Складаний стіл своїми руками: як зробити розкладний похідний столик для пікніка, креслення і схеми

Складаний стіл своїми руками: як зробити розкладний похідний столик для пікніка, креслення і схемиСкладні меблі – відмінний варіант для будинку, дачі або пікніка, адже вона не займає багато місця, легко складається і транспортується. Рішення актуально для невеликих квартир, в яких складно розмістити численних друзів, родичів, де розташувати напої та їжу. І що особливо важливо – кожен бажаючий може зробити складаний стіл своїми руками. Для цього потрібно зовсім небагато грошових витрат, терпіння і акуратності.

Визначаємося з дизайном і конструкцією

Зміст статті

 • Визначаємося з дизайном і конструкцією
 • Якому матеріалу віддати перевагу?
 • Складаний столик для пікніка своїми руками
  • Креслення та схеми
  • Поетапне виконання робіт
 • Столик-валіза
  • Креслення та схеми
  • Етапи робіт

З якої причини меблі, зібрана своїми руками, користується великою популярністю? Саморобна конструкція набагато дешевше покупної, до того вона може мати будь-який дизайн, який ви тільки захочете. Для виготовлення використовуються підручні матеріали, що відкриває широкі дизайнерські можливості. Столики бувають дерев’яні, алюмінієві, пластикові, при цьому вони можуть комбінуватися між собою.

Що стосується форми стільниці, то вона може бути овальної, круглої, квадратної, але краще зробити вибір на користь класичної прямокутної. Основну роль відіграють ніжки, оскільки грамотний розрахунок їх розмірів і надійна фіксація забезпечують стійкість в розкладеному стані та зручність складання.

Якому матеріалу віддати перевагу?

Вибір того чи іншого матеріалу залежить від вимог, що пред’являються до столика, його розмірами і передбачуваного навантаження. Виріб має бути:

 • Міцним. Воно повинно поєднувати в собі компактні розміри і одночасно з цим витримувати велику вагу.
 • Легким. Його транспортування не повинна забирати багато зусиль, що особливо актуально для пікніків, до місця проведення яких потрібно добиратися пішки.

Складаний стіл своїми руками: як зробити розкладний похідний столик для пікніка, креслення і схемиІдеальним варіантом, повною мірою відповідають заявленим вимогам, є профільована сталева труба, яка міцна, довговічна і відносно мало важить. Як варіант, можна використовувати алюміній, вага якого менше, до того ж у магазинах продаються профілю різних розмірів. Але у алюмінієвих елементів є недоліки – їх вартість вище і вони важче піддаються обробці (конструкція вимагає спеціальної зварювання, знайти яку може бути важко або заклепок). Для стільниці цілком підійде ДСП, але без належної обробки торців стіл не переживе і однієї поїздки за місто. Гідну заміну являє текстоліт, який більш практичний, проте, разом з тим і коштує дорожче. Збірка столика в домашніх умовах з дерева є оптимальним варіантом, тому як воно і коштує недорого, і легко обробляється. Але будьте готові до постійного догляду за меблями і ретельної його обробці, без якої про довговічності не варто й мріяти.

Складаний столик для пікніка своїми руками

Якщо складаний столик – меблі, яку ви вперше будете збирати своїми руками, то краще придивитися до нескладних конструкцій. Матеріалом виготовлення однозначно слід вибрати дерево, оскільки його обробка проста, а інструменти для цього є практично у всіх. Крім того, вартість дошки і бруса невисока і існує велика різноманітність засобів завершальній декоративної обробки.

Креслення та схеми

Як говорилося раніше — чим простіша схема столика, тим це краще для починаючого майстра. Креслення є першочерговим і надзвичайно важливим завданням, оскільки на ньому проставляються розміри всіх елементів конструкції, місця кріплення і фінішна обробка. В процесі роботи на нього потрібно буде постійно орієнтуватися і поетапно звіряти результати роботи. Схему можна розробити самостійно, так і викачати вже готову з інтернету, після чого «підігнати» її під особисті потреби.

Складаний стіл своїми руками: як зробити розкладний похідний столик для пікніка, креслення і схеми

Поетапне виконання робіт

Щоб зібрати простий розкладний і похідний дерев’яний столик, вам будуть потрібні: дошки завтовшки 40 мм (стільниця легко виконується з фанери або 10 мм листової ДСП), саморізи, болти для меблів, гайки, ручки, а також гачки. Крім цього, слід приготувати рулетку, олівець наждачний папір, електричний лобзик і дриль. Процес складається з декількох етапів:

