Оздоблення сходів ламінатом своїми руками: вибір відповідного матеріалу

Напевно багато хто з вас замислювалися, як же можна прикрасити сходи, щоб було комфортно і зі смаком. Але не всі знають, що досить докласти трохи зусиль, терпіння і фантазії всі ваші бажання здійсняться. У цій статті ми розповімо, як обробити сходи ламінатом своїми руками, і поетапно розберемо всі маніпуляції.

Оздоблення сходів ламінатом своїми руками: вибір відповідного матеріалу

Вибір відповідного матеріалу

Зміст статті

 • Вибір відповідного матеріалу
 • Підготовчий етап
 • Оздоблення сходів ламінатом

Для того, щоб вибрати потрібний матеріал, необхідно вивчити його, щоб надалі він прослужив багато років. Ламінат – це обробний матеріал, що складається з декількох шарів щільно спресованого деревини. В залежності від виробника і цілеспрямованості матеріал буває різної товщини, довжини і матеріалу.

Перше на що потрібно звернути особливу увагу – це товщина ламінату. Товсте покриття забезпечить гарну якість, запобіжить від передчасного стирання поверхні, скрипу і будь-яких інших механічних пошкоджень.

Особливу увагу слід приділити класу формальдегіду, який використовують для виготовлення матеріалу. Самим безпечним європейським стандартам є клас Е1 з сертифікатом відповідності EN 13329.

І не варто забувати про зовнішній вигляд ламінату. Підбираючи потрібний матеріал, переконайтеся, що він буде відповідати вашому інтер’єру, вписуючись гармонуючи з ним.

Підготовчий етап

Багато людей не знають, на що насамперед слід звернути увагу. Головним аспектом в ламінуванні сходів є її конструктивна надійність. Тільки після того, як ви переконалися в її міцності і повністю завершили роботи по конструкції – можна починати обробку.

Далі слід зняти розміри кожної сходинки (похибка повинна бути мінімальною) і порахувати потрібну кількість аркушів ламінату, якого буде потрібно. Робиться це для того, щоб уникнути покупки зайвого матеріалу.

Купивши його, не поспішайте відразу братися за роботу: ламінат – це матеріал з дерева, а, отже, йому потрібно пройти невелику акліматизацію в приміщенні. Для цього залиште відкриті упаковки при кімнатній температурі і вологості не більше 70% на 48 годин. Прочекавши певний період можна приступати до наступних маніпуляцій.

Оздоблення сходів ламінатом

 • Перед початком роботи насамперед перевіряється сходи на наявність сколів та тріщин. Далі треба позбавитися від зайвого сміття і пилу.
 • Усі щаблі повинні бути зроблені по рівню. Для досягнення максимальної точності можна скористатися спеціальною сумішшю для вирівнювання або фанерою.
 • Укладається ламінат за допомогою особливої ізолюючої підкладки. Це забезпечить тишу і стійкість вироби до різних навантажень. Підкладку обов’язково треба надійно фіксувати горизонтально площині сходинки.
 • Оздоблення сходів ламінатом своїми руками: вибір відповідного матеріалу

  Всі моделі ламінату, за винятком одиничних моделей, скріплюються за допомогою замка, що забезпечує надійну фіксацію. Перед кріпленням їх слід змастити спеціальним клеєм для кращого скріплення.

  Наступним кроком слід вибрати торцеву обробку. Найчастіше використовується два способи кутовий облицювання сходів:

  • у формі букви Р.
  • облицювання за допомогою спеціалізованого профілю.

  Молдинг у форму літери Г можна скріпити відкрито (за допомогою металу) або приховано (використовуючи дерево або пластик). При кріпленні пластику або дерева бажано використовувати клей, при використанні металевих кутників саморізи. Використовуючи профільну систему, слід скористатися і саморізами (скріплення профілю), і клеєм (фіксування ламінату до поверхні).

  Обробку слід здійснювати таким чином:

 • Першим ділом потрібно підкласти підкладки-опори в місці стикування між собою і проступей. Робиться це для засувки горизонтального покриття під крайку вертикальної обробки.
 • На вертикальну частину сходинки наносять клей, після цього облицювальна панель щільно притискається до неї. Кріплять їх, використовуючи розпірні клини, після чого фіксують в тому ж положенні.
 • Клей наносять на іншу сторону, при використанні порошкового профілю. Далі слід притиснути виріб щільно прилягають до куточків сходинки і закріпити саморізами.
 • Клей наноситься акуратно і рівномірно. Розподіл потрібно робити, використовуючи спеціальний зубчастий шпатель.
 • На місце нанесення клею кладуть пластини ламінату. Уклавши на верхню сходинку, потрібно скріплювати панелі з настилом замком (коли ламінат для обох поверхонь використовується один і той же).
 • На кутову частину профілю кріпиться пластикова або гумова вставка, після цього до нього прикріплюють вставний профіль.
 • Оздоблення сходів ламінатом своїми руками: вибір відповідного матеріалу