Що буде якщо залишити електричну плиту включеної: загальні правила експлуатації.

Що буде якщо залишити електричну плиту включеної: загальні правила експлуатації.Електроплити в даний час отримують все більше поширення. Це не дивно адже електроплита має ряд об’єктивних переваг в порівнянні з газової: при її використанні не утворюється кіптява і шкідливі речовини, що містяться в продуктах згоряння газу, відсутній ризик вибуху або отруєння чадним газом. Однак вона все одно є джерелом підвищеної небезпеки, оскільки несе ризик ураження електричним струмом або пожежі. Перед використанням електроплит власники повинні в обов’язковому порядку ознайомитися з особливостями експлуатації даного типу пристроїв.

Загальні правила експлуатації електроплити

Зміст статті

 • Загальні правила експлуатації електроплити
 • Що буде, якщо залишити електроплиту включеною

Дотримуючись кілька простих правил при експлуатації, можна забезпечити тривалий термін служби пристрою, а головне, власну та безпеку членів сім’ї. Щоб пристрій працював справно і прослужила як можна довше, необхідно:

 • правильно вибрати місце установки (далеко від джерел тепла, раковини і легкозаймистих поверхонь);
 • забезпечити підключення до електромережі в відповідності з вимогою стандартів (обов’язкова наявність заземлення, окремого автоматичного вимикача на електрощиті, перетин підводного кабелю повинно бути підібрано виходячи з потужності);
 • обов’язково відключати пристрій від мережі живлення при чищенні і обслуговуванні;
 • регулярно чистити поверхню від пригорілої їжі;
 • не залишати включені конфорки тривалий час порожніми.

ВАЖЛИВО! В цілях власної безпеки ніколи не залишайте електроплиту включеним на тривалий час без уваги і не використовуйте її для обігріву приміщення.

Дотримуйтесь цих простих правил і плита прослужить вам довгі роки, не створюючи проблем.

Що буде, якщо залишити електроплиту включеною

Що буде якщо залишити електричну плиту включеної: загальні правила експлуатації.Багато хто задається питанням, небезпечно залишати електроплиту включеним на тривалий час. Універсальної відповіді на це питання не існує. Все залежить від типу і конкретної моделі.

Якщо, йдучи з дому, ви забудете вимкнути сучасну варильну панель, то нічого страшного не станеться. Вона оснащена великою кількістю датчиків і пристроїв безпеки, здатних вимкнути агрегат у разі:

 • відсутність активності з боку господаря протягом декількох годин;
 • попадання на варильну поверхню їжі або сторонніх предметів;
 • відсутності на включеної конфорці посуду;
 • перегріву пристрою.

УВАГА! Неприємних наслідків слід очікувати, власникам традиційних електроплит з нагрівальними елементами у вигляді тенів або млинців. Пристрої даного типу самостійно не відключаться і будуть працювати весь час вашої відсутності.

У кращому випадку, слід очікувати:

 • значного рахунки за електроенергію;
 • значного зниження ресурсу пристрою або виходу з ладу нагрівального елемента.

Це пов’язано з тим, що повітря має низьку теплопровідність, при відсутності відведення тепла конфорка перегрівається і покривається мікротріщинами, а ніхромова спіраль всередині значно стоншується.

Найнеприємніші наслідки, аж до пожежі, будуть, якщо залишити включеної електроплиту з размешенной на ній посудом, наявністю на нагрівальному елементі слідів масла, пригорілої їжі або поряд з легкозаймистими матеріалами (кухонні фіранки, рушники тощо).