається в предметах, шукає те, чим можна оволодіти, у що б то не стало прагне досягти необхідного результату, всьому шукає раціональне пояснення, тобто він діє, його поведінка розумно і раціонально, хоча і у відносинах він може добре розбиратися.

Для жінок важливіше їх почуття, внутрішній світ і їх особу, тому вони всіляко прагнуть залучати до себе увагу, будувати і керувати відносинами, створювати навколо себе емоційну гармонію. Вони вірять в чудеса, інтуїцію і у все надприродне, слухають поради всіляких ворожок і знахарок.

На всі завдання, які виникають у житті, вони дивляться по-різному: у жінок є потреба доводити до досконалості те, що було створено раніше, воліють все природне, а чоловіками керує бажання творити і створювати щось нове.

Сімейні відносини

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Незважаючи на те, що лише малого відсотка представників сильної статі вступ у шлюб викликає приємні емоції, більшість обере не холостяцьке життя. Якщо в сім’ї комфортно і затишно, то чоловік ніколи не розірве відносин, тому якщо дівчина чує, що хлопець пішов тільки тому що, відчуває себе негідним своєї половинки, з якої йому подобається бути, і яку він любить, то не варто в це вірити, потрібно зрозуміти, що чоловікові поруч погано, адже між люблячими людьми немає місця для образи, непорозуміння, маніпулювання і недовіри.

Є й інші особливості чоловічої психології. Чоловік тонко відчуває прояви маніпулятивного поведінки, і якщо його половинці це вдається, то це відбувається тільки тому, що він дозволяє це робити, але заходити надто далеко і зловживання його довірою не варто.

Чоловіки багато помічають, але не всьому надають значення, тому якщо жінка дотримується погляду, що якщо чоловік не помітив нову стрижку, то і її недоглянутість, змінилася не в кращу сторону фігуру він теж не помітить, то незабаром сімейних відносин настане кінець.

Як навчитися розуміти один одного

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Так, між статями величезна різниця, але якщо не намагатися зрозуміти одне одного, то ні про які стосунки, і вже тим більше про сімейне життя, не може бути й мови. Це тільки з першого погляду все складно, але приклавши зусилля, застосовуючи на практиці поради психологів, можна закласти підвалини міцної сім’ї.

Найпоширеніша помилка деяких жінок – поскаржившись на негаразди в житті, чекати, що чоловік, немов подружка, тільки вислухає, поспівчуває. Ні, чоловіча природа змушує давати поради, як все виправити. Звідси і образи: «Ти мене не розумієш, не любиш!» Жінка повинна зрозуміти: хочеш співчуття – іди до подруги, хочеш рекомендацій – пожалійся чоловікові. Дізнавшись секрети чоловічої психології, можна уникнути розчарувань.

Ще одним джерелом жіночої образи є помилкова думка, що чоловік сам повинен зрозуміти, що зараз потрібно його половинці. Якщо хочеться квітів, то не потрібно чекати, поки наречений сам здогадається їх подарувати – це невластиво для чоловічої поведінки, а прямо сказати, як це важливо і потрібно. Варто чоловікові зрозуміти, що це приносить радість його жінці, він буде готовий все у своєму житті покласти до її ніг, адже він буде відчувати себе героєм і в родині буде мир і спокій.

Чоловіки і собаки – є схожість?

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

У житті чоловіків можна порівняти з собаками. Чому? Тільки без образ! Все просто: між ними багато спільного. Наприклад, і ті й інші люблять, коли їх хвалять і люблять проявляють увагу. У сім’ї багато залежить від поведінки жінок: якщо дружина з радістю зустрічає свого чоловіка, посміхається йому, із задоволенням слухає його розповіді, не відчуває образи, то і сімейних проблем у такій парі місця не буде. Якщо кожна з жінок зможе зрозуміти, наскільки це важливо для чоловіка, то і відносин судилося довго існувати.

Ще одна схожість поведінки – любов до зрозумілих і здійсненним прохання. Чоловіки не люблять виконувати якісь «команди», зміст яких для них не зрозумілий і які вимагають докладання великих зусиль. Непогано б, щоб прохання повторилася неодноразово, адже здогадатися щось зробити самостійно – це занадто складно для їх раціонального мозку.

Найбільш поширення проблемою в сучасній сім’ї і, одночасно, схожістю поведінки, — любов до ігор, причому не тільки спортивних, але і комп’ютерним. Без них і собаки, і чоловіки, перетворюються на зануд, які втратили інтерес до життя.

І ті, і інші люблять свободу, смачну їжу, відпочинок і ненавидять контроль і обмеження.

Виховувати або не виховувати?

Особливості і секрети чоловічої поведінки, як чоловіки думають

Основи поведінки закладаються в сім’ї ще в дитинстві, але це зовсім не означає, що процес виховання повинен закінчитися тоді, коли дитина виросте. Особливо це стосується «володарів» агресивної поведінки, не поважають жінок. Варто один раз зробити вигляд, що дівчина не помітила легкого прояви неповажного ставлення, і наступного разу чоловік може дозволити собі більше, не звернувши увагу на образи дружини.

Але якщо жінка в родині займає позицію няньки, постійно повчаючи «нерозумне дитя», намагаючись його змінити, то спокійного життя приходить кінець, так як відносини перетворюються на постійну боротьбу.

До того ж чоловіки не люблять, коли їх намагаються переробити і можуть почати шукати ту, яка буде приймати їх з недоліками, вадами і «маленькими пунктик».

Якщо навчиться розуміти і приймати чоловіка, то в родині не буде місця для образи, сварок, конфліктів і нерозуміння, спільне життя буде довгим, а родичі будуть думати: «Що подарувати на перлову весілля?»

Щоб зрозуміти чоловічу психологію, подивіться фільм «Про що говорять чоловіки».