Столик під телевізор своїми руками: виміри, креслення, покрокова збірка

Столик під телевізор своїми руками: виміри, креслення, покрокова збіркаНезважаючи на появу компактних моделей телевізорів, які легко закріпити на вертикальних поверхнях за допомогою кронштейна, тумба під ТВ і раніше не втратила своєї унікальності. Адже такий виріб виявляєте багатофункціональним предметом інтер’єру, на якому не тільки зручно розмістити телевізор, але також при необхідності розставити додаткову техніку або використовувати як тумбочку для зберігання речей. Стіл під ТВ можна не тільки придбати у магазині в готовому вигляді або замовити за власними ескізами, але і виготовити самостійно. Для цього слід визначитись з формою і розміром вироби, приготувати необхідні інструменти, але перш за все, вибрати матеріал для виробництва тумби. Як правильно підібрати матеріал і на що слід звернути увагу поговоримо далі.

Вибір матеріалу для столика під телевізор

Зміст статті

 • Вибір матеріалу для столика під телевізор
 • Заміри і креслення
 • Необхідні інструменти для роботи
 • Покрокова збірка столика під телевізор своїми руками

Підбір матеріалу – це важливе рішення для виробництва меблів. Так як саме від цього залежить, якими характеристиками буде мати готовий виріб. Варто знати, що з одними матеріалами працювати легко і комфортно, а інші вимагають певних знань від майстра або застосування професійного інструменту. Щоб процес виготовлення і збірки проходив легко, слід ознайомитися з основними перевагами різних виробів. Отже, столик під ТБ можна виготовити з наступних матеріалів:

 • ДСП – простий матеріал за доступною ціною, проводиться з пресованої тирси, легко обробляється, має широке дизайнерське різноманітність, володіє невеликою вагою, не вимагає спеціальних інструментів, однак, не може похвалитися високою міцністю.
 • МДФ – деревно-волокниста плита, з якою легко працювати, може бути ламінована або покрита шпоном, готова продукція на основі такої плити може експлуатуватися в умовах підвищеної вологості, матеріал екологічно безпечний і міцний.
 • Фанера – шарувата деревна плита, яка володіє малою питомою вагою, з нею легко працювати, а меблі виходить міцна і довговічна.
 • Меблевий щит – склеєні по ширині і довжині стругані бруси, проводиться з хвойної деревини, легко обробляється, має привабливий дизайн і доступну вартість.
 • Деревний масив – найбільш дорогий і цінний матеріал, міцний, довговічний, екологічно безпечний і естетичний, однак, для роботи з ним необхідно мати спеціальні верстати та інструменти, при покупці варто звертати увагу на якість сировини, дерево повинне бути сухим і не мати дефектів.
 • Комбінований матеріал (скло, кераміка, пластик, гіпсокартон) – як правило, такі матеріали використовуються як окремі елементи, наприклад, полиці, стільниця, дверцята і так далі.
 • ДВП – тонкий листовий матеріал, який рекомендується застосовувати для задньої стінки тумби.Столик під телевізор своїми руками: виміри, креслення, покрокова збірка
 • Крім матеріалу для каркаса тумби, також необхідно придбати ряд додаткових виробів. Зокрема, при виборі в якості основи ДСП або МДФ необхідно правильно підібрати кромочную стрічку, тобто виріб, який приховає некрасиві торцеві зрізи. Сьогодні, вибір можна робити з наступних видів кромки:

  • ПВХ-кромка;
  • меламінова (паперова) кромка;
  • алюмінієва кромка.

  У домашніх умовах рекомендується використовувати паперову кромку, так як її найпростіше встановити, досить прикласти її на торець і розігріти за допомогою побутового праски, при цьому склеювальний шар розплавляється і міцно пристає до основи. Ще один важливий момент – це вибір фурнітури і кріплень. До таких елементів відносять саморізи, цвяхи, конфірмати, телескопічні направляючі, ручки, ніжки та інші деталі, які допоможуть зміцнити стінки, а також встановити полички і дверцят.

