Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

Раніше жінки навіть і не знали, хто у них народиться аж до самих пологів, але сьогодні вже посередині терміну лікарі можуть дати однозначну відповідь: хлопчик чи дівчинка. Але і цього стало недостатньо, багато батьків починають планувати стать своєї майбутньої дитини заздалегідь, благо для цього існує велика кількість способів, якісь з них дієві, а які-не дуже. Так, чого тільки не придумають, щоб зазирнути у майбутнє. Поговоримо про найпоширеніші способи.

Для чого необхідно планування статі дитини

Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

Звичайно, якщо мова йде про первісток, то тут багато бажають просто народити здорову дитину, і неважливо якої він буде статі. Але бувають ситуації, коли стать дитини необхідно спрогнозувати заздалегідь, наприклад, релігія або наявність дітей однієї статі. Ще однією причиною чому батьки бажають спланувати стать дитини заздалегідь є медичні мотиви. Адже існують спадкові захворювання, які можуть передаватися тільки за статевою ознакою, в цьому випадку планування статі дитини – запорука появи на світ здорового малюка.

Наприклад, гемофілія, віддається вона тільки хлопчикам. Якщо батьки в курсі своїх спадкових захворювань, вони, безумовно, повинні убезпечити свого майбутнього малюка і почати планувати стать дитини задовго до запліднення. У цьому випадку медицина повністю підтримує майбутніх батьків, тому на сьогодні створено чимало медичних способів для планування майбутнього статі дитини.

Метод планування статі дитини по крові

Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

Метод планування статі дитини по крові не несе наукових доказів, але тим не менше він має місце бути, і цим методом користуються деякі пари. Заснований на принципі «свіжої крові», то у кого кров новіше, таку підлогу і буде у дитини. Тобто якщо на період запліднення у майбутнього батька кров «свіже» значить буде хлопчик, якщо кров «свіже» у матері – дівчинка. Але період оновлення крові у чоловіків і жінок різний. У представниць прекрасної статі кров змінюється кожні 3 роки, а у сильної статі кожні 4 роки. Але метод оновлення крові не буде точним у тому випадку, якщо у батька або матері була операція, пов’язана із переливанням крові.

Ще існує метод планування дитини за групою крові і резус-фактору, але ці два методи зовсім неефективні і мають низьку ймовірність збігу. Наприклад, якщо у чоловіка група 3+, а у жінки – 1+, це не означає, що у вас завжди будуть народжуватися тільки дівчатка, навіть якщо ви звернетеся до інших методів планування. А якщо ви захочете хлопчика, що тепер міняти чоловіка? Погодьтеся, трохи нерозумно.

Методи, пов’язані з харчуванням

Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

Ще існує метод, пов’язаний з харчуванням майбутньої мами. Припустимо, якщо ви хочете хлопчика, то ваша їжа повинна мати переважна кількість іонів калію і натрію, а якщо ви бажаєте народити дівчинку – то тут важливо переважання іонів кальцію і магнію. Давайте детальніше розберемо, що треба з’їдати щоб народити доньку або сина.

Дієта щоб зачати хлопчика

Для матері, яка хоче народити дитину чоловічої статі, рекомендується виключити з раціону сир, молочні продукти і яйця. Необхідно побільше їсти картоплі, бананів і риби. Доведеться виключити з меню випічку, яка була приготовлена на яйцях або молоці. Варто вживати овочі, які багаті калієм і натрієм: це картопля, гриби, сочевиця, горох. А також фрукти: черешня, абрикоси, апельсини і персики. І не бійтеся солити їжу.

Дієта для планування дівчинки

Дієта для планування дочки повна протилежність попередньої. Тобто дозволені молочні продукти, можна їсти яйця і всі види випічки, тільки без солі. Можна ті фрукти, які містять кальцій і магній: смородина, виноград, суниця, хурма, чорнослив. Що стосується овочів, то можна їсти капусту, огірки, помідори, кабачки, буряк, баклажани. І не забудьте про горіхи і сухофрукти.

Планування статі по місяцю зачаття

Метод планування статі по місяцю зачаття був придуманий ще в Стародавньому Китаї. Заснований на залежності від віку майбутньої матері і місяцю планованого зачаття. Наприклад, якщо матері 24 роки, то у весняні місяці у неї більше можливості народити дитину чоловічої статі, а взимку і восени – дівчинку. У 25-річної жінки все навпаки. Створені спеціальні таблиці, щоб по місяцю запліднення можна спрогнозувати стать дитини. В інтернеті ви можете знайти китайський календар планування статі дитини. Метод зачаття не відноситься до точних, його ймовірність лише близько 60%. Тому метод по місяцю зачаття навряд чи можна віднести до медичних, аж надто великий ризик «промаху».

Планування статі дитини за овуляції

Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

Є більш обгрунтований і точний спосіб – це метод планування статі дитини з дня овуляції. Заснований цей метод на визначенні сприятливих днів для зачаття сина чи доньки. Овуляція, простими словами, це коли яйцеклітина виходить з яєчника для подальшого запліднення. Якщо яйцеклітина протягом доби не була запліднена, то вона гине, тому необхідно дату овуляції розраховувати заздалегідь.

Як це зробити? Досить просто. Найчастіше при здоровому організмі дата овуляції припадає на 14 день при 28-денний цикл. Але немає необхідності саме в цей день планувати зачаття, краще це робити за кілька днів до овуляції, так як клітини сперма по своїй природі дуже живучі.

