Соціальні та побутові проблеми сучасної сім’ї

Проблеми сім’ї та шлюбу гостро стоять у сучасному світі, оскільки багато пар розділяють ці поняття, придумавши свій власний моральний кодекс. Подружжя більше не вважається чимось важливим і все частіше прирівнюється до своєрідного тестування, ім’я якому цивільний шлюб.

З його допомогою перевіряють сумісність в шлюбі і легко розходяться, якщо партнер по якихось параметрах не підійшов. Так і блукають в життєвому океані кораблі з людьми, для яких сімейні відносини мало що значать, незважаючи на гучну заяву про кохання.

Поняття шлюбу

Соціальні та побутові проблеми сучасної сімї

Під шлюбом розуміється добровільний і вільний союз жінки та чоловіки – про це свідчить сімейний кодекс. Після церемонії одруження парі видається свідоцтво про шлюб, що підтверджує створення сім’ї.

Подружжя завжди оформляється юридично і за законом, а тому покладає на партнерів однакові обов’язки та права. Саме тому перший шлюб лякає представників сильної статі, які не бажають втратити дух свободи. Сімейний кодекс вимагає дотримання усі прописаних правил, але рідкісний чоловік буває готовий до такого різкого повороту подій і відповідальності.

Укладений шлюб між закоханими не завжди є гарантією того, що сімейні відносини стануть повною ідилією. Однак реєстрація шлюбу все ж призводить до більш серйозних вчинків. Вже не розвернешся і не підеш зопалу, грюкнувши дверима, оскільки за плечима не тільки написану заяву в ЗАГС, але і видане свідоцтво про шлюб. Багато пар йдуть на компроміси тільки для того, щоб уникнути неприємної і тривалої процедури розлучення.

Примірка нових статусів

Соціальні та побутові проблеми сучасної сімї

Букетно-цукерковий період закінчується такою важливою подією, як реєстрація шлюбу, лише в тому випадку, якщо в парі панує любов і повне розуміння. Проте мало хто із закоханих до кінця усвідомлює, яку відповідальність несе у собі подружжя. До одруження пара знаходиться у відмінному настрої, на обличчях посмішки, в словах суцільна доброзичливість.

Але зворотна сторона шлюбу відкриває нові моменти: все життя неможливо проходити навшпиньки. При цьому жінки в шлюбі набагато швидше стають «на всю стопу», висуваючи безліч вимог дружину. Чоловік не залишається в боргу і перший шлюб закінчується повним крахом.

Важливо на цьому етапі притирання прийняти партнера з усіма плюсами і мінусами, інакше тертя характерів не уникнути. Поняття сім’ї передбачає щоденну працю над відносинами, оскільки сольну партію довго виконувати не вийде. Якщо до шлюбу чоловік був хороший, це не означає, що він прикидався. Просто жінка бачила його при інших обставинах, а зворотна сторона шлюбу вносить свої корективи в сімейні стосунки.

Тест – потрібен він

Соціальні та побутові проблеми сучасної сімї

Реєстрація шлюбу призводить до того, що багатьом молодим людям кодекс чоловічої честі не дозволяє розлучитися — особливо після появи первістка. І найкращим виходом з ситуації, на їхню думку, стає цивільний шлюб. Вони щиро впевнені, що він допоможе перевірити сумісність в шлюбі, і що нічого поганого в таких діях немає. Але чи так це насправді?

Плюси

 • Можна розглянути ті якості партнера, які не помітити в звичайному житті. Ідеальний хлопець може виявитися гульвісою і ловеласом, а дівчина – марнотратом і нечупарою, не здатної вести господарство.
 • Сім’я дозволяє зірвати маски і розкрити такі якості, з якими буде неможливо примиритися.
  Вміння правильно розпоряджатися фінансами приходить тільки з досвідом спільного проживання.
 • Любов не зникне, щойно з’явиться свідоцтво про шлюб та обручку, тому закохана пара дійсно нічим не ризикує.
 • Унікальна можливість заощадити на весільному торжестві, якщо доведеться з якихось причин розлучитися. Цивільний шлюб не передбачає додаткових витрат, крім оренди житла.

