Стіл в гараж своїми руками: вибір матеріалів та інструментів, збірка, установка лещат

Цікаво, що гаражні столи в нашій країні докорінно відрізняються від європейських. Дивно, але, наприклад, в німецькому гаражі нічого немає крім віника. Тим більше різних стелажів. Але наші співгромадяни воліють гараж поєднати зі слюсарної та автомобільної майстерні. Тому в гаражі з’являється безліч додаткових інструментів, стелажів тощо.

Вибір матеріалів та інструментів для створення столу в гараж

Зміст статті

  • Вибір матеріалів та інструментів для створення столу в гараж
  • Особливості складання виробу
  • Установка лещат на стіл
  • Дотримання техніки безпеки під час виконання робіт

Стіл в гараж своїми руками: вибір матеріалів та інструментів, збірка, установка лещатВиникає законне питання: коли і де краще всього запланувати розміщення столу або верстата в гаражі. Відповідь на це питання, можна сказати, знаходиться на поверхні. Найкраще при проектуванні і будівництві гаража.

Верстати можуть перебувати уздовж довгої сторони гаража, уздовж стоїть машини, а можуть і перед нею. Для того щоб правильно все спроектувати, необхідно самому собі відповісти на кілька питань, які в кінцевому рахунку визначать форму і зовнішній вигляд верстата.

Перше, на що необхідно звернути увагу це, то які роботи будуть проводитися на верстаті. Від цього будуть залежати його геометричні розміри і здатність утримувати важкі деталі. Також необхідно розглянути необхідність підведення до робочого місця електрики і стисненого повітря. Велике значення має наявність висувних ящиків і полиць. Все це визначить конфігурацію столу.

Як вже писалося вище, розташування столу може бути поперечним або поздовжнім. У кожного з цих варіантів є свої переваги і недоліки. Поперечний стіл, який знаходиться перед капотом машини, як правило, більше захищений від протягів, особливо в холодну пору року, але з природним освітленням у цього варіанту набагато складніше. З іншого боку, поздовжній стіл має більше місця, але щоб зручно працювати за ним, машину потрібно виганяти з гаража.

Так як на столі виробляються в основному слюсарні роботи з металом, то він повинен бути досить міцним. Зазвичай його виготовляють з металевої профільної труби або куточка. Стільницю краще всього зробити з товстої фанери, яку найкраще потім покрити пластиком або пофарбувати.

Уажно пам’ятати! Якщо на верстаку будуть проводитися роботи з відкритим вогнем, зварюванням або роботи, в результаті яких утворюються іскри, то дерев’яні матеріали необхідно обробити спеціальними протипожежними засобами.

Інструменти повинні знаходитися в такому порядку, який би дозволяв у разі необхідності їх швидко дістати. Особливо це стосується різних ключів, викруток, насадок тощо. Вони не повинні захаращувати стіл з одного боку, а з іншого повинні бути легко достигаемыми без переміщення по гаражу.

Що стосується креслення, на початку необхідно створити ескіз верстата, на якому можна відобразити основні його елементи. Потім можна зробити складальне креслення і деталювання основних вузлів столу. Після цього створюється креслення кожної деталі окремо.

Звичайно, для створення креслення необхідно володіти основними конструкторськими навичками, але без креслень зібрати надалі стіл буде відносно складно.

Особливості складання виробу

Стіл в гараж своїми руками: вибір матеріалів та інструментів, збірка, установка лещатЯк зробити стіл в гаражі своїми руками? До особливостей складання варто віднести зварювальні роботи. Так як виріб буде досить масивним і має витримувати великі механічні навантаження, зварювальні роботи варто провести з особливою ретельністю. Якщо такі навички відсутні, то краще всього попросити виконати цю роботу професіонала.

Після того, як рама столу буде зібрана, можна приступити до кріплення стільниці та виготовлення висувних ящиків і навісних полиць.

Установка лещат на стіл

Стіл в гараж своїми руками: вибір матеріалів та інструментів, збірка, установка лещатОдним з основних слюсарних інструментів є лещата. Цим інструментом доводиться користуватися досить часто.

Важливо! Надійно закріпити лещата на стільниці. Без цього неможливо буде якісно виконати багато слюсарні роботи. Також варто звернути увагу на кріпильні болти, якими лещата будуть прикріплені до стільниці.

Яка майстерня обійдеться без точильного верстата? Тому недалеко від лещат бажано прикріпити і точило. Це допоможе наточити для будинку ножі, сокиру, лопату і інший гострий інструмент. А також з допомогою точила можна зачистити будь-яку поверхню.

Багато майстерні мають у своєму складі і свердлильний верстат. Іноді замість нього роблять станину для кріплення дрилі. Таким чином у майстерні можна просвердлити будь-яку деталь.

Дотримання техніки безпеки під час виконання робіт

Стіл в гараж своїми руками: вибір матеріалів та інструментів, збірка, установка лещат

При монтажі столу важливо дотримувати правила техніки безпеки. Особливо це стосується електропроводки. Всі проводи повинні бути відповідного перерізу і добре захищені металлорукавом.

Сучасний гараж в нашій країні є одночасно і ремонтної майстерні, тому без інструментального столу в ньому не обійтися.