Що і коли можна їсти під час Великого посту

Великий піст 2018 року триватиме з 19 лютого по 7 квітня. Як приймати їжу під час Великого посту? Правила такі у перший і останній тижні віруючі дотримуються суворого посту.

З другої по шосту тиждень (седмиці) рекомендований наступний раціон: понеділок, середа і п’ятниця — сухоїдіння, у вівторок і четвер — гаряча їжа без олії, субота та неділя — страви, приготовлені на олії, і трохи вина.

Що можна вживати в їжу у Великий піст?

Основу раціону в ці дні складають страви з круп: вівсяної, гречаної, пшоняної, перлової та інших. З них готують каші, супи, запіканки, крупник, пісні млинці, оладки і т. п. Багато страв готують з овочів і фруктів. Їх варять, тушкують, запікають, їдять в сирому вигляді.

В який час можна приймати їжу під час Великого посту? У перший і останній тижні посту, з понеділка по п’ятницю віруючі приймають їжу один раз в день (ввечері), а в суботу і неділю – два рази в день (вранці і ввечері).

У перші дні посту навіть рекомендується обходитися без їжі і пити тільки воду. Тим, кому нелегко витримати весь день без їжі, можна їсти трохи хліба з сіллю.

Як приймати їжу під час Великого посту?

В інші дні першого тижня до п’ятниці включно можна вживати в їжу хліб, сирі овочі. З другої по шосту тиждень рекомендовані страви з дозволених продуктів.

Що потрібно вживати в їжу під час Великого посту? Відмовившись від скоромної їжі, особливу увагу потрібно приділити таким продуктам, як квасоля і горох.

Вони містять велику кількість рослинного білка, який чудово замінює білок тваринного походження. Будуть до речі на столі страви з грибів: білих, груздів, маслюків, лисичок, опеньків та інших.

В який час треба їсти у Великий піст? У Страсний тиждень (седмицю) з понеділка по середу віруючі вживають один раз в день хліб, сирі овочі і п’ють воду. У четвер можна варені овочі, вино та олія.

Що означає повне утримання від їжі під час Великого посту 2018?

Ці правила в повній мірі відносяться тільки до священнослужителів. Згідно з рекомендаціями церкви, мирянам у перший день посту краще дотримуватися сухоядения: їсти сирі овочі, фрукти, горіхи, сухофрукти.

Про можливості дотримуватися строгий піст слід поговорити з вашим духівником.

У п’ятницю та суботу на Страсному тижні, згідно з церковними статутами, потрібно відмовитися від їжі і пити тільки воду. Настільки суворий піст передусім має на меті очищення в моральному та духовному плані.

А повне утримання від їжі, як вже говорилося вище, в основному пропонується служителям церкви.