Розкладушка своїми руками: матеріали та інструменти, техніка складання

Практично ні в кого немає великої і просторої квартири, в якій би містилися всі елементи меблів, включаючи просторе ліжко. Найчастіше, саме двоспальне ліжко забирає більшу частину вільного місця в кімнаті, а слідчо, розмістити щось ще вкрай проблематично. Такий варіант нікого не влаштовує, тому зараз стало справжнім трендом самостійне створення своєї меблів, адже за рахунок цього виходить створити унікальну в плані дизайну і зручну, зроблену під себе, варіацію.

В невеликих студіях рекомендується віддати перевагу ліжок-раскладушкам, які б без проблем змогли поміститися там, при необхідності їх можна прибрати. У цій статті ви дізнаєтеся, як самостійно виготовити їх.

Що потрібно для створення розкладачки своїми руками: матеріали і інструменти

Зміст статті

 • Що потрібно для створення розкладачки своїми руками: матеріали і інструменти
 • Техніка складання розкладачки

Розкладушка своїми руками: матеріали та інструменти, техніка складанняЯкщо розкладачка виготовляється самостійно, а при цьому дотримуються всі правила роботи, то такі варіанти виглядають куди більш красиво, ніж варіанти, пропоновані ринком за схожу вартість. Дотримуючись всіх правил, у вас вийде створити собі міні-ліжко на 10 років. Крім цього, ви завжди зможете розмістити гостя на ніч.

Головне при цьому — чітке дотримання всіх вимог і нюансів, зібравши розкладачку по інструкції, у вас з’явиться меблі, яка прослужить вам довгий термін.

На самому початку створення, необхідно врахувати, які матеріали будуть використовуватися, а також приблизний зовнішній вигляд виробу. Вибір досить великий — металеві, цільно дерев’яні або МДФ матеріали підійдуть. Якщо у вас досить обмежений бюджет або ви просто не хочете витрачати багато коштів, зверніть увагу на останній пункт. Деревноволокнисті плити недорого коштують, однак у них прекрасні якості, які реалізуються в експлуатації. По-перше, конструкція з цього матеріалу довго не втрачає своїх властивостей. По-друге, приваблива візуальна складова вам гарантовані. По-третє, за рахунок середньої щільності, допускається експлуатація в умовах середніх навантажень. Працювати з даним виробом може будь-який, навіть новачок.

Краще всього використовувати матеріали з дерева, тому що так в рази вигідніше, у порівнянні з металевими конструкціями, тому що екологічність і стримування тепла в рази вище. У цій статті буде розглянуто створення розкладачки з МДФ. Вам знадобиться запастися:

 • вимірювальними інструментами;
 • круглою пилою;
 • олівцем;
 • шліфувальним куточком;
 • свердлами;
 • наждачка;
 • захисні очками.

Вище були вказані лише інструменти для виконання розкладачки своїми руками . Варто відзначити, що перед самостійною збіркою вам потрібно уважно вивчити кілька статей, а також відеороликів, щоб краще зрозуміти тему, дізнатися можливі труднощі і особливості, інакше готова розкладачка вам може не сподобатися.

Техніка складання розкладачки

Розкладушка своїми руками: матеріали та інструменти, техніка складанняЯк зробити розкладачку-похідне ліжко своїми руками? Починати процес створення потрібно зі створення або пошуку якісних креслень, тому що невмілий малюнок, виконаний без правил, здатний зіпсувати всі починання. Якщо у вас немає можливості зробити їх самостійно, знайдіть їх в інтернеті або попросіть майстра, щоб він їх зробив. Так, обійдеться трохи дорожче, але тоді найбільш важлива частина буде пройдена. Послідовність дій:

 • В залежності від використаних матеріалів, необхідно знайти дві несучі дошки, довжина їх повинна бути одно довжини матраца, який купується окремо.
 • Підібрали варіант, тоді на основі його розмірів, вирізати дошки необхідної довжини. Він виконати роль «бортиків». Варто зауважити, що поперечні елементи завжди повинні незначно більше, щодо ширини матраци, щоб була можливість поєднати їх з несучими елементами.
 • З’єднайте задню стінку.
 • На наступному етапі виготовляється полку, на яку в подальшому основа кріпиться. За допомогою підпор, закріпіть її.
 • Потім потрібно створити самостійно короб, призначений для матраца. Конструкція повинна володіти наступними розмірами (підбирайте залежно від обраного вами матрацу) — 110 х 1460 х 2000 мм. Прикріпіть його до середини дна. Після цього, використовується фанера для завершення створення конструкції.
 • При бажанні допускається використання будь-яких декоруючих виробів. Варто пам’ятати, що колір повинен підходити під загальний інтер’єр кімнати.
 • ВАЖЛИВО. Механізм складання або розкладання необхідно створювати окремо, він більш складний у виготовленні. Якщо вам щось незрозуміло в цій статті, то рекомендуємо прочитати ще кілька або ознайомитися з відео на цю тематику.

  Отриману розкладачку, необхідно прикрасити, тому що зараз вона володіє далеко не тим зовнішнім виглядом, який би хотілося побачити. Допускається використання фарби, але треба бути акуратним.