Стільці під старовину своїми руками – як зробити меблі в вінтажному стилі своїми руками?

Стільці під старовину своїми руками  як зробити меблі в вінтажному стилі своїми руками?Стільці під старовину виглядають гармонійно і цікаво в будь-якому приміщенні. До їх незаперечних переваг можна віднести не тільки ексклюзивність і незвичність, але і особливу зносостійкість і довговічність. Адже на таких виробах не видно подряпин, тріщин і навіть сліди від в’ївся бруду виглядають цілком природно. Зробити таку вишукану річ досить просто власноруч.

Меблі під старовину в інтер’єрі

Зміст статті

 • Меблі під старовину в інтер’єрі
 • З яких матеріалів можна виготовити меблі під старовину
 • Інструкція для виготовлення меблів під старовину
 • Рекомендації

Меблі в старовинному стилі завжди справляла незабутнє враження. Вона не тільки зачаровує, створює особливе відчуття розкоші та вишуканості, але і надає особливий вид всьому інтер’єру. Речі з дерева завжди додають особливе тепло і затишок у всю обстановку. Цим прийомом завжди користувалися власники ресторанів і дорогих готелів. Тому що дерев’яні поверхні завжди розташовують до себе більше, ніж меблі з сучасних матеріалів в стилі хай-тек.

З яких матеріалів можна виготовити меблі під старовину

Стільці під старовину своїми руками  як зробити меблі в вінтажному стилі своїми руками?Є багато різних способів старіння меблів. Щоб декорувати стільці своїми руками, буде потрібно проявити терпіння і фантазію. Все залежить від того, яким чином меблі буде декорована і для якого інтер’єру підійде. Щоб процес не був таким трудомістким, необхідно підготувати всі матеріали, які будуть потрібні в процесі:

 • Ручні інструменти, такі як шило, пила по дереву, рубанки, лобзик, молоток, стамеска, кусачки, викрутки.
 • Допоміжні засоби та канцтовари: олівець чи фломастер для розмітки, а також свердла для наскрізних отворів.
 • Електричні інструменти: шуруповерт, лобзик і дриль.
 • Вимірювальні інструменти, такі як рулетка або сантиметрова стрічка.
 • Ґрунтувальні суміші, фарби, пензлики і знежирювачі.

УВАГА! Для декорування меблів краще застосовувати крейдяні фарби для творчих робіт. Їх також можна замінити звичайними матовими фарбами для стін і стель.

Інструкція для виготовлення меблів під старовину

Стільці під старовину своїми руками  як зробити меблі в вінтажному стилі своїми руками?Існує багато способів зістарювання поверхонь. Розглянемо найбільш популярні технології:

Кракелюр. Це свого роду поява тріщин після фарбування або лакування. Необхідний малюнок можна зробити навіть на новій поверхні. Для цього можна приклеїти на тверду поверхню серветку і нанести на неї лак, а через 30-40 хвилин додати ще один шар розмашистими рухами руки. Тріщини виходити більш глибокими, якщо сушити виріб феном.

Ефект потертості. Тут основна задача полягає у виборі фарб. В якості основного кольору краще взяти насичений помітний відтінок. Далі, нанести фарбу світлого відтінку. Таким способом вийде ефект вицвітання меблів під дією часу. Далі можна злегка почистити виріб дрібною шкуркою і покрити меблевим лаком.

Патинування. Найчастіше таким способом обробляють ще міцну і часто використовується, але вже не красиву меблі. Спочатку наносять патину, а після закріплюють поверхню лаком. Після висихання меблі також захищають шкуркою. Цей процес у порівнянні з іншими більш трудомісткий.

Брашірованіе. Він полягає у використанні металевої щітки, за допомогою якої з верхнього шару дерева видаляються м’які волокна.

ВАЖЛИВО! За допомогою стамески або свердла легко зробити своєрідні червоточини від комах і пошкодження.

Рекомендації

Стільці під старовину своїми руками  як зробити меблі в вінтажному стилі своїми руками?Однією з головних рекомендацій є дотримання природності. У цьому процесі важливо не переборщити, щоб стілець або інша меблі виглядали зовсім вже не природно або взагалі не придатними до використання. Виріб зроблений пару годин тому має виглядати ніби пережило не одне покоління людей. Необхідно дотримуватися деякі нюанси:

 • Заздалегідь підготуйте площа, де будуть проводитися роботи. Краще цей процес проводити на вулиці. Якщо такої можливості немає, то закрийте поліетиленовою плівкою цінні речі навколо.
 • Для зістарювання дерев’яних поверхонь неприпустимо використання хімічних засобів. А для металу, навпаки, можна застосовувати луги, кислоти та інші сполуки.
 • Краще відмовитися від використання кисті і придбати спеціальний малярний ролик.
 • Для досягнення найкращого ефекту першим ділом основу з дерева необхідно освітлити, а далі штучно створити тріщини і нерівності.
 • Для подальшого захисту поверхні від впливу негативних факторів необхідно наносити спеціальний віск, мастику, акриловий складу або лак.

ДОВІДКА! Додатково стільці можна прикрасити вінтажними елементами, які продаються в спеціалізованих антикварних магазинах і ринках.

Змайструвати унікальну меблі під старовину можна власноруч. Варто враховувати матеріал, з якого вона виготовлена і її подальше застосування. Вона повинна гармонійно поєднуватися з іншими предметами інтер’єру або бути його родзинкою.