Столик сервіровки на коліщатках — як зробити своїми руками? Сервірувальний столик своїми руками

Сервірувальний столик – функціональне і практичне рішення для будинку, яке покликане зробити відпочинок більш комфортним. Згадайте, скільки разів за вечір вам доводиться бігати на кухню за напоями, посудом, хоча все це без проблем поміститься на такому компактному і необхідному предмет інтер’єру. Як зробити столик сервіровки на коліщатках своїми руками під силу це недосвідченому людині?

Столик сервіровки на коліщатках — як зробити своїми руками? Сервірувальний столик своїми руками

Варіанти конструкції

Зміст статті

 • Варіанти конструкції
 • Визначаємося з кресленням сервіровки столика
 • Столик сервіровки на коліщатках своїми руками

Конструкція виробу може бути якої завгодно і залежить виключно від вашого смаку і переваг. Можна зробити простий і невигадливий столик, а можна обладнати його безліччю поличок і шухлядок, використовуючи його як додаткову стільницю. Стиль також індивідуальний і підбирається під внутрішнє оздоблення житла, при цьому доцільно використовувати для виготовлення натуральні екологічні матеріали (МДФ, дерево). У приміщеннях з сучасним дизайном доречними будуть металеві або скляні конструкції: кольорові, тоновані або прозорі.

Найкомфортніші – столики, оснащені коліщатками, оскільки вони мобільні і легко керовані. Встановлена з одного боку ручка допоможе направляти виріб, а зробити його більш функціональним допоможуть різні гачки, полички і обробна дошка.

Столик сервіровки на коліщатках — як зробити своїми руками? Сервірувальний столик своїми руками

Визначаємося з кресленням сервіровки столика

Креслення сервіровки столика – перше, з чого слід починати процес його виготовлення. Ви в повній мірі можете використовувати свою фантазію, надавши конструкції химерну форму, будь-які розміри і забарвлення, або ж взяти за основу готове рішення з інтернету. Схема наноситься на аркуш паперу із зазначенням усіх розмірів елементів, місць їх кріплення, матеріалів обробки. Надалі слід неухильно дотримуватися цих значень і контролювати їхню відповідність. Щоб робота не відняла у вас занадто багато сил і часу, не варто віддавати перевагу занадто складним варіантами, а зупиниться на класичному 4-хколесном столику з двома стільницями і ручкою. Висоти в 78 см достатньо для всіх випадків життя, так само як і довжини 93 см з шириною 42 див.

Столик сервіровки на коліщатках своїми руками

Коли підготовчі заходи залишилися позаду, саме час запастися інструментом та матеріалами. Для реалізації задуманого вам знадобляться:

 • дошка 50 х 100 мм (каркас), 25 х 100 мм (стільниці), 25 х 50 мм (окантовка);
 • фарба і пензлика;
 • наждачний папір;
 • рулетка, олівець;
 • циркулярна пила, шуруповерт і дриль;
 • шліфмашинка і пневматичний молоток;
 • свердла та шурупи;
 • захисна маска, окуляри, рукавички.

ВАЖЛИВО. Дошка повинна бути виключно сухий, оскільки в іншому випадку, через деякий час на поверхні стільниць з’являться тріщини, зазори. В результаті конструкція стане менш міцною і привабливою.

Процес виготовлення складається з наступних етапів:

 • Каркас. Циркулярною пилкою відрізаються 4 заготовки довжиною 32 мм, 4-86 см і 4-78 див. Після цього їх необхідно ретельно обробити наждачним папером, а потім зібрати в 2 прямокутні конструкції і зафіксувати шурупами. Щоб уникнути появи тріщин в місцях кріплень, рекомендується заздалегідь просвердлити отвори під саморізи. Далі, отримані підстави з’єднуємо між собою за допомогою вертикальних стійок висотою 78 см і кріпимо саморізами.
 • Столик сервіровки на коліщатках — як зробити своїми руками? Сервірувальний столик своїми рукамиСтільниці. Для них знадобиться підготувати 18 дощечок довжиною 42 см і 2 – 32 см. Ширина стільниці на 10 мм більше підстави, тому для вирівнювання дощечок рекомендується з одного боку зафіксувати дошку товщиною 5 мм, Далі по черзі всі елементи кріпляться шурупами або цвяхами з обов’язковим утапливанием капелюшків. Для окантовки відрізаються 4 рейки по 93 см і фіксуються з боків.
 • Фарбування. Тріщини, отвори, місця розташування цвяхів і шурупів акуратно шпаклюються і після повного висихання вся конструкція шліфується. Перед тим як приступати до фарбування, слід покрити столик грунтовкою, бажано не менше 2 разів, що підвищить його довговічність. Колір фарби вибирайте самі, при цьому найзручніше скористатися аерозольним балончиком.
 • Колеса і ручка. Мінімальний діаметр коліс для комфортного використання столика – 80 мм і придбати їх можна в меблевому магазині. Те ж стосується і ручки, дизайн якої повністю залежить від ваших смакових уподобань.
 • Сервірувальний столик стане незамінним помічником при відпочинку в компанії друзів або родичів, перегляду фільму після виснажливого робочого дня. Акуратно і уважно зібраний, він стане прикрасою житла, предметом гордості його власника і загальної уваги гостей.

  Столик сервіровки на коліщатках — як зробити своїми руками? Сервірувальний столик своїми руками