Підключення котла до димоходу: вимоги до конструкції, порядок монтажу і підключення.

Підключення котла до димоходу: вимоги до конструкції, порядок монтажу і підключення.При організації газового опалення особливу увагу варто приділити монтажу димаря і всіх його складових елементів. Грамотно виконаний димар забезпечить не тільки безпечне відведення всіх продуктів згоряння, але й ефективну працездатність котла. Монтаж повинен проводитися в суворій відповідності з затвердженою проектною документацією та будівельними нормативами. Безумовно, можна встановити обладнання своїми силами. Проте, вам все одно потрібно буде звертатися в установу, яка здійснює контроль за поставками газу, що загрожує суттєвим штрафом, т. до. відповідно до п. 6.2.10 Спіп 41-01-2008 монтаж, ремонт та обслуговування газопроводу і димоходу повинні робити тільки співробітники контролюючих установ.

Вимоги до димоходу

Зміст статті

 • Вимоги до димоходу
 • Монтаж димоходу
 • Підключення котла до димоходу

Для ефективного і безпечного відведення продуктів згоряння палива, а також подавання повітря в певний відділ газового обладнання, що забезпечує ефективний процес горіння, застосовується відповідне технічне забезпечення. За зовнішнім виглядом, це шахта з встановленою всередині трубою. Змонтована конструкція повинна відповідати всім встановленим вимогам:

 • Шахта димоходу встановлюється у вертикальному положенні. Ніяких розширень чи звужень в даному випадку не повинно бути. Допускається лише незначний ухил (до 30 градусів) від вертикалі і відхилення в сторону не більш ніж на 1 метр. Дозволяється також встановлювати до трьох поворотів, якщо радіус їх заокруглення буде дорівнює діаметру.
 • Матеріал виготовлення повинен бути негорючим і неплавким, а конструкція – без тріщин і інших ушкоджень, щоб запобігти загоряння. Оптимальним варіантом серед численного асортименту видів варто відзначити використання труб з нержавіючої сталі, оскільки вони легкі, прості при монтажі і подальшому обслуговуванні, універсальні і доступні у фінансовому плані.
 • Висота і діаметр труби повинні повністю відповідати всім встановленим вихідних параметрів газового обладнання. Це необхідно для забезпечення достатньої тяги і ефективного функціонування обладнання.
 • Прокладка димових труб у приміщенні заборонена.
 • У нижній частині приєднання відвідної труби від котла до димоходу важливо зробити так званий кишеня для очищення від скоплюваного конденсату.
 • Якщо труби прокладаються через приміщення без опалення, то важливо покрити їх теплоізоляцією.
 • Підключення котла до димоходу: вимоги до конструкції, порядок монтажу і підключення.

  Монтаж димоходу

  Залежно від типу використовуваного теплогенератора можуть застосовуватися різні конструкції димовидалення. Що стосується газових котлів, оснащених закритою камерою внутрішнього згоряння, то тут застосовується коаксильний димар. При застосуванні на практиці конденсаційного обладнання ухил труби встановлюється в бік котла, а парапетного – від нього. Звернення за професійною допомогою до наших фахівців допоможе вам зробити грамотний монтаж опалювальної системи у відповідності з встановленими вимогами.

  Конструкція зовнішнього і внутрішнього димоходу має мало відмінних характеристик. У неї входить:

  • адаптер;
  • відвідна і димохідна труба;
  • відводи і спеціальні трійники;
  • оглядове отвір для технічного обслуговування труб і прочищення системи димовидалення;
  • кронштейни для прикріплення елементів конструкції і хомути.

  Внутрішній монтаж вимагає більш детальної підготовки і професійної установки основних елементів конструкції, оскільки допущення навіть найменшої помилки може негативно позначитися на працездатності і вашої безпеки.

  Залежно від типу установки опалювального обладнання патрубок може виводитися вбік або прямо. Від вашого вибору буде залежати і перелік елементів димоходу.

  В першу чергу встановлюється відвідна труба, до якої приєднується трійник, що означають початок монтажу вертикальної частини димоходу. Далі, у відповідності з проектною документацією нарощуються вертикальні елементи конструкції.

  Орієнтовна схема складання представлена на зображенні нижче, але в кожному випадку можуть бути відмінності, тому перед виконанням монтажу важливо підготувати проект і погодити його з уповноваженими контролюючими інстанціями.

   

  Зовнішній димохід характеризується більш легким процесом монтажу. Для споруди димоходу приставного типу використовуються труби сендвіч, що прикріпляються до поверхонь стін за допомогою хомутів і кронштейнів. Збірка самої конструкції здійснюється до кріплення на землі. Єдиним недоліком можна відзначити лише вартість, яка дещо вища, ніж при організації внутрішньої системи димовидалення. Конусний наконечник дозволить забезпечити захист конструкції від проникнення опадів, сміття та листя з дерев.

  Після грамотно виконаного монтажу димаря власнику залишиться тільки періодично займатися технічним обслуговуванням, прочищая димохід від скупчується гарі.

  Підключення котла до димоходу: вимоги до конструкції, порядок монтажу і підключення.

  Підключення котла до димоходу

  Перед тим як почати підключення димаря до опалювального устаткування, важливо попередньо ознайомитися з його технічними та експлуатаційними особливостями. Послідовність робіт повинна бути наступною:

  • підбірка всіх необхідних елементів для складання і монтажу труби;
  • прикріплення підготовленої конструкції до газового котла;
  • ізолювання всіх з’єднань;
  • перевірка працездатності всієї системи в цілому.

  Монтажні роботи проводяться в суворій відповідності з наявною проектною документацією та будівельними нормативами. Установка труб починається з підготовки отвори в стіні, розмір якого безпосередньо залежить від діаметру використовуваної труби. Після виведення димоходу отвір варто ізолювати для повного виключення можливої деградації поверхні будівлі. Зовні конструкція нарощується до тих пір, поки висота труби над коником не складе 5 метрів. На верх встановлюється наконечник.

  Після цього елементи конструкції необхідно перевірити і захистити від негативного впливу навколишнього середовища. Стики обробляються засобом від корозії і вогнетривкими засобами. У заміських будинках висновок димоходу може здійснюватися не тільки через стіну, але і через дах. Це більш трудомісткий процес, що вимагає високої кваліфікації і достатніх навичок фахівців для виконання монтажу. Всі роботи по установці також повинні бути проведені у повній відповідності до затвердженої проектної документації.