Розміри двох’ярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмір

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмірУ більшості сімей дітям виділяється не найбільша кімната в будинку. Якщо врахувати, що дітям потрібно місце для рухливих ігор, іграшок і шафок для них, двох’ярусне ліжко – прекрасний вихід з цього положення. Крім того, хлопчакам завжди цікаво підійматися по сходах. Крім спальних місць, більша частина видів цієї меблів має додаткові шафки внизу, що дуже зручно. А якщо дитина в сім’ї одна, вільне місце чудово послужить як ігровий майданчики.

Стандартні розміри двоярусних ліжок

Зміст статті

 • Стандартні розміри двоярусних ліжок
  • Розміри стандартної двох’ярусної ліжка
  • Розміри ліжка-трансформер
  • Розміри ліжка-горища
 • Як правильно розрахувати розмір двох’ярусної ліжка
  • Як розрахувати ширину і довжину
  • Як розрахувати висоту
 • Як підібрати розмір двох’ярусної ліжка в залежності від віку дитини

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмірЩоб підібрати правильний розмір меблів для сну, потрібно враховувати не тільки вільне місце в дитячій кімнаті. Те, наскільки комфортно дитині буде спати і як добре він буде висипатися залежить саме від параметрів спального місця.

Розміри стандартної двох’ярусної ліжка

При виборі двох’ярусної ліжка в дитячу кімнату, потрібно розуміти, що великий розмір – не завжди добре. Враховувати потрібно не тільки довжину і ширину, але і висоту виробу. Якщо стеля виявиться занадто близько до дитини, йому буде дуже незручно. У такому разі свіжого повітря не буде достатньо для комфортного сну. Звичайні двоярусні найчастіше мають параметри: 110 см в ширину, 205 см в довжину і 180 см у висоту.

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмір

Розміри ліжка-трансформер

Ліжка трансформери – це гарне рішення для дитячої. Це може бути як диван, що трансформується на ніч у двоярусне ліжко, так і повністю розбірна модель, яка стане, у разі необхідності звичайним спальним місцем і декількома скриньками.

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмір

Їх розміри, залежно від конструкції можуть кардинально відрізнятися. Щоб визначитися, яка потрібна, слід звернути увагу на величину матраца. Для дітей це:

 • 0-3 роки – 60х120;
 • 3-5 років – 65х140;
 • 5-7 років – 70х160;
 • 7-13 років – 80х190.

Спальні місця ліжок-трансформерів розмірами нічим не відрізняються від інших.

Розміри ліжка-горища

Ліжко-горище – це звичайна двоярусна меблі, лише з тією відмінністю, що нижня її частина відсутня, а вільне місце зайнято чимось іншим (шафки, стіл, майданчик з іграшками). Виходячи з цього, її розміри нічим не повинні відрізнятися від стандартної.

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмір

Як правильно розрахувати розмір двох’ярусної ліжка

При виготовленні власними руками або купівлю даної меблів у магазині, потрібно бути впевненим у правильності її розмірів. Занадто висока зробить сон на верхньому матраці некомфортним, занадто низька – на нижньому. Довжину і ширину теж варто врахувати. Чим більше вільного простору на спальному місці – тим менше в кімнаті. А якщо ці параметри будуть занадто малі, дитині буде незручно спати. Як з цим всім розібратися, розглянемо все по порядку.

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмір

Як розрахувати ширину і довжину

Цифри стандартних розмірів для кожного віку – це, звичайно, зручно. Але що, якщо у малюка зростання трохи більше або менше. Визначити максимально комфортні розміри ліжка в такому випадку вам допоможуть кілька простих тестів:

 • Для довжини потрібно просто додати до зростання 20-30 сантиметрів. Крім цього, треба врахувати і довжину подушки. Залежно від цього додати ще 10-20 див.
 • Щоб правильно розрахувати ширину, треба попросити дитину лягти на спину, розвести лікті в сторони, руки зімкнути на животі. Вважається, що для комфортного сну, в такому положенні між ліктями і краями матраца не повинно бути менше 10 див.

Ці методи дозволяють визначити комфортні параметри дитячого спального місця точніше, ніж будь-які таблиці.

Як розрахувати висоту

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмірДля правильного вибору висоти ліжка потрібно врахувати висоту кімнати. При низьких стелях занадто висока меблі буде незручна. Крім того, малий обсяг вільного простору тисне на психіку. Оптимальними значеннями висоти вважаються:

 • 165-175 см – нормальна висота виробу;
 • 80-90 см – відстань між ярусами;
 • 60-70 см – нормальне відстань до стелі.

Правильно підібрана висота – запорука комфортного і спокійного сну, який так необхідний зростаючому маляті.

Як підібрати розмір двох’ярусної ліжка в залежності від віку дитини

Розміри двохярусної ліжка: які бувають розміри двоярусних ліжок, як підібрати правильний розмірБез праці підібрати правильні параметри за віком допоможуть загальноприйняті стандартні розміри. Але слід врахувати, що не всі діти мають зростання, відповідний їх віку. Якщо з цим все нормально, можна сміливо вибирати розміри спального місця по таких критеріях:

 • 0-3 роки. У цьому віці ідеально підійде 120 на 65 сантиметрів;
 • 3-5 років. Малюкові буде комфортно спальне місце 140 на 75 сантиметрів;
 • 5-7 років. Найзручніше буде розмір 160 на 75 сантиметрів;
 • 7-13 років. Тут вже параметри ліжка, наближені до дорослих – 190 на 80 сантиметрів.

Ці всі параметри лише приблизні. Потрібно розуміти, що одні діти ростуть швидше, інші повільніше. Від правильного вибору двох’ярусної ліжка буде залежати якість їхнього сну, а, отже, і їх здоров’я, а також успішність у навчанні.