Мінуси

 • Цивільний шлюб може говорити про недовіру партнера. Цілком можливо, що чоловік все ще перебуває в пошуку, а на час просто вдало прилаштувався, забезпечивши собі комфорт в побуті.
 • Офіційна реєстрація шлюбу гарантує захищеність жінки в разі розлучення. Спільно нажите майно складно рівноцінно поділити, якщо мав місце цивільний шлюб. Помилково відразу почати звинувачувати всіх жінок в меркантильності. Якщо вона займалася господарством і вихованням дітей, вона вносила такий же внесок в сімейні стосунки, як і працюючий чоловік. Але юридичний кодекс виявиться в цьому випадку безсилий. Можна подати заяву у відповідні органи, але доказова база буде незначна.
 • Ілюзія свободи знижує почуття відповідальності у партнерів, які можуть дозволити собі невелику інтрижку на стороні. В якості виправдання прозвучить все та ж можливість пошуку і перевірка, якщо моральний кодекс залишає бажати кращого.
 • Якщо цивільний шлюб ознаменується народженням дитини, виникнуть нові юридичні зволікання. Вченими доведено, що у таких сім’ях народжуються слабкі діти, оскільки мама на підсвідомому рівні знаходиться в стресовому стані і страху втратити впевненість у завтрашньому дні.

Цивільний шлюб рідко відрізняється обопільним плануванням народження дитини – вагітність стає останньою спробою жінки узаконити ілюзорні сімейні відносини. Це відбувається тому, що сім’я перетворюється в подобу вистави, а всі розмови про те, щоб подати заяву в ЗАГС, або припиняються чоловіком, або переводяться в жартівливе русло.

На такому хиткому грунті неможливо побудувати щасливий шлюб, а його репетиція може затягнутися на роки. І якщо чоловік може в будь-який момент почати нові сімейні відносини, то для жінки час грає не на її користь.

Корисні рекомендації

Соціальні та побутові проблеми сучасної сімї

Жоден психолог і фахівець не здатний дати універсальну пораду і прописати єдиний кодекс дій для всіх пар без винятку. Всі люди індивідуальні, навіть якщо ними рухає любов. Утворення сім’ї – відповідальний, але і приємний крок, який не варто відкладати на потім. Життя проходить, а шанси зустріти свою половинку з кожним роком зменшуються. Проблеми сім’ї та шлюбу не торкнуться люблячі серця, якщо вони будуть працювати над відносинами:

 • Елементарні слова ввічливості «спасибі», «будь ласка», «приємного апетиту», побажання доброго ранку і спокійної ночі збережуть сімейні відносини. Повага є необхідним фундаментом для дому під назвою щасливий шлюб.
 • В якому б настрої ви не знаходилися, лягати спати потрібно разом і після спокійного «розбору польотів». Шлюб між люблячими людьми включає обов’язковий діалог, а гра в мовчанку або бойкоти на рівні дитячого садка здатні зруйнувати самий хороший настрій.
 • Різка заява і претензії краще залишити на потім, якщо партнер переживає або перебуває в поганому стані. Щаслива сім’я створюється спільними зусиллями, а у кожного чоловіка можуть бути важкі моменти.
 • Різкі слова, висловлені в такий час, бажано пропускати повз вуха. Жоден навіть самий щасливий шлюб не обходиться без шпичок. Важливо зрозуміти, що рухає зараз вашою половинкою, і розібратися в причинах непорядну вчинку.
 • Створення сім’ї не означає, що пара тепер повністю належить один одному. Шлюб – справа добровільна, а у чоловіка і дружини можуть бути свої власні інтереси. До того ж тимчасова самотність відроджує любов і попереджає швидке насичення.
 • Можна і потрібно проявляти любов навіть під час сварки, підтримуючи партнера. Йому стане соромно за свої дії і слова, за які він, напевно, попросить вибачення, що збереже сімейні відносини.
 • Соціальні та побутові проблеми сучасної сімї

  Щасливий шлюб будується не на тому, що ніколи не трапляється нічого поганого. Сім’я встоїть в самий бурхливий життєвий шторм, якщо дружини будуть знати, як з неї вибратися.

