Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фото

Якщо ви хочете створити щось незвичайне і цікаве для свого будинку, вам варто звернути увагу на такий матеріал, як епоксидна смола. Це один з найбільш простих і ефективних методів оформлення інтер’єру креативно. Вельми цікаві властивості цього матеріалу дозволяють впроваджувати в життя самі незвичайні дизайнерські ідеї. Ви зможете зробити стіл з епоксидної смоли своїми руками, який стане справжнім шедевром, завдяки використанню різних наповнювачів ви зможете істотно урізноманітнити свою роботу.

Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фото

Особливості та види виробів

Зміст статті

 • Особливості та види виробів
 • Загальні принципи роботи
  • Як підготувати матеріал
 • Як створити авторський виріб
  • Покрокова інструкція
 • Оформлення стільниці
  • Стільниця з наповненням
  • Однокольорове або кольорове рішення
  • Світна стільниця

Цей матеріал відрізняється дуже високими характеристиками. Варто відзначити, що в чистому вигляді він не застосовується, адже не проявляються його характеристики. Домогтися його затвердіння можна тільки в результаті змішування з відповідним компонентом, який так і називають — затверджувач.

Процес — виготовлення столу з епоксидної смоли полягає в нанесенні синтетичного матеріалу на дерев’яну основу. В результаті ваших дій ви зможете створити вироби підвищеної міцності, а також стійкі до різних хімічних речовин. З характеристик виробів виготовлених з епоксидки, можна виділити зовнішній вигляд, а також особливості матеріалу.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Для використання в приватному порядку рекомендовано вибирати матеріал, який використовується в холодному стані.

Загальні принципи роботи

Як правило, в магазинах можна придбати епоксидний матеріал вже в комплекті. Цей комплект включає безпосередньо смолу і спеціальний затверджувач, саме він і виступає у ролі активатора хімічних реакцій.

Як підготувати матеріал

Важливо ознайомитися з цими особливостями матеріалу:

 • Процес затвердіння є незворотнім, отже, всі роботи необхідно проводити в суворій відповідності з інструкцією виробника.
 • Для змішування обох компонентів вам буде необхідно підготувати дві ємкості, також це паличка для ретельного перемішані складу. В першу чергу необхідно відміряти необхідну кількість смоли, а вже після, в нього вливають суміш в необхідному обсязі. Далі, добре перемішати до утворення однорідної маси.
 • Підстава стільниці повинна знаходитися в горизонтальному положенні, в іншому випадку поверхня у вас вийде нерівною. Працювати можна тільки на абсолютно сухій поверхні.

ВАЖЛИВО. Перед тим як приступити до виконання робіт, обов’язково ознайомтеся з інструкцією, яка надана виробником. Зверніть увагу, що у різних виробників пропорції змішування теж можуть бути різними.

Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фото

Як створити авторський виріб

Для того, щоб своїми руками створити досить привабливий і оригінальний столик, вам доведеться ретельно підготуватися до виконання цього процесу. Але в підсумку все не так складно, як може здатися на перший погляд.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Вам доступна маса різних варіантів як зробити незвичайний і оригінальний виріб. Це одноколірні стільниці, також вироби з вкрапленнями або комбінацією кольорів. Не варто обмежувати свою фантазію і вам неодмінно вдасться створити авторське і незвичайне виріб.

Покрокова інструкція

Варто розуміти, що успіх вашого фінального результату буде залежати від правильного виконання всіх процедур виготовлення. І один з цих етапів — це ретельне видалення будь-яких забруднень з поверхні вашої основи, а також пилу.

 • Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фотоДалі, коли ви очистите основу, його необхідно прогрунтувати. Якщо ви пропустите цей етап, будьте готові до того, що дорогий матеріал просто вбереться в дерево, яке має пори, будуть утворюватися бульбашки повітря, а це неминуче зіпсує зовнішній вигляд вашого виробу.
 • Коли ви виконаєте підготовчий етап можна сміливо переходити до наступного етапу. Підготуйте необхідну кількість суміші зі смоли і затверджувача. Ретельно перемішайте компоненти в ємності.
 • На цьому етапі дуже важливо дотримуватися пропорції змішування, інакше ви можете зіпсувати матеріал і ваш час буде марно витрачено. Дотримуйтесь інструкції з приготування суміші, яка поставляється виробником. За бажанням, у вже готову суміш ви можете додати барвники або якісь декоративні деталі.
 • Готову суміш нанесіть на дерев’яну поверхню — підстава. Якщо після заливки ви помітили освіта бульбашок повітря, варто постаратися їх прибрати. Для цього можна скористатися будівельним феном. Просто направте його на оброблюваний ділянку і включіть.
 • Через п’ятнадцять хвилин суміш почне потроху застигати, але не варто поспішати. Переходити до етапу шліфування можна тільки після остаточного затвердіння смоли. Залиште свою роботу приблизно на один тиждень і тільки потім переходите до останньої процедури. Для збільшення терміну служби такої конструкції, обробіть поверхню шаром лаку.
 • Оформлення стільниці

