Тип човника у швейній машині який краще: види човників у швейній машині, їх характеристики.

Тип човника у швейній машині який краще: види човників у швейній машині, їх характеристики.На якісні характеристики роботи швейної машини істотний вплив має така маленька деталь, як човник. В даній статті розглянуто його види. Спираючись на цю інформацію, можна зробити правильний вибір.

Види човників у швейній машині, їх характеристики

Зміст статті

 • Види човників у швейній машині, їх характеристики
  • Хитний човник
  • Вертикальний човник
  • Горизонтальний човник
 • Який човник у швейній машинці краще
 • Що ще потрібно враховувати, вибираючи швейну машинку для будинку

Човник у швейній машині – одна з основних деталей, яка характеризує можливість агрегату. Саме від нього залежить потенціал машинки. Тип цієї деталі в чому і визначає вибір споживача.

Сучасні моделі машинок часто оснащені одним з таких човників:

 • хитний або маятниковий;
 • вертикальний;
 • горизонтальний.

Тип човника у швейній машині який краще: види човників у швейній машині, їх характеристики.

У чому полягають особливості кожного типу і як вони впливають на роботу швейного апарату?

Хитний човник

Даний тип є найбільш поширеним. Він встановлюється в моделях вітчизняних агрегатів (наприклад, «Чайка» або «Подольськ»).

Характерною особливістю роботи даного елемента є його переміщення в процесі шиття. Човник знімає з голки нитку, заводить нитку в позицію зняття, далі знову повертається у вихідне положення. Таким чином, деталь гойдається наче маятник.

Тип човника у швейній машині який краще: види човників у швейній машині, їх характеристики.

Налагодити якісну роботу такого механізму досить важко, для цього необхідно враховувати декілька показників одночасно. Якщо допустити неточності в налаштуванні машини – шов буде неправильним (з петлями або пропусками та іншими похибками).

Варто відзначити, що в деяких моделях швейних машинок застосовується маятниковий човник нового зразка (наприклад, машина Bernina). Даний варіант значно краще, оскільки його конструкція спрощує налаштування для роботи. Всі деталі описуваного елемента надійно закріплені в одній позиції. Відповідно, самостійно налаштовувати роботу машинки не треба.

Всі типи човника мають певні переваги. Щодо маятникового типу можна відзначити наступні:

 • деталь повністю металева, а це сприяє її довговічною експлуатації;
 • коригування натягу нитки відбувається без докладання зусиль;
 • швейні машини з хитним човником набагато дешевше;
 • темп роботи апаратів з даними човником значно нижче, ніж в інших моделях.

Однак у агрегатів з маятниковими деталями є і мінуси:

 • шум під час роботи;
 • обмежена кількість операцій.

Вертикальний човник

Даний варіант встановлюється в дорогих моделях швейних машинах (Bernina 880, Brother PR 655 та інших).

Його рух можна охарактеризувати як круговий. Робота даної деталі забезпечує експлуатацію пристрою на високій швидкості без утворення петель або обривів нитки. До того ж термін експлуатації такого човника значно більше, в порівнянні з іншими типами.

Тип човника у швейній машині який краще: види човників у швейній машині, їх характеристики.

Вертикальний човник не слід розбирати, проте належну увагу варто приділити мастилі деталі. Піддавати такій обробці необхідно всі рухомі і труться елементи. Мастильного речовини не повинно бути багато, інакше він потрапить на матеріал і зіпсує його.

Довжина кроку машинки з вертикальним човником може досягати 6 мм, а ширина строчки – 9 мм. Такі машинки часто застосовують у цехах з пошиття одягу. Вони підходять для швачок-професіоналів, які працюють з різними варіантами тканин.

Горизонтальний човник

З таким елементом швейної машини не застосовується шпульный ковпачок. Шпулька поміщається безпосередньо в човник. Така особливість дозволяє наочно визначити кількість нитки, яка залишилася в котушці.

До переваг цього варіанту деталі відноситься:

 • проста конструкція, що виключає можливість заплутаних нитки;
 • відсутність необхідності частої мастилі;
 • велика швидкість роботи;
 • швидка заправка шпульки;
 • тиха робота машинки.

Тип човника у швейній машині який краще: види човників у швейній машині, їх характеристики.

Недоліком горизонтального човника можна вважати складність процесу налаштування натягу нитки. У той же час необхідність в налаштуванні виникає вкрай рідко.

Горизонтальний човник виробляють з високоміцної пластмаси та існують обмеження щодо використання ниток для роботи з ним. В іншому випадку деталь прийде в непридатність і її необхідно буде замінити. Ціна горизонтального човника невисока, тому на всяк випадок рекомендується купувати відразу кілька запасних елементів.

Який човник у швейній машинці краще

Щоб визначитися з вибором типу човника, необхідно визначити, для яких цілей потрібна швейна машинка. Для домашнього застосування підійде агрегат з маятниковим елементом. Такі машинки підходять для любителів і для тих, хто користується швейним апаратом вкрай рідко.

Тип човника у швейній машині який краще: види човників у швейній машині, їх характеристики.

Машинки з горизонтальним човником підійдуть для роботи з різними тканинами. Вони надійні і досить бюджетні. Для професіоналів кращим вибором буде швейна машинка з вертикальним типом елемента. Такі машинки також набувають для установки в ательє.

Що ще потрібно враховувати, вибираючи швейну машинку для будинку

При виборі машини для дому, слід прислухатися до порад професіоналів і врахувати кілька фактів:

 • Китайське не означає неякісне. Багато виробників з Китаю випускають досить якісні товари. Дешевше вони виходять тільки з-за більш дешевої робочої сили, яка залучається у процес виробництва.
 • Марка має значення. Краще заощадити і придбати якісну швейну машину, ніж шукати більш дешеві аналоги невідомих марок. Чим більше можливостей у швейного апарату, тим вище його вартість.
 • Дорого не означає краще. Це стосується тих випадків, коли машинка купується для дому. В руках непрофесіонала навіть сама машинка оснащена може виявитися марною.
 • Класифікацію агрегату. Швейні машинки розрізняються також за класами — механічні, електромеханічні та електронні. Перші себе практично зжили, а ось електромеханічні сьогодні є найбільш затребуваними.

Купуючи машинку для пошиття вдома, слід орієнтуватися на свої можливості та потреби.