Схема підключення двоконтурного котла: якою повинна бути обв’язка, її особливості

Дійсно, підключення та встановлення двоконтурного котла дозволено виробляти самостійно. При цьому важливо дотримуватися певних вимог і пам’ятати, що підхід до кожного пристрою вважається індивідуальним. Про всі можливі особливості схеми підключення двоконтурного котла буде розказано нижче в статті.

Як підключити двоконтурний котел правильно

Зміст статті

 • Як підключити двоконтурний котел правильно
 • Якою повинна бути обв’язка настінного двоконтурного котла
  • Особливості обв’язки двоконтурного котла з бойлером непрямого нагріву
  • Обв’язка двоконтурного котла опалення поліпропіленом

Схема підключення двоконтурного котла: якою повинна бути обвязка, її особливостіЯк виконується обв’язка настінного двоконтурного котла опалення своїми руками? Для початку необхідно розуміти, в чому полягає принцип роботи поданої конструкції. Працездатність здійснюється за рахунок двох контурів, які ніяк не діють один на одного.

Вони обидва відповідають за правильність в експлуатації теплоносія. Тільки один з них гарантує твір без перебоїв в системі опалення, а інший забезпечує те ж саме, але в системі гарячого водопостачання.

Підключення двоконтурного котла відбувається досить просто. Насамперед слід повісити на стіну агрегат. Далі вам будуть потрібні спеціальні кронштейни, які зазвичай додаються разом з опалювальним обладнанням.

Робиться це за допомогою саморізів і пластмасових дюбелів. А також, щоб їх встановити, вам потрібно озброїтися будівельним рівнем і схилом. Завдяки їм можна буде провести приєднання точно по горизонтальній лінії.

Як можна помітити, нічого складного в цьому немає, тому і завершальний крок — повісити на вироби для кріплення сам котел, не складе труднощів. І все, що залишається в подальшому зробити, так це з’єднати його з потрібними деталями, придбати димар і підвести його до мережі.

Якою повинна бути обв’язка настінного двоконтурного котла

Схема підключення двоконтурного котла: якою повинна бути обвязка, її особливостіЩоб уникнути максимальних показників тиску варто попередньо захистити пристрій від засмічень, провести правильну обв’язку. Оптимальний варіант буде залежати від різновиду і моделі котла.

Особливості обв’язки двоконтурного котла з бойлером непрямого нагріву

Схема підключення двоконтурного котла: якою повинна бути обвязка, її особливостіІдеальною вважає ситуація, коли схема обв’язки двоконтурного котла опалення така, що бойлер встановлюється разом з котлом, а не у вже існуючу систему. Під час монтажу бажано дотримуватися наступних правил:

 • Поверхня, яка обрана для установки, повинна бути максимально рівною;
 • Розташування додаткового елемента слід вибрати близьким до центрального споруди, а також забезпечити доступністю;
 • Здійснити врізку фільтрів, щоб оснастити себе кращою якістю води;
 • Для тривалої експлуатації треба забезпечити всі контури кульового крана.

А щоб функціонування відбувалося на найвищому рівні, обв’язку рекомендується включити:

 • Насоси для поліпшення циркуляції;
 • Систему фільтрів або ж грязьовик для очищення холодної води;
 • Зворотний клапан для запобігання руху в протилежну сторону;
 • Триходовий змішувальний клапан, щоб не надходила зайва рідина;
 • Двоходовий термостат;
 • При великій витраті гарячої води можна придбати додатковий проточний теплообмінник.

Обв’язка двоконтурного котла опалення поліпропіленом

Схема підключення двоконтурного котла: якою повинна бути обвязка, її особливостіПри схемою обв’язки двоконтурного котла опалення поліпропіленом краще всього використовувати колектор і гидрострелки. При цьому можна не вдаватися до застосування металевих патрубків значної довжини, так як рідина рідко досягає показників від 70 до 80 градусів тепла. На кожен контур слід виконати схему з циркуляційним обладнанням.

Це необхідно для гарантії безпеки та надійності. У цьому випадку основне навантаження лягатиме на допоміжні помпи при перекачуванні теплоносія. У місце, де подається холодна вода, бажано вмонтувати фільтри для постачання як тонкого, так і грубого очищення.

ВАЖЛИВО! Щоб поліпропілен не лопнув, слід попередньо приєднати його до відведення.