Стіл з масиву дерева своїми руками: покрокова інструкція

Стіл з масиву дерева своїми руками: покрокова інструкціяМеблі з суцільного масиву дерева відноситься до класу елітної. Вона добротна і довговічна. Дерево в інтер’єрі надає житлового простору ексклюзивність і особливий дорогий комфорт. Ціна таких меблів висока. Тим не менше попит на неї постійно зростає.

Навіщо потрібно робити меблі самостійно

Зміст статті

 • Навіщо потрібно робити меблі самостійно
 • Як зробити стіл з масиву
  • Матеріали і інструменти
  • Заміри і креслення
 • Стіл з масиву своїми руками: крок за кроком

Причини, що спонукають зайнятися виготовленням меблів, різні.

Часто відлякує висока ціна. Але при самостійному виготовленні обійдеться новий предмет інтер’єру дешевше, ніж аналогічний примірник в магазині.

Бажання розбавити нудний інтер’єр ексклюзивним предметом меблювання. Виріб, виготовлений власними руками, має особливу цінність. Розміри, форма, декоративні елементи будуть відповідати вашим споживчими і естетичними запитами.Стіл з масиву дерева своїми руками: покрокова інструкція

Як зробити стіл з масиву

Без навичок роботи з деревиною зважитися змайструвати предмет меблювання самостійно досить складно. Почати можна з простого і потрібного предмета – столу.

На початковому етапі роботи приймаються дизайнерські рішення. Дизайн столу пов’язаний з функціональним призначенням і характеристиками приміщення.

Наскільки вдало стіл буде виглядати в приміщенні, залежить від його характеристик і функцій:

 • Від габаритів столу. Великогабаритний гарний у великій вітальні або їдальні, коли планується приймати велику кількість гостей. У маленькому приміщенні громіздкий стіл недоречний. Якщо необхідно вирішити дві взаємовиключні завдання – отримати конструкцію великої місткості, не займаючи при цьому додаткову площу, підійде варіант розсувного або розкладного столу. Оптимальна висота вироби – 70-75 див.
 • Форми. Її обирають, спираючись на власний смак. Основні типи стільниць – прямокутник, коло, овал. Особливу виразність інтер’єру може надати трикутний стіл. Підказати цікаве рішення допоможе інтернет, на сторінках якого викладено величезну кількість різноманітних моделей.
 • Породи деревного масиву. Деревину вибирають за споживчими і декоративним властивостям. Найбільш легкі в обробці породи – смерека, сосна, ялиця, осика. Тверді сорти – бук, дуб, акація, береза. Складність обробки компенсується стійкістю до деформацій, красивою текстурою деревини. Багато породи деревини схильні до гниття. Недолік усувається за допомогою антисептичної обробки.
 • Стилю та відповідності інтер’єру.
 • Стіл з масиву дерева своїми руками: покрокова інструкція

  Матеріали і інструменти

  Необхідні матеріали та інструменти бажано приготувати заздалегідь.
  Початківцям майстрам простіше взятися за виготовлення столу з прямокутної стільницею і 4-ма ніжками квадратного перерізу. Набір і кількість матеріалів залежить від конструкції стола:

 • Дошки для стільниці товщиною 40 мм і більше.
 • Брус з поперечним перетином 40х40 мм, що забезпечує стійкість конструкції і міцність.
 • Конструкції для ніжок столу. Варіантів для виготовлення ніжок безліч – дерев’яні балясини, металеві профілі, опори з масиву дерева.
 • Шканты або конфірманти меблеві для кріплення окремих частин конструкції один до одного.
 • Антисептик. Спеціальні просочення покращують зовнішній вигляд виробів, захищають від грибкових уражень, усувають дефекти.
 • Морилка, лак або фарба для покриття поверхні дерев’яних конструкцій. Оздоблювальні роботи прийдуть виробів закінчений вигляд і захищає від впливів.
 • Також для роботи знадобляться інструменти: лінійки, косинці, рівні призначені для вимірювання елементів конструкції.

  Для безпосередньої роботи з деревиною необхідні: пилка, фуганок, шліфувальний пристрій, наждачний папір.

  Для з’єднання окремих частин знадобляться: затискачі, викрутки, шуруповерт, дриль, киянка.

  Увага ! Також будуть потрібні елементи захисту рук та очей – окуляри, рукавички. Олівець необхідний, щоб відзначати потрібні позиції.

  Стіл з масиву дерева своїми руками: покрокова інструкція

  Заміри і креслення

  Столярні роботи починаються з виконання креслення плану кімнати з розстановкою меблів. Необхідно визначити, наскільки вдало впишеться стіл в житловий простір з урахуванням ергономічних вимог. Для складання креслення виробляються виміри приміщення і всіх елементів предметного наповнення середовища. На плані размешают предмети меблювання і оцінюють якість отриманої композиції. Всі дверцята шаф повинні безперешкодно відкриватися, прохід залишатися вільним, місця навколо столу забезпечувати комфорт.

  Після вибору габаритів і форми столу, підбирають або замовляють креслення виробу. Не маючи навичок столярних робіт виконати креслярські роботи складно, оскільки необхідно враховувати тонкощі виконання з’єднувальних вузлів.

  Довідка! Можна скористатися спеціальною комп’ютерною програмою. Отриманий результат роздруковується на папері для наочності в процесі роботи.

  Стіл з масиву дерева своїми руками: покрокова інструкція

  Стіл з масиву своїми руками: крок за кроком

  Уважно вивчивши креслення, можна приступати до роботи.

  Крок 1. Обробка поверхонь. Якщо стільниця не виготовляється з цільного дерева, потрібно ретельно опрацювати всі частини. Дошки підганяють під задані розміри і обробляють шліфувальною машиною. Особливу увагу слід приділити кромок, так як від якості їх обробки залежить щільність прилягання елементів стільниці один до одного. Щоб уникнути деформацій дошки укладають малюнком по черзі в різному напрямку.

  Крок 2. З’єднання частин стільниці. З’єднують деталі шкантами і клеєм. Для установки шкантів на кромках дощок олівцем кроком 100-150 мм відзначають сполучні вузли. Кромки і отвори для шкантів промазують клеєм. Виступив на поверхню стільниці клей видаляють наждачним папером. Поверхню ретельно шліфують. Фактурний вигляд поверхня стільниці набуває після обробки металевої губкою.

  Крок 3. Виготовлення основи. За допомогою шурупів і клею балясини з’єднують з поперечними брусками, необхідними для стійкості. Шурупи вкручуються в заздалегідь просвердлені отвори на внутрішніх сторонах поперечок.

  Крок 4. Збірка столу. Стільницю і подстолье закріплюють за допомогою шурупів або саморізів. Клей часто замінюють металевими куточками.

  Крок 5. Поверхні зібраного вироби покриваються лаком або фарбами.

  Стіл з масиву дерева своїми руками: покрокова інструкція

  Стіл з масиву може зробити навіть не ведений в збірці меблів людина. Головне дотримуватися інструкції і чітко виконувати всі рекомендації.