Стіл для стрижки собак своїми руками: покрокова збірка

Стіл для стрижки собак своїми руками: покрокова збіркаСобаки всіх порід мають потребу в регулярному догляді. Важливо не тільки стежити за харчуванням і здоров’ям улюбленця, але і проводити стрижку. Особеннло якщо справа стосується підготовки до виставкових заходів. Професійна стрижка передбачає наявність необхідних інструментів та обладнання. Стіл для стрижки є невід’ємною частиною проведення якісного процесу, після якого вихованець стане красивим і привабливим.

Звичайний столик або тумбочка не зовсім підійдуть для проведення косметичних процедур, тому що життєрадісна собака буде крутитися і заважати. Також висока ймовірність, що тварина травмується при падінні. Собаку необхідно зафіксувати за допомогою нашийника, який прикріплений до спеціального держателю. Це допоможе надати тварині стійкості і заспокоїть його на час проведення процедури стрижки.

Як зробити стіл для стрижки собак своїми руками

Зміст статті

 • Як зробити стіл для стрижки собак своїми руками
  • Матеріали і інструменти
  • Креслення та заміри
  • Дизайн та форми
 • Стіл для стрижки собак самостійно: крок за кроком

Щоб собака була підстрижена рівно і якісно, треба їй забезпечити надійну фіксацію під час проведення процесу стрижки. Тримач для грумінгу забезпечить нерухомість вихованця. Можна придбати готовий стіл в магазині для тварин, а можливо зробити самостійно. Розміри столика і висота держателя повинні визначатися в залежності від комплекції собаки.

Для виготовлення столика для грумінгу можна взяти звичайний столик потрібного розміру. Зверху з одного краю прикріпити штатив Г-подібної форми і закріпити нашийник. Кріплення виконуються різними способами. Також можна зробити дугоподібний держатель, який буде закріплений від одного краю столу до іншого.

Увага! Якщо стіл виготовляється великого розміру, його можна використовувати для стрижки двох тварин, відповідно і нашийника потрібно два. Такий варіант підійде для маленьких вихованців.

Матеріали і інструменти

При виборі інструментів потрібно розуміти, яка модель вам потрібна. Якщо сам стіл теж треба виготовити своїми руками, а не скористатися готовою моделлю, то потрібно вибрати матеріал. Для виготовлення столу вибирається міцний матеріал, який можна зробити з дерева, металу, а також поєднати кілька видів. Деякі види матеріалу можуть викликати алергічну реакцію у тварини, тому до підбору треба ставитися уважно. Виготовлення штатива не складе праці. Можна використовувати дві металеві трубки, які будуть вставлятися одна в іншу. Також слід приготувати верстат для роботи з металом, ножівку, свердло, лінійку, олівець або маркер для розмітки, кріпильні елементи.Стіл для стрижки собак своїми руками: покрокова збірка

Креслення та заміри

При виготовленні столика можна самостійно приготувати креслення макета майбутнього виробу. Для цього слід визначитись із моделлю. На аркуші паперу треба намалювати столик, визначивши висоту і ширину кожної деталі. Креслення з вимірами можна взяти з інтернету або придбати в магазині. У наш час існує велика різноманітність відповідних варіантів для конкретної породи.

Увага! Попередня підготовка креслення виробу дозволить отримати якісний і міцний стіл.

Стіл для стрижки собак своїми руками: покрокова збірка

Дизайн та форми

На сьогоднішній день існує величезний вибір столів різного дизайну. Якщо купувати готовий виріб, то можна купити модель в залежності від призначення. Якщо столик потрібно перевезти в інше місце або взяти з собою на виставку, можна придбати вироби з колесами. Це буде зручним при експлуатації. Слід враховувати, що собак великих порід досить складно підстригти в домашніх умовах. Для цього краще звернутися до фахівців. У салонах професійне обладнання, яке дозволить здійснити процедуру більш якісно.

Більш громіздкі столи використовуються для роботи в професійних салонах. При стрижці важливим аспектом вважається зручність у використанні. Потрібно фіксувати в різних ракурсах тварина, тому штатив повинен встановлюватися на різну висоту.

Обертова модель дозволити не відволікатися від процесу та провести процедуру просто повертаючи підставу столу навколо осі. Держатель повинен встановлюватися на різну висоту. При виборі круглої форми столу, не виникне незручності при проведенні стрижки, кути вироби квадратної і прямокутної форми часто заважають.

Важливо! Складаний стіл зручний тим, що не займає багато місця в зібраному вигляді. Всі деталі є знімними, і при виникненні необхідності постригти собаку, його можна легко зібрати. Компактна модель легко упаковується в чохол і підходить для використання в поїздках.

Стіл для стрижки собак своїми руками: покрокова збірка

Стіл для стрижки собак самостійно: крок за кроком

Щоб виготовити стіл для грумінгу своїми руками для дрібних порід собак, потрібно дотримуватися певних послідовних дій:

 • Спочатку слід приготувати матеріал для основи виробу і надати потрібну форму. Для цього потрібно використовувати креслення з потрібними вимірами. Лінійкою зробити розмітки і відпиляти ножівкою зайве.
 • Із зворотного боку слід прикріпити ніжки. Можна взяти металеві заготовки і закріпити кріпильними елементами, а можна віддати перевагу дерев’яним деталей.
 • Якщо ви хочете зробити стіл з колесами, то їх треба прикріпити до ніжок за допомогою свердла і кріпильних болтів.
 • Важливою частиною виготовлення столу для грумінгу є кріплення тримача з нашийником. Складається він з двох металевих трубок, одна з яких має загнутий кінець. Деталь більшого діаметра потрібно прикріпити збоку столу. Це можна зробити, не вдаючись до пророблення отвору. Просто використовувати кріпильні деталі для фіксування. Також можна просвердлити збоку отвір і вставити туди трубку, зафіксувати із зворотного боку гвинтом.
 • Трубку меншого діаметру необхідно вставити в першу і прикріпити за допомогою гвинта. При його відкручування, тримач фіксується на потрібну висоту, при закручуванні – фіксується.
 • Кінець металевої трубки меншого діаметру повинен бути загнутий, туди слід прикріпити нашийник. Кріпиться він підручними засобами, важливо забезпечити міцне кріплення, щоб під час стрижки тварина не зірвалося і не поранилось.Стіл для стрижки собак своїми руками: покрокова збірка
 • Для того щоб улюблений вихованець завжди виглядав радісним і красивим, необхідно завжди здійснювати догляд. Стіл для стрижки потрібен для того, щоб полегшити роботу майстра і провести процес якісно. Адже активні тварини не завжди хочуть сидіти нерухомо. Якщо собака вже не перший раз піддається грумингу і це звична справа, то можна чудово обійтися без штатива. Гарно підстрижена собака стане справжньою прикрасою будь-якій виставці, і принесе своїм власникам масу позитивних емоцій.