Стіл для торцювальної пили своїми руками: підготовка матеріалів та інструментів, складання

Для початку давайте розберемося, що таке торцювальна пила, і навіщо вона потрібна. Варто звернути увагу, що в першу чергу це електричний інструмент, призначений для роботи з пиломатеріалами. По-друге, головною особливістю цього інструменту є можливість точно під потрібним кутом обрізати торці дерев’яних деталей.

Звичайно, такий інструмент необхідно мати в столярній майстерні, з великими обсягами робіт. Як виготовити такий інструмент самостійно, буде обговорюватися в цій статті.

Підготовка матеріалів та інструментів для створення столу для торцювальної пили

Зміст статті

  • Підготовка матеріалів та інструментів для створення столу для торцювальної пили
  • Складання схеми
  • Збірка вироби

Стіл для торцювальної пили своїми руками: підготовка матеріалів та інструментів, складанняПісля того як прийнято рішення про виготовлення потрібного інструменту, необхідно підготувати все необхідне, щоб закінчити цю роботу в короткі терміни і не захаращувати матеріалами та інструментами майстерню.

Уажно пам’ятати! Чим якісніше матеріали, тим надійніше вийде інструмент, і якіснішим буде зріз на дерев’яній заготовці.

Складання схеми

Стіл для торцювальної пили своїми руками: підготовка матеріалів та інструментів, складанняПеред тим як починати підготовку до побудови столу для торцювальної пили своїми руками, необхідно вирішити, які функції повинен виконувати цей інструмент, і які додаткові функції можуть стати в нагоді. Таким чином, складається схема пристрою, його креслення і деталювання. А тільки потім складаються креслення кожної деталі.

Причому важливо бачити загальну картину всього пристрою, а не лише картину кожного вузла.

Збірка вироби

Стіл для торцювальної пили своїми руками: підготовка матеріалів та інструментів, складанняЗбірку всього вироби рекомендується починати з вивчення креслень і всіх необхідних для складання деталей. Також необхідно перевірити наявність слюсарного інструменту, без якого неможливо буде зібрати стіл. Важливо враховувати черговість складання кожного з вузлів. Опис цих вузлів наведено нижче.

Починаємо виготовлення столу для торцювальної пили зі складання підстави або платформи, на яку буде встановлено безпосередньо сам інструмент. Розміри цієї плити багато в чому залежать від розмірів самої торцювальної пили. Причому, якщо ми хочемо виготовити стіл універсальний, щоб на нього була можливість встановити і інші сумісні інструменти, наприклад, такі як довбальний верстат, то розмір береться за максимального розміру інструменту.

В якості матеріалу краще використовувати 19 мм фанеру, при відсутності такої можна використовувати ДСП або МДФ плити відповідних розмірів, але фанера надійніше.

  • Установка бічних розширень. Досить часто використовуються деталі набагато більшої довжини, ніж станина для пилки і для обробки таких деталей встановлюються знімні бічні розширення. Причому можна застосовувати такі, як справа, так і зліва станини. Розширення виготовляють зазвичай з того ж матеріалу, що і сама станина. Тобто 19 мм фанери буде цілком достатньо.
  • Верхні полиці: важлива деталь столу. Для того щоб деталь могла вільно кріпитися на розширенні, а також для більш комфортного кріплення самого розширення до станини, необхідно зробити верхні полиці. Вони кріпляться шурупами як станині, так і розширенню. Полки також зазвичай роблять з 19 мм фанери. Важливою особливістю полиці є наявність шпунта по всій довжині деталі, шириною 19 мм і глибиною 3 мм. Призначення його буде пояснено пізніше.
  • Застосування затискних пластин. Затискні пластини дозволяють найбільш точно і надійно вирівняти станину і розширення по ширині. Для цього найкраще скористатися струбцинами, які стягнуть між собою розширення і основу столу. Після такої фіксації розширення можна закріпити до основи столу.
  • Спільна робота верстатів. При спільній роботі декількох верстатів, як згадувалося раніше, необхідно вирівняти їх площині. Якщо наприклад, ви хочете використовувати спільно з торцювальною пилою довбальний верстат, то його необхідно встановити так, щоб робочі площини обох верстатів збігалися. А значить необхідно буде вирівняти висоти обох верстатів. Саме вони вставляються в шпунти, виготовлені в полках, встановлених на розширення.
  • Пересувні упори теж важливі. Пересувні упори призначені для фіксації деталі з допомогою напрямних рейок, виготовлені з брусків твердих порід дерева. Від якості їх виготовлення також багато в чому залежить і якість торцювання деталей.
  • Як ще можна скористатися розширеннями? Розширення дозволяють кріпити деталі досить великої довжини. Для того щоб правильно ними скористатися, необхідно переналаштувати стіл під таку деталь. Звичайно, це займе певний час, але потім воно окупиться при виготовленні великої кількості довго мірних деталей.
  • Отже, підіб’ємо підсумок: виготовити стіл для торцювання плити можна навіть в домашній майстерні. При цьому результат виготовлення деталей на цьому столі буде набагато кращим, ніж на звичайному верстаті.