Шафа в стилі прованс своїми руками – докладна інструкція по збірці і рекомендації

Шафа в стилі прованс своїми руками  докладна інструкція по збірці і рекомендаціїГоворячи про такому стилі, як Прованс, насамперед потрібно сказати, що назва стилю прийшло від назви провінції, розташованої в південній частині Франції. Відома ця провінція великою кількістю тепла і сонця, красивими видами моря. Всі ці речі і наповнюють цей стиль. Він буде доречний не тільки в будинку за містом, але й у звичайній багатоповерхівці. Чимось цей стиль перегукується з кантрі, але набагато витонченіший.

Відмітні особливості стилю прованс

Зміст статті

 • Відмітні особливості стилю прованс
 • Матеріали і інструменти
 • Збираємо шафа — інструкція
 • Що потрібно
 • Креслення і матеріали

Всього одного погляду достатньо кинути на кімнату, помітити деякі деталі, щоб зрозуміти, що кімната виконана в стилі прованс. Перше, що кидається в очі-це велика кількість світлих тонів: білий, кремовий, колір блакиті. Меблі виконана в архаїчному стилі і тільки з натуральних матеріалів, нічого штучного.

Шафа в стилі прованс своїми руками  докладна інструкція по збірці і рекомендації

Стеля замінюють балки світлих тонів, підлоги покриті природним матеріалом. Це дерево або камінь. Повна відсутність футуристичних нот, ми ніби поринаємо в минуле. Складається враження, що вся меблі переходила у спадок. Представляючи у своїй уяві таку кімнату, мимоволі починаєш думати про шафу, як невід’ємний елемент. Якщо в кімнаті знаходиться вишуканий шафа з двома стулками, який, немов задає солирующую ноту всьому приміщенню — можна сміливо стверджувати, що це прованс.

Матеріали і інструменти

Шафа в стилі прованс своїми руками  докладна інструкція по збірці і рекомендаціїОтже. Нами прийнято рішення створювати шафа своїми руками, за стильову основу беремо прованс. Які ж у нього повинні бути відмінні риси?

 • Насамперед, це звичайно ж різьблені елементи. Зовсім не весь шафа повинен бути різьбленим, достатньо мати лише деякі деталі, наприклад, ніжки, ручки.
 • В даному стилі допустимі ліпні елементи.
 • Непогано виглядатиме орнамент.
 • Важливо зістарити меблі. Потертості повинні виразно кидатися в очі.
 • Масивність елементів, також органічно впишеться в стиль прованс.

Купити в магазині меблі, створену під старовину і штучним чином состаренную — це зовсім не складно. Проте можна перетворити ті меблі, яка вже стоїть у хаті. Адже її так шкода викидати.

ВАЖЛИВО! Попередньої обробки зажадає від себе дерев’яні меблі.

Для роботи нам знадобиться наждачний папір, за допомогою якої необхідно видалити старий лак або фарбу з поверхні дерева. Оброблену поверхню необхідно знежирити. В магазинах, у наші дні, є величезна кількість різноманітних лаків для тонування, що зводить задачу підбору кольору до мінімуму. Для нашого шафи чудово підійдуть кольору горобини, яблуні або дуба. Подібне зістарювання займає дуже мало часу, якщо роботи ведуться в добре провітрюваному приміщенні, то лак висохне за кілька годин.

Подальше фарбування меблів теж не найскладніша процедура, тільки коллер необхідно буде замішати заздалегідь. Його має вистачити для всіх зовнішніх поверхонь, які планується пофарбувати. Адже якщо фарби не вистачить, вдруге підібрати точно такий же тон буде вельми проблематично. В якості декору цілком підійде декупаж.

Збираємо шафа — інструкція

Шафа в стилі прованс своїми руками  докладна інструкція по збірці і рекомендаціїМолоді сім’ї нині поставлені в дуже важкі умови. Крім психологічних проблем, які виникають у кожній новоутвореній сім’ї, молодим ще доводиться вирішувати і питання обстановки свого родинного «гнізда». Найчастіше сюди накладаються і матеріальні труднощі, пов’язані з відсутністю фінансів на придбання нових меблів. Так і малі розміри житлової площі, вимагають заздалегідь розпланувати розташування всіх предметів інтер’єру.

Вирішити цю задачу можливо, якщо збирати шафа самостійно. Таким чином можна отримати місце, відповідних параметрів для зберігання різних речей.

Якщо ретельно і завчасно підготуватися до роботи, зібрати шафу не становитиме великих зусиль. Спеціальну освіту і навички не потрібні.

Для спрощення подальшої роботи, необхідно розпланувати свою діяльність на кілька етапів.

 • На першому етапі необхідно накреслити схему майбутньої шафи.
 • Основний етап — заготівля робочих інструментів.
 • Далі купуємо необхідні нам деталі.
 • Вінцем всього творчості стане збірка воєдино усієї конструкції.
 • Що потрібно

  • Шафа в стилі прованс своїми руками  докладна інструкція по збірці і рекомендаціїЕлектродриль. Хто знає, де і які отвори знадобитися просвердлити, так і саморізи зручніше вкручувати не вручну.
  • Молоток. Природно, щоб забивати цвяхи або дюбелі.
  • Рулетка. Без точних вимірів — нікуди.
  • Рівень.
  • Столярний олівець. Розмітку простіше робити прямо на заготовках.
  • Клей.
  • Ножівка для обробки дерев’яних заготовок.
  • Велика кількість саморізів.

  Насамперед потрібно оцінити якість усіх деталей нашої майбутньої конструкції. Стежимо, щоб не було тріщин, здуттів, сколів. Поверхня всіх елементів повинна бути ідеальною. Перевозимо окремі елементи з дотриманням техніки безпеки. Всі частини слід надійно зафіксувати в автомобілі.

  Перед початком робіт потрібно підготувати креслення майбутньої шафи, а заодно і підібрати його майбутнє розташування. У цьому процесі потрібно відштовхуватися від особистих переваг і від того простору, яким ми володіємо. Найчастіше шафи розташовують у коморах, по кутах кімнат або біля стін.

  Креслення і матеріали

  Шафа в стилі прованс своїми руками  докладна інструкція по збірці і рекомендаціїВизначившись з місцем, де буде знаходитися шафа, можна приступати до кресленню. Креслення повинен детально відображати всі елементи шафи, їх розташування і розміри. Креслення можна намалювати від руки на звичайному аркуші паперу, а можна скористатися послугами спеціалізованих комп’ютерних програм.

  Для виготовлення полиць шафи — підійдуть листи ДСП. В якості кріплення для них використовуються куточки, які кріплять саморізами.

  ВАЖЛИВО! Перед початком роботи потрібно заготовити всі потрібні матеріали. Крайки елементів можна обробити на місці їх придбання.

  Головне завдання — точно розрахувати необхідну кількість елементів і їх розміри. Якщо креслення спочатку складений з похибками, то швидше всього якихось деталей або матеріалів вам не вистачить і їх доведеться купувати окремо.