Тумба під раковину своїми руками: визначення параметрів, вибір матеріалів

Будь-який споживач бажає відтворити у ванній кімнаті авторський стиль, зробивши при цьому її не тільки зовні привабливою, але і досить функціональною за допомогою різноманітних меблів. Одним з варіантів меблевих виробів є тумба під раковину у ванну своїми руками. Цей вид меблів може мати різну форму, розмір і масу функціональних можливостей.

І що найважливіше — ці тумби зможе власноруч виготовити будь-який користувач. І про це ми вирішили розповісти нижче, надавши вам докладну інструкцію по виготовленню.

Визначення параметрів тумби під раковину

Зміст статті

 • Визначення параметрів тумби під раковину
 • Підбір матеріалів
 • Інструкція по збірці тумби своїми руками
  • Підготовка деталей
  • Монтаж виробу

Тумба під раковину своїми руками: визначення параметрів, вибір матеріалівНа даний момент існує маса варіантів виготовлення тумбочки для ванної кімнати. Але при виборі параметрів рекомендується насамперед відштовхуватися від фінансових можливостей. Також визначальна роль повинна відводитися функцій предмета і його стилю, габаритами ванної кімнати, ну і, звичайно ж, особистим уподобанням домочадців.

Крім того, до основних критеріїв виготовлення тумби під умивальник своїми руками можна віднести:

 • Зовнішній вигляд;
 • Місце розміщення;
 • Спосіб установки;
 • Матеріал виготовлення.

Підбір матеріалів

Тумба під раковину своїми руками: визначення параметрів, вибір матеріалівТривалість служби буде залежати не тільки від якості виконаної роботи, але і від матеріалу виготовлення. Відштовхуючись від наведеної інформації, тумба під раковину у ванну своїми руками може бути виготовлені з:

 • Натурального дерева;
 • Скла;
 • Пластика;
 • Гіпсокартону;
 • МДФ.

Тумба під раковину своїми руками з натурального дерева має презентабельний вигляд і порадує тривалим терміном служби, зважаючи на наявність захисту у вигляді спеціального вологостійкого покриття. Але от вартість трохи «кусається», що і змушує споживачів шукати альтернативу. І одним з таких варіантів є МДФ.

Для виготовлення тумбочки під раковину своїми руками зі скла потрібно мати навички роботи з даним матеріалом. І тому зробити подібні конструкції зможуть лише фахівці. А от пластик, мабуть, є найкращим варіантом. Він ідеально підійде для будь-якої ванної, а в роботі з ним потрібно проявляти мінімум зусиль.

До того ж цей матеріал стійкий перед вологою. Аналогічною ситуація буде і при використанні гипсокартона.

Стильним виріб вийде і при одночасному використанні декількох матеріалів. Так можна отримати практичну, економічну і найголовніше — універсальну тумбу під раковину у ванній кімнаті.

Інструкція по збірці тумби своїми руками

Тумба під раковину своїми руками: визначення параметрів, вибір матеріалівЯк зробити тумбу під раковину? Перед тим як власноруч робити її, потрібно провести ряд підготовчих дій. Спочатку рекомендується визначитися з місцезнаходженням майбутньої конструкції, а також приділити увагу перевірці водопровідних і каналізаційних труб.

Крім того, необхідно вибрати відповідні габарити тумби виходячи з розмірів умивальника, і продумати метод кріплення. А потім вже можна вибирати матеріал виготовлення, створювати креслення і приступати безпосередньо до основної частини робочого процесу.

Підготовка деталей

Тумба під раковину своїми руками: визначення параметрів, вибір матеріалівНа початковому етапі необхідно заготовити всі складові майбутньої конструкції. Відштовхуючись від креслення, наносимо на придбаний матеріал відповідну розмітку, а після за допомогою відповідного інструменту виробляємо випилювання.

Для вирізання отворів в тумбі під раковину потрібно скористатися електричним лобзиком, а розмір отвору необхідно визначити за допомогою лекала, яке можна зробити з картону, притуливши його до раковині, і за допомогою олівця завдавши потрібну розмітку.

Увага! Отримане отвір зобов’язане повністю повторювати контури днища умивальника.

Потім потрібно вирізати накладну планку для верхньої частини. У процесі необхідно врахувати розмір дверцят, щоб вони не стикалися з верхівкою при відкриванні. А вже після цього можна переходити до монтажу тумбочки.

Монтаж виробу

Тумба під раковину своїми руками: визначення параметрів, вибір матеріалівСпочатку потрібно зібрати каркас майбутнього виробу, а вже потім приступати до монтажу інших частин майбутньої конструкції. При цьому потрібно обробити всі бічні зрізи, що допоможе запобігти потраплянню вологи. У цих цілях рекомендується використовувати вологостійкий клей, а зрізи перед обробкою слід зачистити наждачним папером і прогрунтувати водостійкими засобами.

Потім кріпимо бокові деталі до каркаса за допомогою саморезов, заздалегідь визначивши для них отвори. Після ставимо стільницю, прикріплюємо дверцята і при необхідності встановлюємо внутрішні шухлядки. На цьому складання виробу закінчена, і нам залишається лише встановити раковину на отриманий виріб.

Перед цим необхідно виконати підключення всіх водопровідних під’єднання до змішувача, а вже після встановити раковину на підготовлену «платформу». Щоб кріплення умивальника було надійним, і він не змішався при незначному зусиллі, рекомендується перед установкою нанести на край тумби силікон.

Після розміщення раковини просто встановлюємо тумбу до стіни в обране місце, і обробляємо всі з’єднувальні шви силіконовим герметиком. Після висихання можна починати облицювання і прикрашати тумбу згідно з особистим уподобанням.