Римський стілець своїми руками: креслення і розміри: що таке римський стілець, креслення і розміри

Римський стілець своїми руками: креслення і розміри: що таке римський стілець, креслення і розміриСучасний сидячий спосіб життя призводить до погіршення фізичної форми, поступово переводячи думки про красивої фігури в розділ мрій. Погіршує ситуацію відсутність часу на відвідування спортивних залів, а також, чого гріха таїти, і бажання в них заглядати. Виправити ситуацію допоможе римський стілець – одне з найбільш ефективних засобів, яке додасть привабливості вашому пресу. Оскільки жирові відкладення воліють осідати саме на животі й боках, то спортивний інвентар нагоді кожному, незалежно від статі і віку.

Що таке римський стілець?

Зміст статті

 • Що таке римський стілець?
 • Римський стілець своїми руками
  • Креслення і розміри
  • Як зібрати конструкцію

Римський стілець своїми руками: креслення і розміри: що таке римський стілець, креслення і розміриРимський стілець являє собою тренажер, призначення якого – надання рельєфу м’язів черевної порожнини, нижньої частини спини, зовнішньої і внутрішньої поверхні стегон, а також сідничним м’язам. Сучасний варіант складається з лави, розташованої під ухилом і оснащеної валиками, які дозволяють зручно зафіксувати ноги. Більш дорогі моделі дають можливість максимально підлаштувати снаряд під себе за рахунок регулювання нахилу лави, а також виконувати притягання ніг до корпусу. Розглянемо як зробити римський стілець своїми руками: креслення і розміри конструкції.

Римський стілець своїми руками

Варіантів виготовлення всього 2:

 • конструкція з металевого профілю.
 • дерев’яна.

Стандартний варіант впевнено витримує вагу до 90 кг, але якщо ви важите більше, то використовуйте при виготовленні більш товстостінні труби. Дерев’яні моделі менше популярні через свою громіздкість і меншій надійності.

Креслення і розміри

Складання конструкції передує складання її креслення з зазначенням всіх основних розмірів. Рекомендується вибрати вже готовий варіант з безлічі представлених в інтернеті, що заощадить вам час. Основними елементами римського стільця є:

 • стійки, на яких фіксуються ніжки;
 • центральна труба;
 • дошка для сидіння і тонкий поролон;
 • м’які валики і упори для ніг.

Стандартними є довжина тренажера в 1100 мм, ширина 500 мм і висота у верхньому положенні лави 700 мм. Відстань від підлоги до валика повинне бути близько 400 мм.

Римський стілець своїми руками: креслення і розміри: що таке римський стілець, креслення і розміри

Як зібрати конструкцію

Оскільки для виготовлення стільця знадобиться зварювання, то ви або повинні володіти необхідними навичками і обладнанням, або звернутися за допомогою фахівця. Роботи виконуються в кілька етапів:

 • Труба (бажано квадратного перетину) ріжеться на потрібні фрагменти, після чого з’єднується зварюванням. Перетин труби має бути не менше 50х50х4 мм. Далі приварюються кріплення для ніг з трубки.
 • Римський стілець своїми руками: креслення і розміри: що таке римський стілець, креслення і розміриВикористовується для сидіння дошка береться 3 см і більше, при цьому рекомендується обробити її антисептиком, що продовжить термін служби конструкції. До неї прикручуються металеві куточки, потім привариваемые до готової рами або ж які прикручуються за допомогою болтів, отвори під які потрібно попередньо висвердлити.
 • Після закріплення сидіння покривається тонким поролоном і потім шкірзамінником. Воно не повинно бути занадто м’яким.
 • Місця зварювання ретельно обробляються наждачним папером, після чого вся лава фарбується. На завершення на трубках, які служать для утримання ніг, фіксуються м’які поролонові валики.
 • Дерев’яний римський стілець виготовляється за таким же принципом, при цьому всі елементи слід ретельно обробити наждачним папером до абсолютної гладкості. Не варто вважати, що снаряд вийде набагато дешевше покупного, однак, він гарантовано буде міцніше і надійніше, прослужить вам не один рік.