Профілактика здоров’я сім’ї: зміцнюємо здоров’я

Прагнучи створити сім’ю, люди не завжди замислюються про великий вантаж відповідальності, який згодом ляже на кожного її члена. Це не тільки незаперечна обов’язок чоловіка заробляти кошти для існування домочадців, укорінений століттями борг жінки зберігати домашнє вогнище, а також спільне вирощування гідних членів суспільства. На зміну такому застарілому поданням про зразковою осередку суспільства приходить поняття «здорова родина».

Для сучасних молодих пар все частіше невід’ємною частиною спільного життя стає турбота про фізичне благополуччя близьких і створення теплої атмосфери в сім’ї. І це полягає не лише у забезпеченні родичів лікарськими препаратами або колективному перегляді фільму. Сімейне здоров’я передбачає безліч доданків: від гарного самопочуття дітей і дорослих до сприятливого психологічного клімату у відносинах, якими відрізняється щаслива сім’я.

Обов’язкові складові сімейного здоров’я

Профілактика здоровя сімї: зміцнюємо здоровя

Якісь правила всі члени сім’ї повинні беззаперечно виконувати, щоб зберегти здоров’я сім’ї:

  • дотримуватися правил гігієни;
  • уникати ситуацій, що загрожують здоров’ю та життю;
  • регулярно харчуватися;
  • відвідувати лікаря при захворюваннях;
  • чергувати працю і відпочинок і мати повноцінний сон;
  • підтримувати рівні стосунки між собою.

Тим не менш, страшенно нудно жити під пресом строгих умовностей. Куди веселіше тим, кого основні життєві принципи перестали обтяжувати і стали способом життя. Як же домогтися того, щоб сімейне здоров’я берегли всі члени сім’ї без особливих зусиль?

Шлях до ідеального сімейного здоров’ю

Профілактика здоровя сімї: зміцнюємо здоровя

Нерідко зустрічається сьогодні молода дружна сім’я, яка має спільну мету – дотримуватися здорового способу життя. Всі – і батьки, і діти стають завзятими прихильниками правильного харчування, виключають шкідливі звички, обожнюють прогулянки на свіжому повітрі, беруть участь в активних видах спорту і цінують кожну хвилину, проведену разом.

Що ж саме можна побачити на столі у домі, де живе ідеальна щаслива сім’я, чим зайнятий її дозвілля, і які цінності значимі для кожного члена такої сім’ї?

Здорове харчування

Фаст-фуд, майонез, смажені курячі крильця, магазинні сухарики, солодкі кондитерські вироби, газовані напої запаморочливих квітів і здоров’я сім’ї – абсолютно несумісні поняття. Тому сім’я і дім, в якому живе підростаюче покоління, не бачать подібних продуктів, а в щоденному раціоні дорослих і дітей переважають нежирні сорти м’яса, овочі, фрукти та зелень, жирна риба, крупи грубого помелу, бобові, горіхи і сухофрукти, кисломолочні та молочні продукти, рослинні олії, свіжі соки та мінеральна вода.

Важливо пам’ятати! Батьки, бабусі і дідусі повинні усвідомлювати необхідність споживати якісні продукти, повноцінно харчуватися і регулярно з метою зберегти сімейне здоров’я. Якщо хоч одним з них допускається можливість відступати від сімейних правил (наприклад, батьки купують собі чіпси), то діти можуть сприйняти таке порушення як обман, що неодмінно підірве їхню віру в існування сімейних традицій і відіб’є бажання їх дотримуватися.

Фізична активність

Профілактика здоровя сімї: зміцнюємо здоровя

Здорова сім’я починає ранок енергійно. В будні дні досить зробити прості вправи разом, які зміцнять сімейне здоров’я. А якщо зарядка пройде весело і невимушено, то таке заняття зарядить всіх членів сім’ї позитивним настроєм на весь день.

У вихідні не варто вибиватися із звичного режиму і проводити півдня в ліжку. Набагато цікавіше прокинутися одночасно, разом привести себе в порядок і побігти на вулицю з першими променями сонця. Після рухливих ігор на свіжому повітрі або пробіжки щаслива сім’я буде готова поглинути весь ситний сніданок.

Фізичні навантаження повинні бути виправдані. Праця зміцнить сімейне здоров’я, якщо всі виконують роботу і роблять це з радістю. Немає сенсу змушувати дітей виконувати непосильну задачу, точно так само як і не варто відбивати охоту чада допомогти вам. Дружна сім’я працює спільно і відпочиває разом.

Сучасна активна сім’я і дім, і комору змушує не предметами меблів, а велосипедами, роликами та іншим спортивним спорядженням. А все тому, що і відпочивати таке сімейство віддає перевагу в русі. Пікніки з волейболом, подорожі пішки або на велосипедах, вивчення трюків на роликах, гра у футбол сильніший згуртують батьків і дітей і зміцнять здоров’я сім’ї.

Любов і розуміння

Профілактика здоровя сімї: зміцнюємо здоровя

Здоровим прийнято вважати людину розумово та фізично розвиненого, а також з активною життєвою позицією, товариську і енергійного. Все, що щаслива родина з радістю робить разом (домашні клопоти, турбота про вихованця, рішення головоломок, читання книг, відпочинок на природі, спільне хобі), сприяє фізичному і інтелектуальному розвитку дорослих і дітей, а також облагороджує їх духовними цінностями.

Діти підсвідомо вчаться розуміти інших, плідно спілкуватися, сперечатися і домовлятися, починають проявляти ініціативу і лідерські якості. Згуртована сім’я і дім, де панують взаєморозуміння, терпіння, турбота про рідних, – фундамент, на якому будується справжнє сімейне здоров’я і здорове суспільство.

А ось що думають діти про сім’ях.