 • Стільниця. Для її виготовлення потрібно вирізати фрагмент з ДСП або фанери потрібних розмірів або нарізати кілька планок. Останній варіант вимагає підготовки 12 дерев’яних планок завдовжки 480 мм
 • Рама. Збирається з 4 дерев’яних деталей (по 2 шт. 400 мм і 1160 мм), які розміщуються на стільниці і з кожної сторони повинні виступати за її краю на 3 мм. Зайва довжина видаляється електролобзиком, після чого в стільниці висвердлюються отвори для шурупів. Щоб всі деталі мали точні розміри, при обрізанні планок рекомендується зафіксувати конструкцію струбцинами.
 • Проміжні бруски. Коли столик розкладається, на них спираються ніжки. Вирізати лобзиком довжиною 170 мм, після чого свердлити отвори під саморізи. Щоб уникнути зіштовхування ніжок під час відкривання, для другої їх пари робляться підкладки, які в подальшому між рамою і упорними брусками.
 • З’єднання рами зі стільницею. Компоненти столика прикладаються з дотриманням відповідності місць кріплення і розмірів, а потім фіксуються між собою саморізами. Після встановлення підкладок і упорів необхідно висвердлити 4 болтових отвори.
 • Ніжки. Лобзиком відрізаються 4 дерев’яних бруска довжиною 730 мм, після чого в нижній їх частині робиться спіл в 15 град, а у верхній – заокруглення. Відповідно кресленням висвердлюються отвори для болтів.
 • Складання всієї конструкції. Ніжки по черзі фіксуються попарно, а потім кріпляться до рами. Далі, слід перевірити їх роботу, переконатися в тому, що вони безперешкодно відкриваються. Завершальним етапом стане прикручування гачків для столового приладдя або рушників, а також ручки для комфортного транспортування.
 • При закручуванні шурупів потрібно капелюшки злегка утапливать всередину для більш естетичного зовнішнього вигляду. Що стосується болтових з’єднань, то занадто затискати їх не варто – рухомі елементи повинні вільно рухатися. Заключною декоративній обробці передує ретельна обробка всього виробу наждачним папером до гладкості і відсутності задирок. Під час виконання робіт настійно рекомендується одягати захисну маску й окуляри.

  Столик-валіза

  Не менш привабливий варіант, який в зібраному стані приймає вигляд легкого і компактного валізки. Стільниця виконується з фанери, що гарантує високу міцність, а в складеному вигляді всередину можна скласти посуд або продукти.

  Креслення та схеми

  Габарити виробу – величина індивідуальна і вибирається виходячи з особистих переваг і об’єму багажника автомобіля. Доак показує практика, складаний стільниці з двох елементів розміром 70х70 см цілком достатньо для комфортного відпочинку. Як і у випадку зі складаний меблями для пікніка, в першу чергу робиться креслення з проставленням розмірів елементів та місць їх кріплень.

  Складаний стіл своїми руками: як зробити розкладний похідний столик для пікніка, креслення і схеми

  Етапи робіт

  Початковий етап – підготовчий. Всі дерев’яні елементи в обов’язковому порядку зачищаються наждачним папером або шліфмашинки до абсолютної гладкості. Вам знадобляться:

  • листова фанера товщиною 1 см і розмірами 70х140 см;
  • 1 брус 800х4х4 см;
  • 1 ручка;
  • 2 чемоданних замку;
  • 4 кріплення гвинт-шуруп 100х6 мм під ріжковий ключ;
  • 4 гайки діаметром 6 мм;
  • 2 меблевих петлі;
  • 30 шурупів 30 мм.

  Крім цього, потрібно електричний лобзик, дриль, олівець, рулетка, косинець, шуруповерт, ріжковий ключ, рівень і стамеска. Подальші роботи виглядають наступним чином:

 • Листова фанера лобзиком розрізається на 2 рівні частини 70х70 см, брус ділиться на елементи для підрамника по 620 і 700 мм, а також ніжок за 600 мм. Обидва підрамника збираються і фіксуються саморізами.
 • На раму укладається фанера і кріпиться саморізами по всьому периметру.
 • У місцях примикання рам з тильного боку стамескою робляться поглиблення глибиною 2 мм, після чого в них містяться меблеві петлі і фіксуються шурупами.
 • По кутах рами висвердлюються отвори діаметром 6 мм, а в торцях ніжок вгвинчуються 4 гвинта-шурупа. Далі, їх потрібно просунути в рамні отвори і закріпити гайками. Після цього встановлюються чемоданні замки в місцях примикання до рами стільниць.
 • Виконується перевірка зібраної конструкції на горизонтальність, міцність фіксації всіх елементів, після чого ніжки відкручуються і поміщаються всередину столика, а замки закриваються. На завершення пригвинчується ручка для транспортування.
 • Дерев’яна конструкція, не покрита захисним засобом, незабаром може прийти в непридатність, оскільки нестійка до впливу вологи, УФ — променів, температурних перепадів. Для підвищення довговічності столика необхідно покрити його морилкою, лаком, фарбою або спеціальним антисептичним складом. Особливу увагу при цьому слід приділити стільниці, тому що вона більшою мірою піддається несприятливому впливу. Крім того, оброблене виріб має більш привабливим зовнішнім виглядом. Особливу увагу потрібно приділити умовам зберігання – коли стіл не використовується, він повинен знаходитися в сухому чистому місці.

  ДОВІДКА. Складання складного столика займає у недосвідченого людини близько 3 годин, а грошові витрати в кілька разів нижче, порівняно з придбанням готової меблів. Варто відзначити, що при цьому конструкція, виготовлена своїми руками, набагато міцніше і надійніше, вона не один рік буде робити ваш відпочинок комфортнішим.

  Складаний стіл своїми руками: як зробити розкладний похідний столик для пікніка, креслення і схеми