Помилки при укладанні ламінату своїми руками: неправильне кріплення та інші

Помилки при укладанні ламінату своїми руками: неправильне кріплення та іншіПокриття ламінатом з часом стають більш популярним і доступним варіантом. Довговічність і краса – дві головні особливості, характерні для нього. Також приваблює покупців можливість самостійного монтажу.

Найбільш часто зустрічаються помилки при укладанні ламінату

Зміст статті

 • Найбільш часто зустрічаються помилки при укладанні ламінату
  • Неправильно підготовлена поверхня
  • Близьке розміщення до стін
  • Неправильне кріплення до підлоги

До процесу складання необхідно підійти серйозно, при укладанні бажано дотримуватися рекомендацій фахівців. Інакше можливе допущення помилок, а як наслідок, поява ущелин у замкових з’єднаннях, скрип при ходьбі. Виявляються вони зазвичай через деякий час після усадки, виправити похибки буде досить складно.

Неправильно підготовлена поверхня

Помилки при укладанні ламінату своїми руками: неправильне кріплення та іншіЛамінат складається з подрібненої деревини, піддаючись вологості, змінює свої геометричні параметри. Тому, перш ніж укладати ламінат, його необхідно нагрівати до прийняття йому потрібної форми. Витримують ламінат не менше доби при температурі 18-24 С, вологості 40-60%.

Паралельно цьому чекаємо повного висихання бетонної основи кімнати. Бетонна підлога повинен бути добре просушений, головне, не поспішати, інакше поспіх при монтажі на недосушена основу призведе до зволоження ламінату і його спучування.

ВАЖЛИВО! Укладати на суху бетонну основу з вмістом вологи не більше 2-3%.

Бетонна поверхня повинна бути рівною. Перед укладанням по всьому периметру кімнати заливають бетоном або фінішної саме выравнивающейся сумішшю стяжку, для усунення похибок рельєфу. Інакше ламінат просто не зістикується, а що залишилися порожнечі призведуть до осідання підлогового покриття.

Помилки при укладанні ламінату своїми руками зустрічаються наступні. Перед процесом укладання проводиться ретельна очистка бетонної підлоги від бруду і сміття. Найменше попаданні частинок під підкладку призведе до появи скрипу.

ДОВІДКА. Провести прибирання можна професійним пилососом, якщо такого немає, достатньо буде звичайного віника.

Близьке розміщення до стін

Помилки при укладанні ламінату своїми руками: неправильне кріплення та іншіДобре підготовлений ламінат буде змінюватися в розмірах, поки не прийме свою форму. Тому від стін до початку статевого покриття залишають зазори рівні 1,5 див, а в іншому випадку вони зменшуються і становлять 1 див.

ВАЖЛИВО! Правильна укладка передбачає обов’язкове залишення щілини біля стін.

Додатково фіксується ламинатное покриття плінтусом. Кріпиться він до стін за допомогою шурупів, клею, замків-кліпс. Виступає в ролі поверхневого кріплення і елемент декору, який дозволяє ламінату вільно розширюватися.

Неправильне кріплення до підлоги

Помилки при укладанні ламінату своїми руками: неправильне кріплення та іншіПри самостійній укладанні умільці часто роблять помилки, щоб уникнути майбутніх неприємностей і порожніх фінансових витрат дамо вам кілька рекомендацій:

 • Підкладка. Для вирішення проблем зі звукоізоляцією, теплоізоляцією, прийнято на початкових етапах монтажу укладати підкладку. Найбільш підходящим матеріалом для підкладки вважається технічна пробка. Вона не змінює своїх характеристик протягом періоду експлуатації.
 • Кріплення. Ламінат укладається вільним способом, без кріплення до підлоги. Так як у випадку фіксації (клеєм, цвяхами) при процесах розширення закріплені елементи деформуються.
 • Укладання.На етапі складання складових покриття не можна використовувати металевий молоток або важкий інструмент. При виникненні ударів замок ламінату може зламатися. Раціональніше використовувати дерев’яну або гумову киянку.
 • Герметизація. При відсутності герметика на стиках волога може проникнути всередину і ламінат втратить форму. Обрізні краю ламінату у важкодоступних місцях теж необхідно залатати будь-яким герметиком.
 • Установка меблів. Важка меблі виступає масивним фіксатором ламінату. Для того щоб інша частина вільного покриття «не втекла», рекомендується по периметру корпусних меблів зробити додаткові шви, замаскувавши їх декоративної розшивкою.
 • Прибирання. Після монтажних робіт обов’язково провести генеральне прибирання приміщення.