Шафа з жалюзійними дверцятами своїми руками: підготовка матеріалів, складання

Останнім часом вбудовані в нішу шафи-купе користуються великим попитом. Але, можна задуматися і над меблями з розпашними дверцятами. Це не менш естетично і, що найважливіше, така шафа можна зробити самому.

Підготовка матеріалів та інструментів для створення шафи з дверцятами жалюзійними

Зміст статті

 • Підготовка матеріалів та інструментів для створення шафи з дверцятами жалюзійними
 • Збірка вбудованої шафи з дверцятами жалюзійними
 • Поради фахівців

Шафа з жалюзійними дверцятами своїми руками: підготовка матеріалів, складанняДля початку необхідно виміряти нішу. Для прикладу візьмемо розмір: ширина ніші — 120 см, висота: 240 см

ДОВІДКА: дуже важливим параметром є глибина простінка. Якщо ви задумали організувати шафа з класичної штангою (коли речі висять перпендикулярно двері), то необхідно пам’ятати: глибина не повинна бути менше 50 см (стандартний розмір плічок).

Припустимо, що глибина у нас всього 50 див. Слід зазначити, що на сам фасад піде сантиметрів на 5, отже, ми не зможемо скористатися варіантом стандартної штанги. Але, у продажу є евровешалка — вона розташовується боком, і речі розміщуються лицьовою стороною до дверцят.

Давайте розділимо наше меблі на дві частини: праворуч організуємо вішалку, зліва — полки.

Як виготовити вбудований шафа з жалюзійними дверцятами своїми руками? Отже, нам знадобляться:

 • Стандартні жалюзійні дверні фасади (60 на 60 см), їх нам необхідно придбати 8 штук. Виріб можна пофарбувати в потрібний колір.
 • Знадобитися матеріал для перегородки і полиць — ми візьмемо стандартний ЛДСП, який нам можуть розрізати і закроймить на складі матеріалів продавці. Нам потрібна деталь — 240 на 45 см і 8 полиць — 60 на 45 див.
 • ВАЖЛИВО: показники подано з урахуванням того, що частини будуть кріпитися прямо в стіну, якщо необхідно використовувати бічні стінки, то враховуйте при розрізі листа ламінату його ширину (стандарт — 16 мм)!

  Слід подбати про деталі, на які будуть встановлюватися двері. Деталі можна зробити видимими чи ні, все залежить від обраних петель. У нашому прикладі, ми будемо використовувати звичайні петлі. Тому у постачальника необхідно попросити обробити два відрізки: висотою 240 см, шириною 10 див ЛДСП і крайку необхідно підбирати за кольором.

  Також знадобиться:

 • Саморізи та спеціальні невидимі кріплення (ексцентрики), які будуть утримувати перегородки та полиці.
 • Шуруповерт.
 • Смужки ПВХ — для кріплення частин дверцят між собою.
 • Штанга.
 • Збірка вбудованої шафи з дверцятами жалюзійними

  Шафа з жалюзійними дверцятами своїми руками: підготовка матеріалів, складанняОтже, ми підійшли до найважливішої частини роботи — зборці шафи з жалюзійних дверей своїми руками, фото якого знаходиться вище. Спочатку встановлюємо перегородку. Перш ніж, її монтувати, необхідно проробити отвори в ламінаті під гвинти (це можна зробити дрилем).

  Необхідно точно відміряти 60 сантиметрів від лівої стінки і почати кріпити перегородку. Настановні отвори необхідно зробити в стіні, підлозі та стелі.

  Потім приступаємо до монтажу полиць. Діємо за тією ж схемою, що і з перегородкою. Полиць буде 7 штук, їх необхідно рівномірно розподілити.

  Решту полку закріплюємо в правій половині встройки. На неї ми будемо кріпити вішалку. Зазвичай, штангу розміщують по зростанню господарів, що б зручніше було розміщувати одяг.

  Давайте встановимо деталь на рівні 180 см від підлоги (для людей середнього зросту). Спочатку кріпимо полку, потім до неї, саморізами встановлюємо вішалки.

  Настав час для смужок з ЛДСП. Їх ми монтуємо перпендикулярно фасаду саморізами. Далі, вимірюємо відстань між петлями.

  Тепер зробимо дверцят: частини скріплюємо між собою на ексцентрики і закриваємо краю стрічкою — куточком ПВХ. Останній штрих — вішаємо петлі і з’єднуємо двері з боковинами. Ставимо ручки.

  Поради фахівців

  Шафа з жалюзійними дверцятами своїми руками: підготовка матеріалів, складання

 • Професійні виробники радять: перед початком роботи зробити проект майбутнього виробу. Це дозволить не помилитися з розмірами. Необхідно враховувати кожну дрібницю. Наприклад, ширину матеріалу.
 • Для внутрішнього наповнення шафи можна підібрати спеціальні кошики для речей, помістити сучасні ящики, встановити сітки і органайзери для речей.
 • Вибір матеріалу: ЛДСП — стандартний меблевий варіант економ класу, вимагає закривати краю, не допускає потрапляння вологи. МДФ — виготовляється з щільно спресованого стружки, покривається плівкою ПВХ, яка захищає деталь від рідин, може фрезероваться і не вимагає крайки. Пластик (ПВХ) — самий вологостійкий варіант, легко піддається різанню і обробки в домашніх умовах. Будь-який з матеріалів підійде для наповнення встройки.