Терморегулятор для котла опалення своїми руками, схема: пристрій простого терморегулятора

Терморегулятор для котла опалення своїми руками, схема: пристрій простого терморегулятораСкладно уявити сучасний опалювальний котел без використання терморегулятора. Це пристрій включає і відключає прилад при досягненні певних температур. В даний час терморегулятори мають складну структуру з кнопками управління або сенсорними екранами. У них можна задавати температурні режими в залежності від дати та часу. Також у продажу є прилади з дистанційним управлінням та підключенням до мережі інтернет. Однак простий терморегулятор для котла опалення своїми руками, схема під силу зібрати будь-якого домашнього майстра, який вміє тримати в руках паяльник.

Пристрій простого терморегулятора

Зміст статті

  • Пристрій простого терморегулятора
  • Схема терморегулятора для котлів опалення

Найчастіше простий терморегулятор складається з наступних елементів:

  • датчик температури;
  • виконавче пристрій;
  • порогова схема.

Як температурних датчиків можуть застосовуватися термометри опору, термістори, термореле та інші напівпровідникові пристрої.

Найпростішою схемою даного пристрою є прилад на біполярних транзисторах. Датчиком температури тут служить терморезистор, що змінює опір в залежності від температурного режиму.

Терморегулятор для котла опалення своїми руками, схема: пристрій простого терморегулятораПотенціометр R1 встановлює зміщення терморезистора потенціометра R2 і R3. На підставі регулювання спрацьовує реле К1 при зміні опору терморезистора. Діод захищає вихідний транзистор від стрибків напруги.

УВАГА! Перед виготовленням термостата рекомендується детальніше вивчити всю інформацію. Так як нерідко в інтернеті можна побачити невідповідність опису та схеми.

Схема терморегулятора для котлів опалення

Для правильного функціонування пристрою важливо виконати правильну калібрування. Для самостійного виготовлення найзручніше користуватися наступною схемою.

Терморегулятор для котла опалення своїми руками, схема: пристрій простого терморегулятора

В даному приладі стабілітронів служить мікросхема К561ЛА7. Температура задається змінним резистором R2. Напруга подається на перетворювач 2І-НЕ, потім передається на конденсатор С1.

У такій схемі досить простий принцип спрацьовування:

  • при падінні температури збільшується напруга на реле;
  • коли температура доходить до певного значення спрацьовує реле.
  • Елементом живлення може служити будь-який блок живлення, що працює в діапазоні від трьох до п’ятнадцяти вольт.

УВАГА! Перед установкою саморобних пристроїв слід переконатися у правильності їх роботи. В іншому випадку це може привести до виходу з ладу обладнання.

Як ви побачили, виготовлення терморегулятора для опалювальних котлів може здійснюватися в домашніх умовах. Для цього достатньо вміти читати прості схеми і користуватися паяльником. Так ви можете самостійно зібрати прилад без зайвих витрат.

Терморегулятор для котла опалення своїми руками, схема: пристрій простого терморегулятора