Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроково

Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроковоЗа рахунок місткості при малих габаритах шафа-купе дуже популярний у наших співгромадян. Він може органічно вписатися в будь-який інтер’єр. Цей шафу можна встановити в будь-якому місці. Найголовніше підібрати необхідний варіант наповнення, який відповідає основному призначенню приміщення.

Як зробити вбудована шафа своїми руками

Зміст статті

 • Як зробити вбудована шафа своїми руками
  • Необхідні інструменти та матеріали
  • Вибір місця для майбутньої шафи
  • Вибір дизайну
 • Розробка креслення
 • Вбудований шафа самостійно: покрокова інструкція

Шафа-купе має розсувну систему дверей. Що досить зручно і практично для маленьких приміщень, оскільки ця система значно економить простір.

З урахуванням розміщення виділяють кілька різновидів шаф. Найбільш затребуваними є вбудовані вироби, які мають ряд переваг:

 • за рахунок установки в ніші ця меблі майже не займається корисної площі;
 • вбудовані шафи дають можливість створити загальну композицію в приміщенні, зберігаючи свою практичність;
 • простота у виготовленні, оскільки опорою є стіни.Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроково

Необхідні інструменти та матеріали

Найпопулярнішим для складання купе вважається ДСП. Ці плити довговічні, практичні, мають недорогу вартість. До недоліків можна віднести складність в тонкій обробці. Тому з цього матеріалу важко створити витончені конструкції.

МДФ-плита більш проста в обробці. За рахунок еластичності матеріалу можна зробити красиві і оригінальні елементи. Меблі може бути матова або глянсова, також існує величезний вибір колірних рішень.

Увага! Вибір матеріалу здійснюється з урахуванням особистих переваг.

В якості інструменту для роботи знадобляться:

 • електродриль;
 • шуруповерт;
 • косинець;
 • рівень;
 • пила;
 • струбцини;
 • киянка.Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроково

Вибір місця для майбутньої шафи

Під час вибору місця розташування конструкції необхідно враховувати ряд факторів:

 • Шафа, встановлений у вітальні, зазвичай потрібно для зберігання документів, легких речей, різної техніки. Тому внутрішній простір зобов’язаний мати безліч полиць. Найчастіше центральну частину виготовляють відкритою, а полиці застосовуються в якості підставки для телевізора або іншої техніки. По боках зазвичай знаходяться відкриті полички для дрібниць.
 • Купе в передпокої використовується, як правило, для верхнього одягу, тому слід передбачити не менше однієї секції для важких речей. Ще одна секція зобов’язана мати полички для аксесуарів — парасольок, шапок, сумочок. Знизу потрібно організувати місце під взуття. Всі секції робляться закритими, причому на одній з дверей зобов’язана перебувати ростовое дзеркало.
 • Шафа в дитячій зобов’язаний бути універсальним. Тут будуть знаходитися речі, а також книги та іграшки. Тому потрібно організувати відкриті полиці.
 • У спальні, як правило, зберігається постільна і натільна білизна, бо відкритих секцій бути не повинно. А двері зобов’язана бути з дзеркалом.Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроково
 • Вибір дизайну

  Двері – це основна частина купе. Тому дизайн дверей дуже важливий. Вони можуть виготовлятися повністю з дерева, зроблені з дзеркала або скла. Ці матеріали можна комбінувати в одній конструкції. Визначившись з дизайном двері, вбудована шафа вже практично обраний.

  Щоб надати конструкції більш привабливий вигляд її можна прикрасити дзеркалом з візерунком. Малюнки робляться як однотонні, так і різнокольорові.

  Не треба нехтувати і функціональністю меблів. Шафа зобов’язаний бути красивим, так і практичним. Внутрішній дизайн можна організувати за допомогою фурнітури, полиць і поділом простору на різні частини. Тому перед складанням купе необхідно мати уявлення про його вміст.Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроково

  Розробка креслення

  Перш ніж робити креслення, потрібно виконати виміри. Абсолютно не весь час ніша, куди планується вбудувати конструкцію, має рівну геометрію. Тому виміри виконуються за певними правилами:

  • спочатку виміри робляться по задній частині: зверху, по центру, знизу;
  • потім таким же чином заміряється передня частина;
  • висота вимірюється також за всіма позиціями.

