Стіл на дачу своїми руками: столик для дачі своїми руками, великий стіл для дачі

Дача – це не тільки робота на ділянці, рівномірний загар по всьому тілу і щоденна втому. Також вона асоціюється з відпочинком, шашликами, риболовлею, посиденьками з друзями і родичами. Без комфортних меблів, розташованої під тінистими гілками плодових дерев, в повній мірі насолодитися уїк-ендом не вийде, благо її можна зробити самостійно, витративши трохи часу і грошей. Як зробити стіл на дачу своїми руками і так це просто насправді?

Стіл на дачу своїми руками: столик для дачі своїми руками, великий стіл для дачі

Можливі варіанти конструкцій

Зміст статті

 • Можливі варіанти конструкцій
 • Великий стіл для дачі
 • Невеликий столик для дачі своїми руками

Варіації столиків обмежуються лише фантазією і можуть бути компактними, так і великими, обладнаними стільницями різних форм. Найбільш популярні складні конструкції, невеликі круглі столи та вироби, збиті з дощок, які напевно можна знайти на будь дачі. Нерідко зустрічаються столики, зібрані з палет, а також нескладні конструкції з великих пнів з встановленою на них стільницею. Що стосується ніжок, то вони можуть бути прямими, схрещеними, а можуть і бути відсутніми – замість них знизу може кріпитися ще одна палета, наприклад.

Великий стіл для дачі

Ключове значення має деревина – вона обов’язково повинна бути якісною і сухий. Крім того, ялина, сосна та інші хвойні породи хоч і прості в обробці, але в процесі експлуатації виділяють смолу, яка може забруднити скатертину. Кращим вибором стануть дуб, ясен, береза, осика, які більш довговічні і привабливі зовні.

Що стосується матеріалу, то для дачного столу потрібно:

 • дошка товщиною 30 мм мінімум;
 • брус перетином 50х50 мм або готові балясини;
 • шпаклівка і шпатель, клей;
 • саморізи і шуруповерт;
 • наждачний папір або шліфмашинка;
 • дриль зі свердлами;
 • олівець, рулетка, будівельний рівень.

Перед тим як приступати до роботи, всі дерев’яні вироби слід ретельно обробити наждачним папером до повної гладкості. Доцільно купити шпунтовані дошки, якщо є можливість – стільниця в такому випадку вийде цілісної і без щілин. Збірка столу для дачі виконується в кілька етапів:

 • Стіл на дачу своїми руками: столик для дачі своїми руками, великий стіл для дачіКаркас. Забезпечує міцність і надійність конструкції, при цьому стільниця повинна бути більше за нього на 25-30 див. Він формується з 4 дощок для зовнішньої сторони і 6 поперечних планок для внутрішньої. Фіксація дощок відбувається під прямим кутом саморізами з попередніми проклеюванням стиків. Щоб уникнути появи тріщин і відколів, заздалегідь просвердлені отвори під шурупи. Поперечні планки повинні розташовуватися перпендикулярно до сторін рами, а капелюшки кріплять саморізів злегка утапливаются при вгвинчування. Далі? дошки стільниці укладаються лицьовою стороною на підлогу, вирівнюються і на них кладеться рама. Свердлити отвори під саморізи і елементи фіксуються між собою.
 • Ніжки. Стільниця кладеться на табурети або верстак, після чого в кутах по черзі встановлюються ніжки і фіксуються струбцинами. Свердлити отвори під шурупи, на брус наноситься клей, і він прикручується, причому не менше 4-ма саморізами.
 • Оздоблення. Після складання стіл ставиться на ніжки і ретельно шліфується. Якщо обійтися без тріщин не вдалося, то вони шпаклюються, а після висихання затираються наждачкою. Потім вся конструкція обробляється морилкою або лаком.
 • Рекомендується всі роботи проводити з використанням захисної маски і очок. Надати готовому виробу незвичайний зовнішній вигляд можна різними візерунками, нанесеними фарбою.

  Стіл на дачу своїми руками: столик для дачі своїми руками, великий стіл для дачі

  Невеликий столик для дачі своїми руками

  Компактний і недорогий дачний стіл можна зібрати з піддонів. Конструкція проста, а сам процес займає лічені години. В першу чергу піддони і ніжки з бруса обробляються наждачним папером і покриваються морилкою, лаком або фарбою, що також істотно продовжує термін служби виробу, якщо воно постійно буде знаходитися на вулиці.

  Після цього готові елементи скріплюються болтами або довгими саморізами і конструкція готова до використання. У процесі складання слід дотримуватися правил безпеки і користуватися захисними засобами.

  Стіл на дачу своїми руками: столик для дачі своїми руками, великий стіл для дачі