Температура у годуючої мами, чи можна годувати дитину

Будь-які зміни в стані здоров’я матері-годувальниці можуть позначитися на дитині. Причому зв’язок між цими факторами не завжди очевидна, проте, це не скасовує того шкоди, яка може бути заподіяна малюкові. Тому навіть при найменших проявах захворювання слід вжити заходів обережності по відношенню до дитини і паралельно займатися своїм лікуванням.

Якщо у мами температура, видалити дитину від грудей?

Температура у годуючої мами, чи можна годувати дитину

Що робити при появі небезпечних симптомів? Визначити, що в організмі дійсно почався запальний процес, можна досить простим способом — при цьому підвищується температура у годуючої мами. Але дана ознака є наслідком розвитку декількох захворювань, а діяти в кожному з випадків потрібно за різною схемою. Тому дитину відлучати від грудей при підвищенні температури тіла потрібно не завжди.

На якість і кількість молока хвороба мами не вплине: воно не згорнеться і не пропаде. Якщо температура підвищилася через ГРЗ, в такому випадку лікарі навіть рекомендують продовжувати годування груддю. Завдяки цьому організм дитини буде отримувати антитіла, які потрібні для активної боротьби з вірусом.

В результаті захворювання мами цілком ймовірно ніяк не позначиться на дитині. Матері прагнуть додатково убезпечити малюка, надягаючи захисну маску при годуванні. Якщо з вірусними захворюваннями питання припинення грудного вигодовування вирішується в індивідуальному порядку на кожному окремому випадку, то існує ряд захворювань, при яких потрібно обов’язково відлучити дитину від грудей:

  • герпес, який проявився на шкірі грудей;
  • туберкульоз (відкрита форма);
  • період загострення психічних розладів;
  • СНІД.

Якщо температура підвищується до 38 градусів, потрібно звернутися до лікаря для визначення причини розвивається запального процесу. Тільки після цього можна вирішувати, припиняти або продовжувати годувати грудьми.

Лактостаз, мастит

Температура у годуючої мами, чи можна годувати дитину

Зовсім інше питання, коли підвищена температура є наслідком розвивається гнійного маститу. Це одна з небагатьох причин, при яких слід припинити годування хворої дитини грудьми. Повністю видаляти дитину від мами до поліпшення її стану немає необхідності, так як можна пропонувати малюкові здорову груди. Якщо ж мастит вже розвинувся і потрібне серйозне лікування, в такому випадку доведеться на якийсь час припинити вигодовування.

У ситуації, коли до маститу справа ще не дійшла, але застій молока, а з ним і запальний процес проявився (лактостаз), навпаки, настійно рекомендується продовжувати годувати малюка. Таким чином, можна уникнути більш серйозних наслідків (мастит).

Як правильно вимірювати температуру?

Іноді за ознаки починається хвороби приймають нормальні процеси організму при грудному вигодовуванні. Коли жінка відчула, що температура її тіла підвищилася, то першим ділом вона її виміряє, встановивши градусник в пахвову западину. Тільки якщо груди наповнена, то при цьому нормальними вважаються значення температури в межах 37,1-37,3, а іноді і трохи вище.

Це обумовлено тим, що молоко, що утворюється в глибині тканин, має температуру 37 градусів. Тому, щоб отримати в результаті дійсне, а не завищене значення температури, необхідно виміряти її, приблизно через півгодини після годування дитини груддю.

Дії при підвищенні температури

Температура у годуючої мами, чи можна годувати дитину

За допомогою до лікаря слід звертатися вже при значеннях 37,6, особливо, коли інші очевидні симптоми захворювання відсутні. Якщо температура піднялася до 38 градусів і продовжує підвищуватися, а додатково до того з’явилися інші ознаки ГРЗ (нежить, кашель), то використовувати жарознижуючі засоби можна при значеннях вище 38,5 градусів. До тих пір організм буде сам справлятися з захворюванням.

Безпечними для організму дитини є ті ліки, які дозволені до вживання і самому малюкові. Зокрема, це Панадол, Нурофен, Еффералган та інші подібні засоби. Але такі ліки звичайно використовуються лише для зняття симптомів запалення (зниження температури). Інші лікарські препарати, наприклад, Терафлю, Фервекс і подібні їм, категорично не слід використовувати для лікування захворювання.

Достатнім ступенем ефективності відрізняються свічки парацетамолу, ібупрофену. Ці препарати повністю безпечні для дитини в період грудного вигодовування. Однак якщо порівнювати їх з жарознижувальними сиропами, то все ж вони діють не так активно. Якщо крім підвищення температури з’явилася блювота, біль у животі, діарея, ці симптоми можуть свідчити про отруєння.

У ситуації, коли після пологів ще не пройшло 6 тижнів, і з’явився жар, годуюча мама також може звернутися за медичною консультацією до акушера, який приймав пологи. Протягом даного періоду акушер-гінеколог є відповідальним лікарем за стан жінки.

Допоміжні засоби

Температура у годуючої мами, чи можна годувати дитину

А щоб остаточно побороти хворобу, можна додатково використовувати гарячі напої (морси, кисіль). Але, враховуючи, що розглядається захворювання в період грудного вигодовування, не варто дуже старатися з вживанням рідини, так як це може призвести до збільшення інтенсивності вироблення молока.

Особливо потрібно обережно ставитися до гарячих напоїв, якщо підвищена температура стала наслідком лактостазу. В цьому випадку краще уникати додаткового навантаження на організм у вигляді зігріває рідини. Таким чином, можна більш-менш легко перенести хворобу при годуванні груддю, якщо використовувати тільки повністю безпечні лікарські засоби, щоб не нашкодити малюкові. Але при відсутності явних симптомів і постійним температурі слід звернутися до лікаря для з’ясування причин хворобливого стану.