Правила провезення ручної поклажі та багажу в літаку

Хто з туристів відправляється в шлях без багажу? При цьому, збираючись в подорож на літаку, потрібно не забути нічого, і не взяти з собою речі, які заборонено брати на борт авіасудна. Щоб вам не довелося перелопачувати хитромудрі нормативні акти у пошуках інформації, Kidpassage підготував статтю про те, що можна провозити в літаку.

Правила провезення ручної поклажі та багажу в літаку

Що беруть в ручну поклажу в літак пасажири з дітьми

Першим ділом приділимо увагу тих речей, які знадобляться вам і дитині під час перельоту. Ручна поклажа в літак при польоті з дітьми трохи відрізняється від звичайного набору – батьки малюків мають право перевозити в салоні літака більше речей, ніж інші пасажири. Так, крім сумки з ручною поклажею, ви зможете взяти в салон коляску-тростину, дитячу люльку-гамак і баночки з дитячим харчуванням, яке знадобиться вам в місці відпочинку.

Кожна авіакомпанія має свої правила провезення дитячого харчування на борту – рекомендуємо дізнатися про них перед польотом. Зазвичай такий вантаж потрібно подати для огляду, після чого він буде відправлений для перевезення в салоні літака. Харчування видадуть вам у кінці польоту. Більш детально про дитяче харчування на борту ми розповідали в одній з наших статей.

У подорожі з дитиною в ручну поклажу радимо покласти:

Порада: дізнайтеся, які послуги авіакомпанія надає туристам з дітьми. Можливо, харчування, іграшки та дитячий гамак для сну ви отримаєте на борту.

Правила провезення ручної поклажі в літаку

Правила перевезення ручної поклажі трохи відрізняються у різних авіакомпаній, але при цьому мають загальні риси. Головне – знати про норми за вагою та розміром поклажі і про предмети, заборонені для перевезення в салоні літака.

Перелік того, що можна брати в літак ручною поклажею, скрізь практично однаковий. Це предмети, які становлять небезпеку: вибухові речовини, стислі і зріджені гази, легкозаймисті, отруйні, токсичні, їдкі речовини, радіоактивні матеріали, зброя. Гострі і ріжучі побутові предмети, скажімо, манікюрні ножиці або в’язальні спиці, теж можуть віднести до заборонених для перевезення в салоні предметів.

А ось що можна брати в ручну поклажу з дотриманням певних умов:

Важливо: правила провезення ручної поклажі в літаку можуть бути тимчасово змінено у зв’язку з певними обставинами. Має сенс уточнити у перевізника, діють додаткові обмеження в період вашого перельоту.

Втім, те, що можна провозити в ручній поклажі, повинно уміщатися в сумку певної ваги і розміру. Радимо відвідати сайт авіакомпанії, послугами якої ви збираєтеся скористатися, і дізнатися її нормативи. А нижче ми розповімо про загальні вимоги до габаритів поклажі.
 

Розмір і вага ручної поклажі у літаку

Багато російські перевізники допускають перевезення в салоні літака ручної поклажі вагою до 10 кг в економ-класі і до 15 кг в бізнес-класі. Сума трьох вимірів поклажі не повинна перевищувати 115 см (55х40х20).

Правила провезення ручної поклажі та багажу в літаку
Розмір ручної поклажі в літаку «Аерофлоту» не може бути перевищений, а ось більший розмір ручної поклажі в літаку «Трансаеро» провезти можна – але доведеться доплатити за неї як за наднормативний багаж.

Авіакомпанія S7 дозволяє перевозити тільки до 7 кг ручної поклажі в економ-класі і дві сумки вагою до 7 кг в бізнес-класі. При цьому розміри валізи (сумки) залишаються тими ж – 55х40х20 див.

Українські перевізники мають власні норми. Так, компанія МАУ допускає вага ручної поклажі в літаку до 7 кг для економ-класу і до 12 кг для бізнес-класу. При цьому сім’я з дитиною до 2 років має право взяти в ручну поклажу сумку вагою до 5 кг, в яку складені дитячі речі. Габарити сумок повинні вписуватися в ті ж 55х40х20 див.

Деякі компанії мають ще більш жорсткі обмеження по вазі ручної поклажі. Крім сумок і валіз, дозволяється взяти з собою ноутбук, фотоапарат, верхній одяг, парасольки і деякі інші предмети, перелік яких має кожна авіакомпанія.
 