  Монтаж вбудованої конструкції, виконаний без урахування можливих нерівностей, може призвести до того, що рама або не увійде, або під час установки конструкції з’являться великі щілини.

  Тому уважно розрахуйте всі можливі похибки, щоб зробити необхідний припуск для установки конструкції. В деяких випадках буває так, що в результаті схема розташування полиць схожа на трапецію, а не на правильний прямокутник.

  Після цього можна переходити безпосередньо до кресленню.

  Увага! Якщо досвіду в складанні схем немає, то зверніться до дизайнера. З урахуванням вимірів і індивідуальних побажань фахівець виконає креслення майбутньої шафи. У цій роботі необхідно враховувати товщину матеріалу і запас для механізму безпосередньо дверей.Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроково

  Для встановленого в отвір шафи двері є фасадом. Найбільш популярна система – купе- двері, в яких всі напрямні влаштовані по внутрішньому типу. Ролики встановлюють або зверху, або знизу. Останній варіант відрізняється безшумністю і підвищеною міцністю, але потребує більш ретельного догляду. Необхідно періодично очищати колію від бруду. Верхня система роликів не настільки надійна, але не потребують такого догляду, оскільки пази не забруднюються.

  Вбудований шафа самостійно: покрокова інструкція

  Спочатку потрібно закріпити всі полки. Існує два способи як зафіксувати їх у вбудованому купе. Найбільш економний варіант, просто прикріпити полиці до стінки.

  Покроковий етап дій такий:

 • Щоб зафіксувати полиці до стіни потрібно рулетка і рівень. Спочатку потрібно зазначити на стінці вертикальні лінії для кріплення за допомогою маркера.
 • Коли розмітка розкреслена, до стінки кріплять напрямні, на яких фіксуються полиці. Напрямні можна придбати в будівельному магазині або скористатися підручним матеріалом, наприклад, плінтус або дерев’яні бруси. Якщо буде перебувати вертикальна перегородка, підтримуюча з одного боку полички, то для неї також буде потрібно закріпити напрямні.
 • Небажано фіксувати саморізами полиці безпосередньо до перегородки, оскільки, якщо ви вирішите надалі їх зняти або перемістити, це буде складно зробити.
 • Наступний варіант виготовлення шафи в ніші, це обшити всі стінки. Для чого виготовляється короб, який встановлюється в отвір.Вбудована шафа своїми руками: зробити шафу покроково

  Незважаючи на те, що цей варіант більш дорою, і вимагатиме більше трудовитрат, він набагато краще. Так як купе в стіні додатково захищається від перепадів температури і проникнення вологи, що дозволить не допустити можливих проблем під час зберігання речей.

  Незалежно від того, який був обраний варіант, потрібно не забувати, що поглиблення в ніші, може виявитися кривим. Тому встановлюючи полиці необхідно заміряти кожну індивідуально і підрізати відповідно з розміром.

  Далі слід встановити розсувні двері. Спочатку потрібно зафіксувати верхню напрямну. Як її кріпити вказано в інструкції, оскільки до цих систем, як правило, в комплекті йде схема монтажу. Найпростіший спосіб кріплення, це дюбеля або анкера.

  Після до дверей потрібно закріпити нижні ролики. Безпосередньо ролики необхідно вибирати дуже ретельно, оскільки саме вони будуть утримувати двері. Вони повинні бути міцними і якісними. Оскільки вихід з ладу навіть одного ролика значно ускладнить експлуатацію шафи.

  Коли ролики зафіксовані, потрібно закріпити нижні направляючі і встановити двері. Нижні рейки зобов’язані бути чітко під верхніми.

  Важливо! Щоб визначити місце розташування напрямних, бажано використовувати схил. Якщо дверне полотно перекосить, то це посилить знос фурнітури.

  Природно, зібрати конструкцію одному – досить складне завдання. Тому краще всього запросити напарника, щоб спростити собі роботу. Але не забувайте, що виготовлення шафи-купе цілком здійсненно, і під силу кожному. Найважливіше, це заздалегідь прорахувати всі моменти.