Стілець з дерева своїми руками: як зробити дерев’яний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, дерев’яний стілець зі спинкою

Тим часом як більшість людей набувають спорудження у виробників і витрачають на це чималі кошти, ви можете самі стати для себе виготовлювачем. Для цього не знадобиться багато грошей і часу, необхідно тільки загорітися бажанням і включити фантазію. У даній статті постараємося зробити все можливе, щоб процес конструювання був максимально простим і зрозумілим.

Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкою

Різновиди стільців

Зміст статті

 • Різновиди стільців
  • Масив
  • Розкладушка
  • Трансформер
 • Вибір матеріалів
  • Як підготувати дерево
 • Стілець з дерева своїми руками
  • Креслення та фото
  • Покрокова інструкція
 • Дитячий стілець з дерева своїми руками
  • Креслення і розміри
  • Покрокова інструкція

У сучасному світі товариством прийнято розрізняти кілька моделей споруди. Розберемо нижче за кожен з них.

Масив

Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкоюВважається найбільш поширеним серед інших йому подібних зразків тому, що його досить елементарно сконструювати. І якщо ви збираєтеся починати свій шлях у побудові різних пристроїв, то краще починати саме з цього варіанту. Крім легкості у виготовленні, слід відмітити значну надійність і міцність. Такий агрегат прослужить вам досить тривалий термін експлуатації. Також такі стільці відмінно підходять під самий різний інтер’єр, і є вони володіють універсальністю. Що стосується самої збірки, так це ретельне підбирання матеріалів для каркаса. Найкраще підходить цілісна деревина. Для сидіння — фанера, причому вона може в будь-який спосіб обиваться. Але в кожній конструкції можна виявити недоліки. В даному випадку це масивність. Однак і такий мінус можна хоча б частково згладити. Для цього потрібно невелика щільність вихідного матеріалу.

Розкладушка

Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкоюЯкщо ви вважаєтеся любителем виїздів на природу або власником дачної ділянки, то відмінно підійде представлений варіант. За допомогою його використання не буде виникати можливих труднощів в перенесенні пристрою. Крім цього, досить зручно ним користуватися, якщо ви перебуваєте в невеликому приміщенні. Він здатний не займати багато простору, так як його запросто можна скласти і поставити біля стіни або збоку від подібних меблів. При потребі не складе праці розкласти в робоче положення і застосовувати за необхідності. Говорячи про явні переваги конструкції, варто згадати максимальну мобільність, а також властиві їй невеликі габарити. Що стосується самої будівлі, так це використання фанери у великій кількості шарів. Це надає додатковий комфорт кожному користувачеві. При плануванні проводити багато часу на одному місці, наприклад, на рибалці або пікніку, варто задуматися про виготовлення споруди з полотна. Відмінним у застосуванні буде брезент.

Трансформер

Відмінним вибором буде служити дана конструкція для постійного перебування під рукою. Це пояснюється тим, що стілець з легкістю можна розкласти в потрібний момент. Як і попередній варіант, представлений теж підходить для застосування в дачному саду або в будь-якому просторі на природі. Крім цього, не варто обділяти увагою пристрій при ремонті або ж прибирання, так як в будь-якому випадку сидінні буде корисним.

Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкою

Вибір матеріалів

Підходячи до самостійного виготовлення споруди, варто уважно звертати увагу на асортимент відповідного матеріалу. Таким чином, далеко не кожна деревина підійде до застосування. Вона повинна відповідати певним вимогам, які розглянемо далі. Для початку варто розуміти, що рішення буде залежати від особливостей експлуатації. Якщо задуматися, то можна помітити, що на відміну від шафи або іншої подібної меблів, стілець постійно піддається впливу на переміщення. Тому справа не в текстурі вихідного матеріалу і навіть не в міцності. Отже, використовувати прямослойную структуру вкрай не радиться.

ДОВІДКА! В якості прикладу можна згадати про хвойні породи. Це пояснюється тим, що в горизонтальному положенні насуваються навантаження можуть привести до утворення тріщин. Що загрожує постійним ремонтом або заміною всього агрегату.

Найбільш підходящим вибором будуть служити наступні фурнітури:

 • Фанера відмінно підійде для будівництва «розкладачки».

УВАГА! Не рекомендується обирати з категорії ФСФ, так як при нагріванні є можливість виділення шкідливих для людини речовин.

 • Листяні, причому міцні породи для інших моделей (дуб, в’яз, горобина та інші). Головне — пам’ятати, що при виявленні неозброєним оком дефектів, не варто купувати матеріал.

Як підготувати дерево

Існує декілька особливостей, які варто знати в процесі. Наприклад, значимою дією є просочування деталей з допомогою біоциду. Це можуть бути різні спеціальні масля для деревини або ж емульсія. Головне, щоб у складі присутній віск. Що стосується вологості заготовок, так це показник, що не перевищує 12 відсотків. Сам процес підготовки починається з виготовлення окремих елементів конструкції: дві задні і дві передні ніжки, планки для підлокітників в кількості двох штук, п’ять поздовжніх і дві поперечні планки, перемички для сидіння.