  Рада! Не варто переживати, якщо в будинку немає інструментів для розкрою обраного матеріалу. Адже завжди можна звернутися в спеціалізовану майстерню, де професіонал підготує деталі згідно ескізу, важливо лише правильно зняти необхідні розміри і перенести проект на папір.

  Заміри і креслення

  Щоб змайструвати столик під ТБ своїми руками, слід правильно зняти розміри. Для цього необхідно чітко уявляти, де предмет буде встановлений. Потім прикинути його довжину і ширину, занісши параметри на папір. Якщо планується виготовити складний варіант тумби, то оптимально подивитися готові креслення, наприклад, на спеціалізованих сайтах в інтернеті.

  Важливо! Слід співвідносити конструкцію меблів з матеріалом, з якого планується його виготовити. Наприклад, моделі вузької форми зможуть витримати навіть важку техніку, якщо виготовити їх з натуральної деревини.

  Столик під телевізор своїми руками: виміри, креслення, покрокова збірка

  Виконуючи ескіз, необхідно виміряти техніку, яка буде розташовуватися на столику. Причому це може бути не тільки телевізор, але також колонки, модеми, приставки та інші вироби, для яких важливо знайти місце. Слід пам’ятати, що незважаючи на те, що розміри та конфігурація залежать від користувацьких переваг, все ж важливо врахувати:

  • можливості місця установки;
  • габарити техніки;
  • навички майстра;
  • особливості матеріалу.

  Увага! Схема повинна містити не тільки зовнішні розміри, а також розміри поличок, дна, задньої стінки, дверей, стійок і інших елементів. Якщо столик під телевізор робиться вперше, то оптимально вибирати прості моделі з мінімум деталей.

  Необхідні інструменти для роботи

  Щоб збірку і розкроювання заготовок тумби для справити легко і швидко, бажано використовувати набір сучасних інструментів. Для роботи можуть знадобитися наступні вироби:

  • олівець або маркер;
  • картон або ватман;
  • рулетка і лінійка;
  • струбцини;
  • електролобзик з пиляннями по дереву;
  • шліфувальна машина;
  • молоток;
  • шуруповерт або викрутка;
  • електродриль і свердла по дереву.

  Довідка! Найчастіше, такий набір інструментів можна знайти в арсеналі кожного домашнього майстра. У деяких випадках цей список може бути розширений, все залежить від обраного матеріалу.Столик під телевізор своїми руками: виміри, креслення, покрокова збірка

  Покрокова збірка столика під телевізор своїми руками

  Щоб перенести всі вироби на вибраний матеріал максимально легко, рекомендується зробити лекало з ватману або картону. Коли всі елементи будуть точно накреслені на папері і вирізані слід окреслити їх на полотно. Наступний крок – це акуратно вирізати лобзиком кожну деталь. Щоб краї вийшли рівними по них можна пройтися шліфувальною машиною. Далі збираються всі деталі в єдину конструкцію за допомогою шурупів, конфірматів і цвяхів.Столик під телевізор своїми руками: виміри, креслення, покрокова збірка

  Щоб головки від кріплень не було видно, можна приховати їх декоративної заглушкою в колір корпусу тумби. Після того, як зібрана основна частина тумби, слід зафіксувати полички і дверцят. При необхідності кожен елемент варто обробити шліфувальним верстатом, а також наклеїти кромку на торці деталей. Збірка столика під ТВ проводиться за допомогою шуруповерта, викрутки, молотки і клею. Якщо в якості матеріалу була обрана натуральна деревина, то по завершенні складання тумбу слід пофарбувати або покрити лаком.

  Таким чином можна самостійно зібрати красиву і унікальну тумбочку під телевізор. Головне правильно підібрати матеріал, зробити заміри і зібрати виріб.