Тепер безпосередньо до самого методу. Так як же овуляція пов’язано зі статтю майбутньої дитини? А ось як, по-перше, чоловік і жінка носять в собі пару хромосом, а саме у жінок – ХХ, а у чоловіків – ХУ.

За народження дитини чоловічої статі відповідає хромосома – Y, за жіночого – Х. до Речі, так, за стать майбутньої дитини відповідають тільки чоловіки, жінки тут не грають ролі. Хромосома Y відрізняється високою рухливістю, але низькою живучістю, у хромосоми Х, навпаки, низька рухливість, але висока виживаність.

Так, от якщо запліднення відбулося за 3-5 днів до овуляції – найвірогідніше, у вас народиться дівчинка, якщо зачаття було за 2 і менше дня – у вас хлопчик. Звичайно і цей метод не дасть вам стовідсотковий результат, так як період овуляції у всіх різний і залежить від особливостей організму. Визначити день овуляції можна за допомогою тесту на овуляцію або вимірювання базальної температури. Або ж скористатися послугами ультразвукової діагностики. До речі, цей метод має більшу ефективність, близько 80%, і він має наукові обґрунтування.

Японський метод планування статі дитини

Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

Японський метод планування статі дитини теж не є науково обґрунтованим, це скоріше прикладної спосіб. Ґрунтуватися тільки на ньому не можна, інакше ви можете промахнутися. Японський метод, також, як і китайська, заснований на застосуванні спеціальної таблиці. У цій таблиці вказуються місяці народження майбутніх батьків і місяці зачаття. Японський метод складається з двох таблиць, в першій таблиці ви визначаєте ваше спільне число, а вже з другої таблиці, яка частіше представлена у вигляді графіка, визначаєте ймовірний стать дитини.

Для прикладу розглянемо наступний випадок: припустимо, майбутня мама народилася в червні, а тато – у грудні, для цієї пари по таблиці відповідає цифра 6. По другій таблиці видно, що якщо пара буде планувати зачаття в серпні, то є невелика ймовірність що народиться дівчинка, а якщо зачаття відбудеться в жовтні, то з найбільшою ймовірністю народитися хлопчина. Але все ж, постарайтеся відноситься до цих таблиць не так серйозно, все ж цей метод не пов’язаний з фізіологічними процесами організму.

Методи із застосуванням новітніх технологій

Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

Серед способів із застосуванням високих технологій слід виділити три основних. Всі ці способи є дорогими, і їх не застосовує, так би мовити, «на замовлення», а тільки за гострої потреби, наприклад, генетичні захворювання.

 • Метод ЕКЗ. Заснований на принципі дослідження зародків, одержані шляхом екстракорпорального запліднення і визначення їх статі. Потім потрібні зародки безпосередньо підсаджують в матку, і майбутня мама вже знає, кого чекати через дев’ять місяців. Цей спосіб самий вірний, в тому випадку якщо запліднення відбулося. На жаль, не всі можуть собі дозволити цю процедуру в принципі, не кажучи вже про своєї примхи з приводу статі.
 • Метод MicroSoft. На жаль, мінусом цього способу є недоступність, тобто не в усіх країнах цю процедуру можна провести, в ому числі і в Росії вона не поширена. Суть ґрунтується на відборі сперматозоїдів з хромосомою Х, потім клітини підсаджують матку, де відбувається природне запліднення.
 • І метод раннього визначення статі плоду. Суть проста, внутрішньоутробно ще на ранньому терміні визначають стать зародка, якщо підлога не збігається з побажаннями батьків, проводять аборт. Але це спосіб використовується вкрай рідко, так як вважається аморальним і неприйнятним з етичної точки зору.
 • Прикмети

  Планування статі дитини: за овуляції і японський метод

  Звичайно, ставитися до народних прикмет з планування серйозно не варто, але це дуже захоплююче і цікаво, ось деякі з них:

  • Наприклад, згідно приймете, погода може зіграти роль. Якщо йдуть опади під час сексуальних утіх – то чекайте дівчинку, якщо немає – хлопчика.
  • Вночі можна зачати сина, а вдень – доньку.
  • За повір’ям, якщо ви хочете дівчину, то під час запліднення покладіть під подушку жіночий предмет (дзеркало, гребінець), якщо хлопчика – то чоловічий предмет (сокиру, викрутки).
  • Якщо на чоловікові була яка-небудь одяг під час зачаття, то на світ з’явиться хлопчик.
  • На думку наших предків, поза теж грає роль. Наприклад, класична поза сприяє зачаттю дівчинки, а коліно-ліктьова – хлопчику.
  • Безпосередньо перед статевим актів жінка повинна з’їсти багато солодкого для зачаття дівчинки, і солоного — для хлопчика.
  • Дні тижня сприятливі для зачаття дівчинки – середа, п’ятниця і неділя, для хлопчика – інші дні тижня.

  Як ми вже сказали, спиратися тільки на народні прикмети не варто, та й, взагалі, про них ми розповіли тільки в пізнавальних цілях, так як при плануванні краще користуватися по-медично обґрунтованими методами.

  На закінчення хочеться сказати одне, ні один з методів не буде вам гарантувати результат, адже, як кажуть, «на все воля Божа». І незалежно від статі, дитина має бути бажаним і улюбленим, чи це хлопчик чи дівчинка ви повинні забезпечити йому гідне майбутнє. І, взагалі, почати планування вагітності потрібно не з підлоги дитини, а зі свого власного здоров’я.