  Вам доступні різні варіанти декорування, ваша фантазія нічим не обмежена. Розглянемо деякі з найбільш цікавих.

  Стільниця з наповненням

  Цей варіант по праву вважається одним з найбільш оригінальних. В якості наповнювача можуть застосовуватися каміння і різні дрібні фігурки, монетки і будь-які інші предмети.

  Процес виготовлення виглядає наступним чином:

  • Насамперед необхідно знежирити заготовку, і гарненько її очистити. Якщо є необхідність, заготівлю слід пофарбувати.
  • На заготівлі необхідно зробити невисокі бортики.
  • На дно підстави викладіть наповнювач. Якщо ви вибрали наповнювач невеликого обсягу, тоді смола може бути залита в один шар. Якщо ж мова йде про більш великому наповнювачі, заливку необхідно виконати в пару шарів, при цьому перерва має бути не менше двох діб.

  Проникнення епоксидки в поглиблення фігурного наповнювача відбувається поступово, для цього знадобиться до 3 годин. Досвідчені майстри радять попередньо занурювати фактурні вироби в смолу і тільки після цього вже використовувати їх виготовлення стільниці.

  ВАЖЛИВО. Всі вироби, які ви будете використовувати при виготовленні стільниці повинні бути ретельно очищені і добре просушені. Якщо ці деталі надто легкі, перед тим як перейти до наступного етапу робіт рекомендовано приклеїти їх до основи, щоб вони не спливали.

  Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фото

  Однокольорове або кольорове рішення

  ВАЖЛИВО. Якщо ви вирішили використовувати в якості підстави матеріал, який має пори, отже, він може сильно вбирати вологу. Це необхідно врахувати і попередньо прогрунтувати.

  • Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фотоПеред тим як почати працювати безпосередньо зі смолою, необхідно добре очистити основу. Обезжирьте його і тільки після цього можна переходити до етапу приготування самої смоли.
  • Змішавши епоксидку в необхідних пропорціях з затверджувачем, необхідно залити суміш на основу стільниці. Залиште суміш розтектися протягом п’ятнадцяти хвилин.
  • Тепер можна приступати до етапу видалення утворилися бульбашок, якщо вони є.
  • Залиште конструкцію тверднути. Коли виріб добре просохне, можна перейти до фінального етапу — шліфування та полірування.

  ДОВІДКА. Якщо ви вибрали одноколірні рішення, тоді в суміш потрібно додати спеціальний барвник. Бажано вибирати у того ж виробника, де ви купували смолу. Якщо ви вибрали варіант з комбінованою забарвленням, тоді в процесі заливки необхідно використовувати суміші декількох відтінків, які попередньо необхідно змішувати в декількох ємностях.

  Світна стільниця

  Цей варіант теж вважається дуже цікавим і привабливим, ви можете це побачити на фото. Припустимо, ви вирішили створити стіл з дерев’яною стільницею і унікальним авторським дизайном. В такому випадку вам необхідно слідувати наступним алгоритмом:

  • Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фотоЗробіть пази на підставі, вони будуть необхідні, щоб отримати ефект глибини.
  • Прошлифуйте поверхню.
  • В смолу, яка вже повинна бути змішана з затверджувачем необхідно додати флуоресцентний пігмент.
  • Залийте підстава приготованою сумішшю.
  • Коли матеріал повністю висохне покрийте його шаром лаку і кожен шар необхідно добре прошліфувати.

  Ваш світиться столик можна активно експлуатувати. Як бачите, процес виготовлення не так складний, як може здатися на перший погляд. Головне, запастися усіма необхідними матеріалами і ретельно продумати свої дії. У такому випадку вам вдасться створити дійсно авторське і цікавий виріб, який прослужить протягом довгих років і буде вас радувати.

  Стіл з епоксидної смоли своїми руками: зробити епоксидний столик, фото