Порада: норма провозу ручної поклажі наведена в розрахунку на одну людину. Тому, якщо з вами летить дитина старше 2 років, сміливо готуйте для нього ще одну сумку або рюкзак. По-перше, так дитина відчує себе справжнім мандрівником. По-друге, ви зможете взяти на борт всі потрібні речі.

Правила провезення рідини в ручній поклажі

Перевезення рідин у ручній поклажі має свої особливості. Дотримуйтеся їх, і не залишитеся в дорозі без потрібних речей. Отже, в салон літака можна взяти:

Правила провезення багажу в літаку

Речі, які гарантовано не знадобляться вам в польоті і які не можна везти в салоні, найкраще здати в багаж. Що ж можна провезти в літаку в багажі? Список заборонених предметів – той же, що і для ручної поклажі, за винятком належним чином упакованого і зареєстрованої зброї.

Авіакомпанії можуть не прийняти до перевезення багаж, який містить крихкі речі, швидкопсувні продукти, електронне обладнання, цінні предмети (документи, гроші, коштовності, предмети мистецтва й ін) Якщо є необхідність перевезти такий багаж – наприклад, дитяче харчування в скляних баночках – перевізник розміщує його не в багажному відділенні, а в салоні літака. У список того, що можна провозити в літаку в багажі, включені рідини в ємностях більше 100 мл.

Правила провезення багажу в літаку по Росії, як і по Україні, включають передпольотний огляд. Технічні засоби, які при цьому використовуються, дозволяють провести огляд швидко, практично непомітно. Весь багаж маркується спеціальними бирками, які видають на стійці реєстрації. В бирці рекомендується вказати прізвище, телефон, дату вильоту та номера рейсу. Якщо вам потрібно перевезти негабаритні речі, наприклад, лижі або велосипед, уточніть у перевізника, як це зробити.

Так, правила провезення багажу і ручної поклажі в літаках «Аерофлоту» передбачають попереднє погодження перевезення таких вантажів з авіакомпанією під час бронювання квитків.

Правила провезення багажу і ручної поклажі в літаках «Трансаеро» містить подібну норму, однак мають відмінність в тому, що для рейсів економ-класу спортивне спорядження є понаднормовим багажем.

Правила перевезення багажу і ручної поклажі в літаках МАУ обумовлюють необхідність узгодити з перевізником здачу в багаж негабаритних речей при бронюванні квитків.
 

Скільки можна провозити багажу в літаках

Чи варто брати з собою поїздку весь будинок, покладаючись на тата-силача і візок в аеропорту? Ні, звичайно, тому що існують обмеження щодо кількості багажу кожного пасажира. Норма безкоштовного провезення багажу в літаку зазвичай становить 20-25 кг для економ-класу і 30-32 кг для бізнес-класу. Сума трьох вимірів кожного місця багажу не повинна перевищувати 158 див.

Компанія «Аерофлот» надає туристам бізнес-класу можливість провезти в багажі 2 місця вагою 32 кг на 1 людину.

Багаж для дитини до 2 років повинен мати вагу не більше 10 кг і розмір не більше 115 см в сумі трьох вимірів. При цьому деякі компанії дозволяють провозити такий багаж, якщо дитина не займає окреме місце в салоні. Додатково можна здати в багаж дитяче автокрісло або складну коляску. На дітей старше 2 років поширюються ті ж норми безкоштовного провезення багажу, що й на дорослих. Наднормативний багаж доведеться сплатити.
 

Важливо: компанії-лоукостери зазвичай дозволяють безкоштовне перевезення тільки ручної поклажі. Все, що не вписується в її розміри, вважається багажем і оплачується.

І, нарешті, повернемося до питання, скільки можна провозити рідини в багажі. Її кількість діючими правилами не лімітується. Виняток становить алкоголь – його провезення може обмежуватися або заборонятися, в залежності від країни вильоту і прильоту.

Залишилося лише внести поправки в список речей з урахуванням наших рекомендацій – і дорога буде легкою і приємною. А щоб ніщо не затьмарило вашу поїздку, рекомендуємо статтю про подорож з дитиною на літаку, де ви зможете знайти багато корисної і важливої інформації. Бажаємо вам приємного і безтурботного польоту!