Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.Де б не знаходився в квартирі обідній стіл, буде це окрема кімната, їдальня, або сім’я буде збиратися в кухні, важливо, щоб мешканцям було зручно і не хотілося залишати затишне місце. Важливу роль у цьому питанні відіграють зручні і красиві обідні стільці.

Існує велика кількість різновидів цього предмета меблів. Вибирати його потрібно не тільки стилістичним особливостям, підбираючи під інтер’єр кімнати, але і у відповідності з рядом інших критеріїв.

Придивимося до цього виду меблів уважніше.

Що таке стілецьСтільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

Зміст статті

 • Що таке стілець
 • Види стільців
  • За місцем використання
  • По конструкції
  • За стилем
 • З якого матеріалу роблять стільці

Стілець являє собою предмет меблів, який призначений для сидіння однієї людини. Ці предмети виконуються з різних матеріалів, зазвичай без підлокітників і із спинкою. Як правило, господарі квартири підбирають обідні стільці під стиль обіднього столу і загальну концепцію інтер’єру кімнати.

Важливо! Завдяки величезному вибору в салонах меблів і різноманіттю матеріалів і форм, кожна людина може вибрати саме те, що підійде для його квартири.

Перші згадки про прототип сучасного сидіння датовані третім тисячоліттям до нашої ери. Схожа меблі була у стародавніх єгиптян, що належать до вищих соціальних верств населення.

Стільці є найпоширенішим видом меблів. Вони присутні практично в кожному будинку. Розрізняють велику кількість варіацій обідньої предмета інтер’єру, які відрізняють формою, моделлю, матеріалом виготовлення і іншими характеристиками.

Крім того, виріб може представляти собою симбіоз з декількох матеріалів. А також бувають жорсткі і м’які стільці, з облаштованими сидіннями, набитими м’яким наповнювачем.

Види стільців

Велика популярність предмета інтер’єру кухні обумовлена їх функціональністю і високою міцністю. Крім безсумнівної якості, виділяють ще й естетичні показники. Вони ефектно доповнюють інтер’єр кухні, та забезпечують комфорт в приміщенні.

Фахівці виділяють велику класифікацію меблевих виробів за різними ознаками. У тому числі за місцем використання, матеріалами виготовлення, стилю або конструкції. Всі вони являють собою досить оригінальні і функціональні предмети інтер’єру, які несуть головну функцію — забезпечити комфорт домочадцям.

Важливо! Вибирати стільці слід не тільки у відповідності зі стилістичними рішеннями кухні, але й у відповідності з уподобаннями самих господарів. Головною умовою є зручність і комфорт домочадців.

За місцем використанняСтільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

Крім безпосередньої класифікації за матеріалами, з яких виготовлені, стільці ділять за місцем їх застосування.

Виділяють наступні групи виробів для використання на кухні:

 • для обідньої зони в їдальні;
 • компактні предмети меблів для невеликих кухонь;
 • барні високі стільці для оформлення домашньої стійки.

Крім того, існують також офісні стільці, дитячі стільчики, предмети меблів, які використовують з саду, громадських і соціальних установах (поліклініки, школи тощо).

Вони відрізняються не тільки функціональністю, але і конструктивними особливостями.

Для сучасних стильових дизайнів стільці вибирають з металу і пластика, а затишний сільський стиль ідеально доповнять прості і грубі стільці з цільного дерева.

По конструкціїСтільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

Моделей стільців в салонах сьогодні представлено предостатньо. Для дому краще вибирати вироби, які нададуть повний комфорт і дозволять проводити затишні вечори в колі родини на улюбленої кухні. По конструкції виділяють чотири види цих предметів меблів.

 • Цільні. Вони зазвичай виготовляються на цілісному каркасі і мають дуже стійку і міцну конструкцію, довговічні і дуже стійкі.
 • Розбірні. Їх конструкція менш зносостійка, зазвичай кріпиться шурупами і гвинтами. Однак у такої моделі є безсумнівний плюс — сидіння можна зняти і легко почиститьь стілець.
 • Штабельовані. Ідеальне рішення для маленьких кухонь і інших невеликих приміщень. Їх зручно складати один на одного і зберігати в коморі або іншому підсобному приміщенні, якщо вони потрібні тільки до приходу гостей.
 • Складні. Припускають дві моделі: одні складаються у вигляді ножиць, інші розбираються за типом крісел, встановлених у театрах і кінотеатрах.