Стілець з дерева своїми руками

Щоб здійснити всі дії максимальною точністю, слід заздалегідь підготуватися до процесу. Для цього знадобитися такі інструменти, як:

 • Електричний лобзик.
 • Пила.
 • Степлер.
 • Стамеска.
 • Киянка.
 • Рубанок.
 • Рулетка.
 • Шуроповерт.
 • Будівельний клей.

Креслення та фото

Після того як всі необхідні предмети знаходяться на готовності, можна приступати до конструювання споруди. Для цього варто зайнятися начерком. Він буде потрібним для того, щоб орієнтуватися в процесі роботи і зібрати хороший дерев’яний стілець. Нижче представлений перевірений зразок будівництва стільця. По ньому можна дізнатися і помітити на замітку використовувані розміри. Важливо розуміти, якщо ви бажаєте змінити один з показників будь-якої деталі, то потрібно буде змінювати всі інші параметри відповідно. Це потрібно, щоб конструкція була стійкою і надійність в експлуатації. З даними приготуванням здатний впоратися навіть недосвідчений майстер, так як можна помітити, що це пристрій досить просте. У разі необхідності ремонт ви також зможете зробити своїми зусиллями.

Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкою

Покрокова інструкція

Слід виконувати дії саме в заданій послідовності, щоб виконати роботу максимально продуктивно.

 • Спочатку потрібно приготувати два дерев’яних бруска. Один з них — довжина дорівнює 80 сантиметрів, стане в нагоді для виготовлення стільця, а інший — для передніх ніжок (44 см). Для основи потрібно виконати на однаковій височини два отвори. Біля ніжок варто обробити зрізи, тим самим вирівнюючи їх, попередньо уклавши їх один на одного. Після чого можна приступати до намітці місця, де будуть розташовуватися в подальшому інші поглиблення. В результаті повинен вийти прямокутник, який стоїть на ніжках.
 • Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкоюПісля виконаних маніпуляцій варто проробити отвори на відмітках за допомогою стамески. Після чого можна струсити утворилися тирсу.
 • Слід взяти 4 бруска з майбутніми шипами, у яких розмір дорівнює від 10 до 12 міліметрів. Зубці потрібно вирізати акуратно, щоб вони входили до поглиблення без зазорів.
 • Потім можна приступати до виготовлення спинки. На дошці робляться отвори на внутрішній стороні у відповідності з заданими розмірами. До них фіксується сидіння за рахунок спеціального кріплення. Перевірте, щоб споруда була максимально міцним.
 • Далі потрібно надати заокруглену форму спинки з ніжками. Це робиться завдяки обробці. Після чого не забудьте відшліфувати отриману поверхню.
 • Що стосується підстава, так це використання лаку в цілях оброблення. Витримайте час для засихання шару.
 • Для приготування стільці з м’якою основою, потрібно озброїтися поролоном. Він кріпиться за допомогою степлера до сидіння.
 • У процесі складання варто прикріпити шипи, попередньо обробивши їх клеєм за рахунок киянки. Пам’ятайте, що всі дії повинні проходити акуратно, щоб запобігти появі тріщин.
 • У підсумку прикручується основна частина в спинці стільця, фіксуючи їх саморізами.
 • Дитячий стілець з дерева своїми руками

  Безумовно, підхід до процесу споруди для дітей буде відрізнятися від інших. Це пояснюється різницею в необхідних розмірах, отже, менше витрачатися матеріалу. А саме: довжина ніжок, планки та з’єднувальних елементів каркаса із сидінням становить не більше 20 сантиметрів. Підбираючи деталі для ніжок, варто звернути увагу на їх товщину, параметри повинні орієнтуватися на 5*5 см Що стосується необхідних інструментів, так це шуруповерт, електролобзик, викрутка і ножівка.

  Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкою

  Креслення і розміри

  Звичайно ж, важливим етапом є вибір габаритів. В даному випадку він буде залежати від того, що дитина має бути нарівні з іншими людьми при знаходженні за столом. Для цього потрібно значна довжина ніжок, що кріпляться досить широко по відношенню підстави. Верхня частина повинна орієнтовно бути нижче столу на 30 сантиметрів. краще зробити дерев’яний стілець із спинкою.

  Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкою

   

  Покрокова інструкція

  Після підготовчого етапу можна приступати безпосередньо до роботи, яка складається з наступних кроків:

 • Випиляти все бруски з масиву за потрібними розмірами. Якщо треба, то усунути зайві відрізки.
 • З’єднати ніжки з основною конструкцією. Ця процедура проходить за допомогою спеціальних кріплень. Також рекомендується використовувати будівельний клей.
 • За рахунок шурупів скріпити сидіння і спинку стільця.
 • Вийшло споруда варто обробити наждачним папером для ліквідації можливих неузгодженостей.
 • Далі, за бажанням, пристрій оснащують лаком і декоруванням.
 • ВАЖЛИВО! Перед використанням стільця дітьми, попередньо варто перевірити агрегат на міцність.

  Стілець з дерева своїми руками: як зробити деревяний стілець, фото, креслення, стілець з масиву дерева, ремонт стільця, дитячий стілець, деревяний стілець зі спинкою