Що можна їсти в останній тиждень Великого посту 2018?

Що можна їсти в останній тиждень Великого посту? Цей тиждень, яку називають Страсним (в 2018 році — з 2 по 7 квітня), отримала свою назву в пам’ять про останні дні земного життя, смерті і поховання Ісуса Христа.

Її називають також Чистої або Білої тижнем, беручи до уваги дотримання духовної і тілесної чистоти віруючими.

Ці дні в церковному календарі символізують велич і важливість відбулися близько двох тисяч років тому подій. Віруючі проводять час у суворій стриманості від їжі і ревної молитви.

Протягом усього посту, який в 2018 році дотримуються з 19 лютого по 7 квітня, забороняється вживати продукти тваринного походження. Це м’ясо, риба, яйця, молоко і всі продукти на його основі.

Звертайте увагу на склад продуктів на етикетках, щоб уникнути вживання інгредієнтів тваринного походження, які можуть зустрітися в шоколаді, випічці, їжі швидкого приготування та ін

Що можна їсти в останній тиждень Великого посту?

Поряд з першим тижнем Великої Поста самої суворої вважається остання. У цей період віруючим пропонується значно обмежувати свій раціон. Для хворих людей, мандрівників, дітей, вагітних і годуючих жінок робиться виняток.

Розповімо докладніше про меню останнього тижня Великого посту. Під час Великого Понеділка, Вівторка та Середи (2, 3 і 4 квітня 2018 роки відповідно) необхідно утриматися від приготовленої їжі, тобто обмежитися сирими овочами та фруктами.

У Великий Четвер (5 квітня 2018) рекомендується сухоїдіння. Можна випити трохи вина і додати в їжу олію.

Розповідаючи про те, що можна їсти в останній тиждень Великого посту, треба також згадати і про Страсну п’ятницю, яка в 2018 році припадає на 6 квітня. В цей день не можна приймати їжу до виносу плащаниці під час церковної служби.

Велика Субота (7 квітня) до появи першої зірки також вважається часом суворого посту. Потім рекомендовано сухоїдіння.

Неділя – закінчення посту. Можна включати в раціон всі продукти в будь-якому вигляді. Згідно з традицією, великодній стіл завжди відзначався пишністю і був рясним. Особливе місце тут займають паски і паски, поряд з фарбованими яйцями стали символами цього свята.

Церковнослужителі дотримуються більш суворий піст, і, відповідно, меню останнього тижня Великого посту у них відрізняється від мирського.