Роль жінки в сім’ї та вихованні дітей. Розвиток дитини в сім’ї

Ставлення жінок до дітей, шлюбу і сім’ї помітно змінилося за останні десятиліття.

Багато представниць прекрасної статі стали уникати подружжя, воліючи професійну реалізацію та життя, позбавлене турбот про інших. Трансформувалися погляди і тих жінок, які воліли заміжжя вільному існуванню.

Дружина, як глава сім’ї

Роль жінки в сімї та вихованні дітей. Розвиток дитини в сімї

Сімей, в яких керівна позиція належить жінці, досить багато. Це пов’язано з особистісними особливостями партнерів: деяким «представницям слабкої статі» притаманні лідерські якості, а їхні чоловіки, навпаки, відрізняються пасивністю.

Хоча таких чоловіків за спиною зневажливо називають «підкаблучниками», щастя і гармонії в їх будинку це не применшує.

Добре, якщо дружина розпоряджається фінансами і приймає рішення, а чоловік по добрій волі згоден з таким станом речей. При цьому всі обов’язки між ними розподілені порівну. Небезпека існує в іншій ситуації: чоловік може перекласти свої повноваження на плечі дружини, і тоді родина стає деструктивною.

Обов’язки дружини-партнера

Роль жінки в сімї та вихованні дітей. Розвиток дитини в сімї

В основі партнерського шлюбу лежать спільні інтереси, повагу і розуміння. Дружина має довірчі стосунки з чоловіком, готова обговорювати з ним проблеми та спільно приймати рішення. Комунікативна та сексуальна зв’язок забезпечують міцний фундамент сім’ї.

Еґалітарний розподіл обов’язків стосується побутової та виховної сфери. Це не означає, що дружина займається виключно жіночими справами: готує, пере і прибирає. Подібний шлюб базується не на гендерну поведінку, а на бажання і здібності людини.

Рівноправність простежується і в економічній діяльності подружжя. Жінки, які віддають перевагу партнерську модель сім’ї, намагаються поєднувати будинок і роботу, так як відрізняються честолюбством. Внесок чоловіки і жінки в сімейний бюджет може бути непропорційним, але обоє відносяться з повагою до права іншого на самореалізацію.

Місце жінки в традиційному шлюбі

Роль жінки в сімї та вихованні дітей. Розвиток дитини в сімї

Дівчата, що відрізняються інертністю, консерватизмом або виховані в патріархальному дусі, краще виходити заміж за авторитарних чоловіків. Таке заміжжя дозволяє їм проміняти роботу на домашні турботи, в той час як чоловік забезпечує матеріальне благополуччя.

Даний уклад називається традиційним і жінка в ньому сприймається як хранителька вогнища, турботлива мати і дружина. В її обов’язки входить народження і виховання дітей, підтримку затишку в будинку і обслуговування членів сім’ї. Вона може працювати, але про професійної реалізації, що вимагає величезної самовіддачі, мова не йде. Швидше за все, працю дружини буде сприйматися, як ще один обов’язок.

Виховання дітей

Роль жінки в сімї та вихованні дітей. Розвиток дитини в сімї

Так задумано природою, що жінка пов’язана з дітьми міцною і незруйноване зв’язком. Материнство для неї настає ще до народження дитини і не закінчується ніколи. Особлива роль матері у вихованні дітей закріплена в суспільному розумінні, право і літературі.

Поширене явище в наші дні — неповні сім’ї, в яких батьківська відповідальність покладена на матерів-одиначок. Існують і деструктивні сім’ї, де обов’язки обох батьків виконує дружина. У будь-якому випадку ця ноша важка і потребує мудрості, розсудливості та особливої уваги до дітей.

В благополучному шлюбі жінці виховувати нащадків допомагає чоловік, а взаємна любов і повага забезпечують батьківський авторитет в очах дітей. В майбутньому у хлопчиків, і дівчаток, які виросли в сім’ї, є високі шанси створити таку щасливу і гармонійну модель.