Що таке ламелі для ліжка: навіщо вони потрібні, їх переваги і розміри.

Що таке ламелі для ліжка: навіщо вони потрібні, їх переваги і розміри.Коли говорять про сучасну меблів все частіше доводиться чути про таке поняття, як латофлекс або ламель. Розберемося, що воно означає.

Що таке ламелі для ліжка

Зміст статті

 • Що таке ламелі для ліжка
 • Навіщо потрібні ламелі
 • Які ламелі краще, їх переваги
 • Розміри ламелей

Це поняття означає реєчки, які йдуть упоперек підстави, вони служать для підтримання матраца. Проте останнім часом, ламелі все частіше і частіше закріплюються на власній ортопедичної основі, яка встановлюється усередині корпусу.

Що таке ламелі для ліжка: навіщо вони потрібні, їх переваги і розміри.

Така підстава ліжка, що складається з рейок, краще, ніж суцільне. Воно дозволяє повітрю циркулювати, тим самим полегшується догляд за самим матрацом, адже він «дихає», а стало бути, волога, яка накопичилася в ньому за той час, що чоловік спав — випаровується. Волога в матраці накопичується з-за того, що він закривається наматрацником, на ньому лежить постільна білизна, покривало. Подібні рейки перешкоджають виникненню ефекту парника всередині матраца.

ДОВІДКА! Найбільш зручні лати мають пружний дугоподібний профіль, що забезпечує ефект пружини, коли на них чиниться тиск.

Навіщо потрібні ламелі

Підстава ліжка ортопедичного типу в даний час збирається за типом пазла. Складається воно з двох-трьох десятків рейок — ламелей, які об’єднані одним каркасом. Ламелі служать дном ліжка, на них кладеться матрац з ортопедичними характеристиками. Сучасні матраци позбавлені нерівностей на поверхні і мають досить важку вагу. Ламелі виконують наступні завдання:

 • Вентилюють матрац, дозволяючи циркулювати повітрю.
 • Зменшують який чиниться на матрац тиск, а також навантаження, що передається основи ліжка.
 • Підвищують анатомічні можливості матраца.
 • Дозволяють створити ефект пружини, що досягається їх формою. Завдяки їй не виникає скрип.
 • Подовжують термін служби ліжка.
 • Що таке ламелі для ліжка: навіщо вони потрібні, їх переваги і розміри.

  Які ламелі краще, їх переваги

  Всі ламелі можна розділити на два типу, вони або широкі або вузькі:

 • До широким відносяться рейки досягають довжини близько метра. Їх розташовують одним рядом на решітку, як правило, знаходять застосування в односпальних і півтораспальних типи ліжок. Даний тип оптимально підійде для будь-яких безпружинних матраців, а також для матраців, оснащених пружинами типу «боннель».
 • До вузьких відносяться елементи довжиною 700-800 міліметрів. Вони встановлюються двома рядами – по одному рядку на кожному спальному місці. Подібний вид розташування, рекомендований для матраців, мають незалежні пружини.
 • Що таке ламелі для ліжка: навіщо вони потрібні, їх переваги і розміри.

  Якщо говорити про те, яким має бути кількість ламелей, то найкращим варіантом буде 26-30 рейок для ліжка на двох чоловік. Відповідно для однієї людини, і ламелей знадобиться в два рази менше (13-15). Взагалі, чим їх більше, тим краще вони можуть забезпечити гнучкість основи ліжка і, відповідно, зможуть витримати велике навантаження.

  Всі ламелі різні товщиною, довжиною, шириною, а також відстанню, яке знаходиться між ними. Кращою товщиною, прийнято вважати, 8-10 міліметрів, оптимальною шириною — 5-7 сантиметрів, а от довжина їх залежить від того, яку ширину має спальне місце. Ліжка можуть бути 140 сантиметрів, 160 сантиметрів або ж 180 сантиметрів, і для кожного з цих типів ліжок, потрібні ламелі різної довжини. Між кожною планкою залишається прогал, який не повинен перевищувати ширину одного з ламелей, а саме: 4-7 сантиметрів.

  Ламелі мають ще одну класифікацію, а саме за видом їх власника. Сучасні розробники встановлюють рейки на особливих власників, які можуть бути:

  • пластиковими;
  • каучуковими;
  • поліпропіленовими.

  Ламелі, які раніше кріпилися на стрічку або встановлювалися на металевий каркас, в даний час втратили популярність. Їм на зміну прийшли практичні і легкі кріплення, які дають можливість легко замінити власними силами це саме кріплення, якщо рейка вийде з ладу.

  ВАЖЛИВО! Складно визначити, які саме ламелі краще, а які гірше. Говорячи про кріплення лат, варто вибрати каучуковий або поліпропіленовий тримач – ці власники набагато міцнішим і якісніше, ніж пластиковий аналог.

  Розміри ламелей

  Що таке ламелі для ліжка: навіщо вони потрібні, їх переваги і розміри.Кожна ліжко відрізняється від іншого, насамперед, розміром місця для сну. Відповідно і довжина ламеля, для кожної ліжка потрібно різна. Двоспальне ліжко, з розмірами 180 на 200 сантиметрів, вимагає для себе ламель шириною близько 880 – 885 міліметрів, односпальне ліжко потребує ламелях завдовжки 900 – 990 міліметрів, це за умови, що вони йдуть одним рядом або 500 міліметрів, якщо мається два ряди ламелей.

   

  Рейки різняться не тільки розмірами, але можуть мати відмінності і у вугіллі вигину. Якщо ви збираєтеся замінити їх або придбати окремо, то заміряйте як довжину, так і ширину вже наявних, щоб одержана не відрізнялися. По ширині рейки можуть бути — 40, 50, 70 чи 80 міліметрів, а ось товщина їх майже не змінюється, в ідеалі вона становить 8 міліметрів.