Реставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми руками

Реставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми рукамиПаркет — одне з найбільш дорогих і вишуканих підлогових покриттів. Він естетичний, екологічний і довговічний в експлуатації, особливо за умови правильного догляду за ним. Однак, як і будь-який інший обробний матеріал, з часом паркет втрачає свій зовнішній лиск. Причиною цього можуть служити вплив хімічних миючих складів, висока вологість повітря або механічні пошкодження.

Найпоширеніший спосіб реставрації паркету — це циклювання з подальшим нанесенням нового шару лаку. Але цей варіант віднімає багато часу і сил. В окремих випадках реставрувати паркет можна, не вдаючись до таких радикальних заходів.

Ми розповімо, як своїми руками оновити паркет без циклювання.

Матеріали та інструменти для роботиРеставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми руками

Зміст статті

 • Матеріали та інструменти для роботи
 • Види реставраційних робіт без циклювання паркету
  • Шпаклівка
  • Усунення подряпин
  • Видалення тріщин
  • Позбавлення від скрипу
 • Корисні поради

Спектр можливих пошкоджень паркетних підлог буває досить широкий. Від цього залежить, які інструменти знадобляться для проведення ремонтних робіт. Найбільш часто доводиться стикатися з такими проблемами, як подряпини та сколи, розхитування окремих плашок і скрип.

Для лакофарбових робіт знадобляться наступні інструменти і матеріали.

 • Валик з ворсом середньої довжини, до 1 см або широка кисть.
 • Коритце-розминка для лаку або грунтовки.
 • Лакофарбові матеріали: лак, грунтовка, а при необхідності і морилка.

Якщо потрібно закладення тріщин і сколів, то потрібно буде придбати шпатель і шпаклівку по дереву.

Щоб позбутися від скрипу або зміцнити расшатавшиеся плашки, знадобляться, в залежності від технології ремонту, молоток і цвяхи, шуруповерт з саморізами, туба з рідкими цвяхами і шприц-пістолет для них.

Види реставраційних робіт без циклювання паркету

Реставрація паркетних підлог не завжди передбачає циклювання паркету. Часто можна обійтися без цієї процедури, витратним за часом і прикладеним зусиллям.

Шпаклівка Реставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми руками

Зовнішні дефекти, отримані в результаті механічних впливів глибокі подряпини та сколи, можна замаскувати шпаклівкою по дереву.

Купити готовий шпаклювальний складу сьогодні не представляє праці, проте багато хто воліють виготовляти його по-старому. Для цього беруть дрібні тирсу і змішують їх з епоксидною смолою в співвідношенні 1:4.

Шпаклівка наноситься на уражену поверхню за допомогою невеликого шпателя. Рекомендується використовувати пластиковий або гумовий інструмент.

ВАЖЛИВО! Якщо у вас є тільки металевий шпатель, то під час роботи стежте, щоб не подряпати їм лак на прилеглих ділянках паркету.

Коли зашпаклеванный ділянку висохне, його затирають дрібною наждачкою. Іноді потрібно відновити мозаїчний малюнок окремих плашок на зашпаклеванном місці. «Псевдошвы» наносяться за допомогою ножа або процарапываются шилом на злегка підсохлому шпаклевочном розчині.

Усунення подряпинРеставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми руками

Глибокі подряпини можна закрити за допомогою тієї ж домашньої шпаклівки з тирси і епоксидної смоли. Інший варіант — скористатися готовим складом, купленим в будівельному магазині.

Перш ніж взятися за шпаклівку, потрібно зачистити даний ділянку до чистої дошки. Зробити це можна за допомогою грубої наждачного паперу або шліфмашинки.

По закінченні такої локальної циклювання утворилася пил змивається, а подряпина ретельно замазується. Після висихання шпаклювального розчину він зашкуривается дрібним наждачним папером.

Видалення тріщинРеставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми руками

Іноді між окремими брусочками з’являються широкі тріщини, а самі вони розхитуються. Це відбувається, коли при укладанні підлог використовували недостатньо сухий матеріал. Після висихання плашки зменшилися в обсязі, і між ними з’явилися щілини.

Закрити їх можна за допомогою тієї ж шпаклівки з наступним промальовуванням швів. Але якщо плашки слабо тримаються в своїх гніздах і при ходінні по них «грають» щодо один одного, то шпаклівка дуже швидко потріскається і викришених.

РАДА. Вирішити таку проблему можна за допомогою цвяхів, вбитих у сусідні плашки під кутом 45°.

Стягнуті подібним чином бруски не будуть «грати», і шпаклівка протримається у тріщинах набагато довше. Щоб капелюшки цвяхів не стирчали назовні, їх слід заглибити в дерево за допомогою якого-небудь добойника.

Позбавлення від скрипуРеставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми руками

Інша поширена проблема паркетних підлог — скрип під час ходіння по них. Причиною цього є розхитування плашок і нещільне прилягання один до одного.

Вирішити проблему може проведення нової расклинки настилу. Для цього в будівельному магазині набувають набір спеціальних клинів. Далі слід зняти плінтуси по периметру кімнати, і видалити старі клини. Через кожні 50 см вбиваємо між стіною і паркетним настилом нові клини. Ущільнений таким чином паркет повинен перестати скрипіти.

Якщо скрип спостерігається лише на окремих ділянках підлоги, причина цього може полягати в «пузырении» паркету, коли він відстає від підлоги. Такі місця також можуть плескати, коли на них наступаєш.

Усунути такий дефект можна за допомогою «рідких цвяхів». У проблемній ділянці в декількох місцях свердляться отвори розміром з носик туби з клеєм. Після цього в простір між підлогою і паркетним настилом закачується клей, і зверху ставиться якийсь масивний предмет, наприклад, тумба або комод.

Після того як клей схопиться, паркет в цьому місці повинен перестати скрипіти і плескати.

Корисні порадиРеставрація паркету без циклювання: оновити, відновити, своїми руками

 • Щоб отримати після шпаклівки ідеальну поверхню, лак варто наносити зверху у кілька шарів. Рекомендована мінімальна кількість шарів — 3.
 • Після висихання першого шару слід ретельно затерти дрібним наждачним папером. Всі роботи по шпаклівці і подальшої лакування паркету рекомендується проводити при температурі порядку від +15 до +25 градусів.
 • Під час сушіння лаку не можна штучно прискорювати цей процес, відкриваючи вікна або встановлюючи в кімнаті вентилятор. Лак не терпить протягів і здатний під їх впливом відшаровуватися, розтріскуватися і мутніти.
 • Розклинювати паркет слід при вологості повітря не більше 40%, інакше після висихання клинів і паркетних брусків підлоги знову почнуть скрипіти.