Шафа для інструментів своїми руками: покрокова збірка

Шафа для інструментів своїми руками: покрокова збіркаВ будь-якій квартирі періодично виникає необхідність щось полагодити, відремонтувати,зробити своїми руками якісь пристосування. У цьому випадку, напевно знадобляться різні робочі інструменти, і матеріали для ремонту. Щоб все це не захламляло приміщення краще використовувати ящики або спеціальний шафа.

Виготовлення шафи для інструментів своїми руками

Зміст статті

 • Виготовлення шафи для інструментів своїми руками
  • Матеріали і інструменти
 • Покрокова збірка шафи для інструментів
 • Як правильно розташувати інструменти в шафі

Шафа, призначений для мети зберігання інструментів, повинен бути невеликим і з ящиками невеликої глибини (так, щоб всі інструменти помістилися в один ряд).

Матеріали і інструменти

Для того щоб зробити зручний і функціональний шафа, потрібні будуть такі витратні матеріали:

 • Дерев’яні дошки. Оптимальним варіантом вважаються соснові дошки. Природно, вони повинні бути хорошою товщини, щоб не прогинатися під вагою металевих інструментів.
 • Листи фанери. Використовуються для того, щоб створити перегородки в такій меблів, і для тильної стінки. Потрібно враховувати, що це міцний матеріал, тому він не підійде, щоб зробити дно ящика.
 • Брус використовується для того, щоб зробити ніжки.
 • Спеціалізовані куточки для кріплення, використовуються для того, щоб конструкція була більш міцною.
 • Шуруповерт, свердла і біти.
 • Шурупи для меблів, при яких повинні бути спеціальні гайки.
 • Саморізи, з допомогою яких будуть робитися допоміжні кріплення. Рекомендуються оцинковані саморізи.
 • Важливо! Креслення для створення такої шафи робиться швидко, для нього досить невелика кількість даних. При створенні креслення треба враховувати розміри бічних і задньої стінок, поличок і піддону. Також потрібно з’ясувати, яка буде товщина полиць.

  Шафа для інструментів своїми руками: покрокова збірка

  Покрокова збірка шафи для інструментів

  Дерево – нестійкий матеріал, тому перед початком роботи дерев’яні деталі обробляються спеціальним розчином проти грибків та бактерій. Також дерево потрібно покрити грунтовкою.

  Перед тим як збирати конструкцію, потрібно уважно вивчити його схему. Збирати такі меблі потрібно по інструкції, звертаючи увагу на найменші деталі, тому що від цього залежить безпека майбутнього виробу.Шафа для інструментів своїми руками: покрокова збірка

  Перед складанням стать перевіряється на рівність, і у випадку, якщо поверхня недостатньо рівна, треба її зробити рихтування. Тільки потім починається установка шафи.

  Складання такої конструкції для інструментів проводиться таким чином:

 • Спочатку встановлюється задня стінка, яку часто роблять з оргаліту.
 • Потім роблять каркас і його перевіряють на міцність та стійкість. Після цього починається внутрішнє наповнення таких меблів. На деталях повинні бути насверліл отвори, в які й кріпляться полиці за допомогою саморізів.
 • На спеціальні фланці кріпиться штанга. Пізніше у виріб вставляються ящики і висувні шафи.
 • Завершальний етап роботи – це монтаж стулок дверей. Особливу увагу потрібно приділити установці дзеркальної двері.
 • Важливо! Якщо планується збірка шафи-купе, то краще проводити її, коли всі деталі розташовані горизонтально. Задню стінку потрібно прикріпити по всьому периметру шурупами, останній етап збірки – це установка шафи на те місце, де він буде стояти постійно.

  Шафа для інструментів своїми руками: покрокова збірка

  Як правильно розташувати інструменти в шафі

  Є різні способи розташування інструментів в такому шафці. Для зберігання маленьких інструментів, таких як інструменти, болти і гайки, можна використовувати пластикові каністри.
  Для того, щоб зберігати викрутки, народні умільці роблять з дерева вузьку поличку, і в ній отвори.

  Дерев’яна підставка на стіні конструкції підійде для зберігання викруток і плоскогубців.Шафа для інструментів своїми руками: покрокова збірка

  Під стелею можна повісити металевий прут, з допомогою якого зберігаються малярні кисті. Для зберігання гайкових ключів використовується спеціальний стелаж. Аерозольних фарб — відкритий дерев’яна шафка.

  Іноді в шафах встановлюють піддон для зберігання садового інвентарю. А для електроінструменту часто використовується простий дерев’яний брусок, на якому підвішуються металеві гачки.
  Якщо стіни в конструкції обладнати полицями і гачками, за допомогою цієї системи можна відмінно помістити всі інструменти. Для зберігання дрібних елементів підходить магнітна стрічка.