Людина має самостійно вибрати варіант, який повинен доповнити його інтер’єр квартири. Це залежить від стилістичних особливостей дизайну, розміру кімнати і інших особливості приміщення. Багато вибирають компактні стільці чи комбінації з різних варіантів, які доповнять дизайн і розмежують кімнату на зону відпочинку і обідню.

Різноманіття форм і конструкцій заводить у глухий кут багатьох покупців.

Рада. Перед покупкою краще подивитися фото різних інтер’єрів і стилів дизайну кухонь, щоб уявляти, що саме має перебувати у власній квартирі.

За стилем

Сучасний дизайн володіє великими можливостями. Фахівці пропонують різні варіанти оформлення інтер’єру кухні. Разом з ними змінюються і стилістичні варіації обідніх стільців і столів. Серед основних виділяють наступні напрями.

 • Класицизм. Масивні і добротні вироби, найбільш поширені в сучасних інтер’єрах. Часто це дерев’яні вироби, незабарвлені, що представляють увазі всю красу натуральних порід.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • Прованс. Ніжний і привабливий стиль припускає використанням стільців з натурального дерева, пофарбована у світлі тони. Особливо привабливо виглядають моделі з високими спинками і декоративними прикрасами.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • Кантрі. Переважно застосовують моделі з дерева, переважають прості і нехитрі форми.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • Модерн. Сучасна стилістика зараз розбурхує уми багатьох власників квартир. Тут зазвичай використовують дерев’яні пофарбовані моделі або металеві, а також гармонійно виглядають яскраві вироби з пластику.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • Хай-тек. Лаконічний і простий стиль, передбачає використання пластику і метала. Стільці простої форми, стійкі й оригінальні є найбільш кращим варіантом.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • Скандинавський стиль. Дуже затребуваний сьогодні спосіб дизайну кухонь. У цьому випадку використовуються прості і лаконічні форми предметів меблів, виготовлених з натуральних екологічних матеріалів, частіше забарвленого в світлі тони.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

Важливо! Існують і більш вигадливі дизайни квартир, які передбачають використання незвичайних і навіть вельми оригінальних форм предметів меблів.

З якого матеріалу роблять стільці

Сьогодні представлено велике різноманіття моделей, виготовлених з різних матеріалів.

Популярні дерев’яні вироби тепер виготовляються з різних порід натурального продукту. Багато предмети для забезпечення більшої зносостійкості формуються з різних порід дерева.

В даний час широке поширення одержали наступні різновиди стільців.

 • Дерев’яні. Стільці з дерева являють собою зручну та стильну річ, яка ефектно вписується в будь-який інтер’єр кухні. Вони можуть бути повністю виготовлені з натурального матеріалу або оформлені м’якими текстильними сидіннями.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • Плетені з лози або бамбука. Продаються у відділах садових меблів, ідеально вписуються в кухні, оформлені в кантрі-стилі. Вони дуже зносостійкі і стійкі до впливу вологи і високих температур, що дуже важливо для приміщення кухні.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • З пластику. Практичність, легкість і велику різноманітність колірних рішень виділяють цей вид стільців серед інших. Вони ідеально вписують в кухні, оформлені в сучасних мінімалістичному стилі. Головний недолік такого стільця — крихкість.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

 • З металу. Це самий довговічний і стильний аксесуар для кухонь, оформлених у стилі мінімалізм або хай-тек, а також інших сучасних дизайнах. Вони відмінно поєднуються зі скляними і дзеркальними поверхнями.

Стільці: фото, види по конструкції, стилю, матеріалами.

Крім того, існують комбіновані моделі. Наприклад, пластикові стільці на металевому каркасі. Такий варіант добре підходить для сучасних дизайнерських рішень.

Вибрати з величезного асортименту представлених моделей буває досить складно. В першу чергу, слід покладатися на власний смак і комфорт. Стільці повинні бути зручні і лаконічно вписуватися в існуючий інтер’єр.