  Чого робити не слід

   

  Допустити помилки легко – набагато складніше виправити їх наслідки. Сімейний кодекс не потерпить ніякої критики, якщо пара буде вести себе неправильно:

  Соціальні та побутові проблеми сучасної сімї

 • Сімейні відносини не можна з’ясовувати на людях – будь то батьки, діти чи приятелі. Хтось з партнерів захоче злегка присоромити іншого, але у відповідь отримає відчуження, злість і відповідні дії у вигляді помсти.
 • Щасливий шлюб повністю виключає наявність ототожнень і узагальнень, які до того ж висловлені зопалу. «Всі мужики однакові», «всі баби стерви», «ти нічого в житті не добився» — і це далеко не весь перелік образливих фраз. Будь-яка заява має бути спокійним, коротким і конкретним, а їх кількість зведена до мінімуму.
 • Не можна в конфліктній ситуації зачіпати тему родичів – щаслива сім’я розбирається у своїх власних проблемах.
 • Минуле краще залишити позаду, не приплітаючи пішли події в день прийдешній. Подружжя зайде в глухий кут, якщо продовжувати щодня пиляти тирсу.
 • Поняття сім’ї включає повагу до партнера, тому слід уникати больових точок. Для жінки неприйнятно чути критичну заяву на адресу зовнішності, а для чоловіків зоною-табу є ділові якості і почуття власної гідності. А образи сексуального характеру ніяка любов не нейтралізує.
 • Зворотна сторона шлюбу може здаватися не такою привабливою, як на початку відносин. Однак це не привід загрожувати при кожному зручному випадку розлученням. Якщо пара практикує цивільний шлюб, партнери можуть збирати речі після сварки і скандалу. В один не найпрекрасніший день у відповідь на подібну заяву хтось скаже: «Вперед, йди». Байдужість і поспішність вбивають любов, а сім’я зруйнується із-за необережного слова.
 • Щаслива родина не займається переробленням іншого. Важливо поважати хобі партнера, рахуватися з його інтересами і приймати друзів. Цей негласний кодекс слід дотримуватися з перших днів знайомства.
 • Маніпуляції бажано залишити для театральних підмостків, а якщо актриса у вас померла, не потрібно шукати партнера криком, сльозами й істериками. Любов не терпить примусу, тому може безслідно зникнути, якщо чергове дошкульне заяву заподіє біль.
 • Відносини вичерпають себе, якщо постійно бурчати і виявляти невдоволення.
 • Не варто вішати на чоловіка ярлики з негативними якостями – сім’я від цього не виграє, а свою любов чоловік може подарувати тієї, хто буде ставитися до нього з належною повагою. Особливо якщо має місце ні до чого не зобов’язує цивільний шлюб.
 • Любов не буває вічною, навіть якщо мало місце зворотне заяву. Подружжя здатне подарувати дружбу, повагу, комфорт, якщо не будувати марних ілюзій. Людський організм не витримає перевірки пристрастю, тому почуття з часом зазнають метаморфози.
 • Сім’я довго не протримається, якщо помститися партнеру за найменшу помилку.
 • Нерозумно рятувати законне подружжя або цивільний шлюб дитиною. Малюк не винен, що сім’я переживає не кращі часи, і не повинен стати заручником ситуації. Заява про вагітність може стати фінальною крапкою.
 • Подружжя принесе радість і подарує безліч щасливих миттєвостей, якщо буде засноване на любові, взаєморозумінні та повазі. Ніякої юридичний кодекс не здатний уберегти від розриву, якщо пара не навчилася зберігати почуття. Зворотна сторона шлюбу не завжди райдужна, але надати їй яскравих фарб під силу будь-якій парі.

  Як перестати сваритися.