Стіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Стіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботиСаморобна меблі — дешеве і оригінальне рішення, здатне зробити внутрішній простір будинку більш привабливим і зручним. Звичайно, щоб сконструювати щось дійсно складне, потрібні відповідні навички. Однак столик з фанери — це досить простий предмет меблів, не вимагає великих витрат часу і сил. Розібравшись в питанні, його зуміє створити навіть початківець майстер.

Розповімо, як зробити стіл з фанери своїми руками.

Матеріали та інструменти для роботи

Зміст статті

 • Матеріали та інструменти для роботи
  • Як вибрати фанеру для столу
  • Які інструменти і матеріали приготувати
   • Для виготовлення
   • Для обробки
 • Креслення столу
 • Як зробити стіл з фанери
  • Розмітка деталей
  • Вирізування деталей
  • Обробка поверхонь
  • З’єднання складових частин виробу
  • Покриття лаком або фарбою
 • Корисні поради

Важливим етапом роботи є стадія підготовки. Запасіться усіма необхідними інструментами і матеріалами, переконайтеся, що добре уявляєте собі процес на всіх етапах.

Як вибрати фанеру для столуСтіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Основним компонентом є, звичайно, фанера. Для створення столу підійдуть листи, що складаються не менше ніж з 5 шарів шпону. Товщина таких панелей варіюється в діапазоні від 16 до 30 мм. Довжина і ширина фанери не критичні, вибір залежить від розмірів стільниці, яку ви хочете отримати в результаті.

Важливо! Про якість фанерного листа можна судити, оглянувши його поверхню. Придатними для такої роботи зразки є гладкими, мають однорідний колір, не містять сучків, тріщин та інших дефектів.

Які інструменти і матеріали приготуватиСтіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Для виготовлення

У процесі роботи вам знадобляться наступне.

 • Лобзик або дискова пила для розрізання фанери.
 • Меблевий клей.
 • Щільний картон або інший аналогічний матеріал для створення шаблонів в натуральну величину.
 • Олівець і довга лінійка.
 • Елементи кріплення — болти, меблеві куточки або саморізи по дереву.

Для обробки

Окремим рядком варто виділити матеріали, необхідні на етапі фінальної обробки поверхонь столу. Це, як правило, наждачка або шліфувальна машина для первинної обробки. І віск, лак або фарба для остаточного доведення предмета меблів до розуму.

Важливо! Текстура натуральної деревини, яка виходить при обробці поверхонь прозорим лаком, добре впишеться в інтер’єр в стилі арт деко, мінімалізм, кантрі.

Однак суворе класичне приміщення, а також ультрасучасний хай-тек краще гармонують з пофарбованими виробами.

Креслення столу

Створення точного креслення — наступна частина процесу підготовки. Вичертите на папері стільницю, ніжки з розмірами. Чим складніше форма виробу, яке планується зібрати, тим детальніше повинна бути схема.

Стіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Виконавши креслення, перенесіть на ньому зображені елементи в реальних розмірах на картон. Виріжте отримані фрагменти — вони послужать шаблонами для роботи з фанерою.

Стіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Як зробити стіл з фанериСтіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Після того як інструменти, матеріали, креслення, шаблони підготовлені, пора приступати до процесу створення столу. Для цього дотримуйтесь інструкції.

Розмітка деталей

Візьміть картонний шаблон, закріпіть його на фанерній плиті за допомогою малярного скотча, обведіть олівцем. Таким чином необхідно намітити всі складові столика, починаючи зі стільниці і закінчуючи ніжками або бічними стійками, замінюють їх.

Вирізування деталейСтіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Для цього скористайтесь лобзиком або дисковою пилкою. Трикутну, квадратну форму вирізати простіше, ніж криволінійну. Але і з останньої цілком можна впоратися, користуючись лекалами.

Обробка поверхонь

Мова йде про шліфуванні елементів за допомогою наждачного паперу або іншого шліфувального інструменту.

Важливо! Найбільш ретельній обробці піддаються стики. Вони повинні бути абсолютно гладкими, щоб деталі максимально добре зістикувалися один з одним.

З’єднання складових частин виробуСтіл з фанери своїми руками: креслення і опис роботи

Намітьте олівцем місце розташування кріпильних елементів. Просвердлите в цих місцях отвори, взявши свердло з діаметром трохи меншим, ніж у саморізів. Потім верх отриманих отворів обробіть свердлом з великим діаметром — цей процес називається раззенкованием.

Після з’єднайте всі складові. Стежте, щоб стики виявилися щільними — тоді столик прослужить довго. На капелюшки саморезов надіньте заглушки.

Покриття лаком або фарбою

Лак дозволить вигідно показати деревну текстуру, фарба — додати в інтер’єр трохи кольору. І той і інший варіант володіють своїми перевагами.

Важливо! Цікавим рішенням є фарбування ніжок і стільниці у різні відтінки.

Корисні поради

 • Найважливіше при конструюванні власного столу — зробити його досить стійким. Для цього можна додатково з’єднати вертикальні ніжки горизонтальними елементами, навіть створити цілий каркас.
 • Іноді рекомендують спробувати склеїти, дотримуючись пропорції, невеликий макет майбутнього предмета меблів з паперу або картону. Цього зазвичай достатньо, щоб зрозуміти — буде придумана модель триматися чи ні. А також потрібно якимось чином посилити її опорні елементи.

Створення столу своїми руками чимось нагадує ігри з конструктором в дитинстві. Тільки результат виходить істотно більш корисний і довговічний.